ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Ile się zarabia w województwie?

  Rozwiń
  Wolontariuszka fundacji „Kocia Mama” urządzi u siebie kocią...

  Wolontariuszka fundacji „Kocia Mama” urządzi u siebie kocią chatkę

  Krzysztof Kaniecki

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Wolontariuszka fundacji „Kocia Mama” urządzi u siebie kocią chatkę

  ©Pixabay.com

  Bezdomne zwierzęta, głównie z gminy Szadek, mają szansę trafić do profesjonalnej kociarni urządzanej na poddaszu domu wolontariuszki.
  Wolontariuszka fundacji „Kocia Mama” urządzi u siebie kocią chatkę

  ©Pixabay.com

  Wszystko zależy od powodzenia projektu „Kocia Chatka”, który pozwoli zaadaptować na potrzeby zwierząt poddasza domu wolontariuszki fundacji „Kocia Mama” w Łodzi. Wiola Szymczak zbiera fundusze na uruchomienie „kociej chatki”. Do domu tymczasowej opieki mają trafiać porzucone zwierzęta domowe. Przez kilka lat takich bezdomnych kotów oraz psów szadkowianka uratowała już około setki. Tyle że jeden pokój, kuchnia i łazienka to za mało, zwłaszcza kiedy zajdzie konieczność odizolowania kotów zdrowych od chorych.

  Łódzka fundacja Kocia Mama w Piotrkowie

  – Oferujmy swoje własne mieszkanie, swój czas oraz miłość dla zwierząt, żeby móc je aklimatyzować, leczyć i szukać im domu – tłumaczy Wiola Szymczak. – Dla nich to szansa na lepsze życie.

  Mieszkając w bloku Wiola nie bardzo miała jak pomagać bezdomnym kotom i psom. Szukając z mężem azylu dla siebie trafili na nieduży dom o powierzchni 60 metrów kwadratowych z działką w Rzeczycy, położony w miejscu, które bardzo im się spodobało. I nie miało dla nich znaczenia, że budynek nie ma centralnego ogrzewania albo też dach pokryty jest eternitem. To właśnie tutaj realizowany będzie projekt „Kociej chatki”, dzięki któremu na poddaszu znajdzie się miejsce dla zdrowych kotów, kotek z młodymi oraz tych, które są do adopcji, a także dla kotów nie akceptujących swoich pobratymców.

  Na stworzenie „kociej chatki” potrzeba około 28 tys. zł. Jak dotąd, dzięki stronie internetowej polakpomaga.pl, udało się zebrać niespełna 800 zł. Akcja kończy się jednak dopiero 28 lipca tego roku. Pomysłodawczyni powstania profesjonalnej kociarni wierzy, że do tego czasu uda się zebrać potrzebne fundusze.

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo