Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Województwo łódzkie na targach CEBIT w Hanowerze

Krzysztof Zając
Łodź jest miastem nowych technologii. Na targach CEBIT w Hanowerze województwo zaprezentuje swój ogromny potencjał w tej branży.

Branża IT należy do kluczowych, a zarazem najbardziej perspektywicznych branż dla rozwoju województwa łódzkiego. Technologie informacyjne są jednym z kluczowych sektorów Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Łódzkiego i już dziś są silnie obecne oraz szybko rozwijają się. Łódź stała się jednym z ważnych ośrodków IT w Polsce, w którym współistnieją firmy polskie i zagraniczne co sprzyja przepływowi wiedzy i doświadczenia.

W Łodzi funkcjonuje prawie 30 centrów IT i R&D w których pracuje pond 5 tys. osób. Jako lokalizację do prowadzenia działalności wybrały ją m.in. Accenture, Ericsson, Infosys, Fujitsu, TomTom czy Transition Technologies. Swoją siedzibę zlokalizował tutaj również powstały z inicjatywy Politechniki Łódzkiej ICT Polska Centralna Klaster, który skupia przedsiębiorstwa branży ICT, instytucje otoczenia biznesu oraz Politechnikę Łódzką.

Prognoza na najbliższe lata przewiduje stały wzrost firm informatycznych w regionie, co oznacza również wzrost zatrudnienia w tym sektorze.

Po raz kolejny dla łódzkich firm z sektora teleinformatycz-nego Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego organizuje wyjazd na targi CEBIT- największe światowe targi IT, które odbywają się w dniach 11-15 czerwca 2018 w Hanowerze.

Do udziału w targach Urząd Marszałkowski wybrał 5 firm: BinarApps, Bluerank, Liki Mobile, Media4U i VE Systems, którym zapewni możliwość wystawienia się na wspólnym stoisku województwa łódzkiego, sfinansuje pobyt w Niemczech oraz zorganizuje rozmowy B2B z potencjalnymi partnerami handlowymi z Niemiec. Polskie firmy IT zaprezentują swoje produkty i usługi oraz będą rozmawiać z potencjalnymi partnerami biznesowymi na targach. Wszyscy zainteresowani mogą odwiedzić łódzkie stoisko na targach CEBIT: Hala 14, Stoisko Nr. H-70. Łódzka prezentacja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki