Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Łodzi ZDJĘCIA

Daniel Sibiak
Daniel Sibiak
Na terenie Oddziału Prewencji w Łodzi odbyły się wojewódzkie uroczystości Święta Policji.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Łodzi

Tegoroczne obchody z uwagi na pandemię koronawirusa i bezpieczeństwo sanitarne miały okrojony charakter oraz zawężoną liczbę uczestników.

- Gratulujemy wszystkim awansowanym i wyróżnionym medalami a także odznaczeniami państwowymi i resortowymi - mówi Sławomir Litwin, Komendant Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości podkom. Sebastiana Dybałę Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Sławomir Litwin dokonał przeglądu pododdziałów i przywitał się z policjantami. Następnie wybrzmiał hymn Rzeczypospolitej Polskiej i podniesiono flagę państwową na maszt.
Honorowa trybuna dla
Na trybunie honorowej zasiedli :

  • Wojewoda Łódzki – Tobiasz Bocheński

  • Wicemarszałek Województwa Łódzkiego – Robert Baryła

  • Biskup Pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej – Jego Ekscelencja ksiądz Ireneusz Pękalski

  • Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi ksiądz podporucznik Jacek Syjud,

  • Przewodniczący Łódzkiego Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów nadkom. Krzysztof Balcer,

  • Wiceprzewodniczący Łódzkiego Związku Zawodowego Pracowników Policji – Michał Bienias.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili także:

  • Naczelnik BSWP w Łodzi mł. insp. Kamil Czarnecki

  • Naczelnik Zarządu CBŚP mł. insp. Marek Węglarski.

Medale i awanse na wyższe stopnie policyjne. Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Łodzi

- Serdecznie powitani zostali wszyscy policjanci wyróżnieni w obecności kadry kierowniczej garnizonu łódzkiego.Przedstawiciele policjantów i pracowników Policji zostali uhonorowani medalami oraz odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Wręczono także akty mianowania na wyższe stopnie policyjne - mówi Joanna Kącka, rzecznik prasowy KWP w Łodzi.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 29 czerwca 2020 roku Medalem za długoletnią służbę odznaczonych na placu apelowym zostało 24 funkcjonariuszy oraz 2 pracowników ( łącznie w garnizonie 56 osób ).

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Odznaką Zasłużony Policjant , podczas uroczystości, wyróżnionych zostało 12 funkcjonariuszy ( łącznie 81). Srebrną odznakę Zasłużony Policjant z rąk Wojewody Łódzkiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi odebrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Jarosław Rybka.

- Ceremonia związana z obchodami Święta Policji była doskonałą okazją aby uroczyście pogratulować Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi odebrania aktu mianowania na stopień nadinspektora policji co nastąpiło 25 lipca 2020 roku podczas centralnych Obchodów w Warszawie. Z dniem 24 lipca 2020 roku mianowano na kolejny wyższy stopień policyjny 1628 funkcjonariuszy Łódzkiego Garnizonu. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym ale i prywatnym - dodaje Joanna Kącka.

Prezydium Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przyznało Krzyż Niepodległości z Gwiazdą Klasy Pierwszej nadinsp. Sławomirowi Litwinowi za wybitne zasługi patriotyczne i działalność dla NSZZP.

Po tej części głos zabrał Komendant Wojewódzki, który z serca podziękował wszystkich policjantom za zaangażowanie w stanie pandemii, ciężką, ofiarną służbę i realizację ogromu zadań. Wyraził dumę za to, że może stać na czele Łódzkiego Garnizonu. Komendant zwrócił się także do kobiet w Policji doceniając ich wkład w służbę, wrażliwość i łamanie stereotypów. Przypomniał przypadający w tym roku 95. jubileusz powołania policji kobiecej. Nadinsp. Sławomir Litwin w swoich słowach wyróżnił także laureata ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" - dzielnicowego z KP w Aleksandrowie Łódzkim mł. asp. Tomasza Staszewskiego.Złożył życzenia dalszych sukcesów !

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński podziękował policjantom za pracę na froncie walki z koronawirusem. Podkreślił bardzo dobre oceny społeczne naszej formacji. Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Robert Baryła także zwrócił uwagę na zmianę zadań w ostatnim czasie i podziękował za dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Pogratulował wszystkim wyróżnionym, wyraził szacunek i uznanie.

Meldunkiem złożonym Komendantowi przez dowódcę uroczystości zakończono ceremonię a już jutro ślubowanie złoży 34 nowych policjantów, których powitamy w naszych szeregach.

- Najbardziej cieszy zaufanie, jakim Policja jest darzona. Ponad 80 proc. obywateli uważa, że Policja dobrze realizuje swoje zadania. Ponad 71 proc. obywateli darzy zaufaniem naszą formację. Pomagamy i chronimy ! - mówi Sławomir Litwin, komendant Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Polska stała się bezpieczna

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie