Wolontariusze z zagranicy remontowali mieszkania łodzian...

  Wolontariusze z zagranicy remontowali mieszkania łodzian [ZDJĘCIA]

  Krystian Dobrzański

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Wolontariusze z zagranicy remontowali mieszkania łodzian [ZDJĘCIA]
  1/12

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Grzegorz Gałasiński

  170 wolontariuszy w tym 85 osób z USA, Wielkiej Brytanii, Białorusi i Ukrainy przyjechało do Łodzi by wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Wolontariatu Kontakt Łódź 2013. W poniedziałek remontowali mieszkania najuboższych mieszkańców Łodzi.
  Wolontariusze podzielili się na grupy i zaczęli pracę w lokalach zamieszkiwanych przez najuboższych mieszkańców miasta. W poniedziałek pracowali w pobliżu Manufaktury, na ul. Gdańskiej i Ogrodowej. Znajdujące się niekiedy w bardzo złym stanie mieszkania zostały odnowione i uporządkowane.

  CZYTAJ TEŻ: Festiwal Wolontariatu Kontakt: Wolontariusze dotrą w zakazane rewiry [ZDJĘCIA]

  Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu Kontakt potrwa do piątku. Wolontariusze będą pracować z dziećmi, remontować mieszkania i instytucje publiczne, a w wolnych chwilach zwiedzać Łódź.

  Wolontariusze działają w czterech strefach. Osoby uczestniczące w strefie HELP angażują się w pomoc społeczną oraz remontowanie mieszkań. Uczestnicy strefy SPORT organizują treningi i turnieje sportowe. Podczas działań strefy ART, ochotnicy uczą się śpiewać i organizują koncerty oraz. Wolontariusze działający w strefie FILM organizują są pokazy filmowe.

  W piątek, w Manufakturze zorganizowany zostanie wielki finał festiwalu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo