Wspaniała zwycięska passa koszykarzy z MKS Ósemki Skierniewice

Katarzyna Michałowska
MKS Ósemka Skierniewice
Za nami kolejny weekend pełen zwycięstw MKS Ósemka Skierniewice. Zespół Body Move cały czas wygrywa i znajduje się na czele tabeli w II lidze kobiet. Poza tym wspaniale spisały się drużyny U14 chłopców, U14 i U13 dziewcząt. Bliskie zwycięstwa były także dziewczęta z U16.

2 LIGA KOSZYKÓWKI KOBIET: MKS ÓSEMKA BODY MOVE SKIERNIEWICE - AKS ZŁY WARSZAWA 71 : 48

Ósemka podejmowała ostatnio zespół lidera tabeli AKS Zły Warszawa. Od pierwszej minuty spotkania kibice byli świadkami ostrej walki.
– Kibice byli świadkami twardej, fizycznej walki od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Na parkiecie iskrzyło i widać było, że bez względu na to, co pokazuje tablica dziewczyny nie odpuszczą w żadnej akcji – informuje Adrian El-Ward.
W pierwszej połowie skierniewickie koszykarki miały kilkanaście punktów przewagi. Później zanotowały lekki spadek formy, ale nie poddawały się i ostatnia kwarta należała już do nich. Wygrały i przesunęły się na pierwsze miejsce w tabeli II ligi kobiet z bilansem 4-0. Daria Doga niestety nie była obecna, ale dziewczyny poradziły sobie wspaniale. Marta Piątek zebrała 16 punktów, a także 14 zbiórek i 3 bloki. Na pochwałę zasługuje także Katarzyna Agnieszczak, zdobywczyni 123 punktów i 10 zbiórek. Natomiast Karolina Zaborska do swoich 19 punktów dodała po 6 asyst, przechwytów i zbiórek.

U14M: MKS ÓSEMKA SKIERNIEWICE - AZS SKIERNIEWICE 106 : 56

W lidze młodzików U14 spotkały się dwa skierniewickie zespoły. Pierwsza kwarta meczu była dość nerwowa i bardzo wyrównana. Później to koszykarze MKS Ósemki zaczęli wychodzić na prowadzenie i systematycznie je podwyższać.
– Kluczem do zwycięstwa były gra w ataku i twarda obrona – komentuje pan Adrian.
Na pochwałę zasługują Janek Łuczak, Mikołaj Adamiec i Maciej Wójcik. MKS Ósemka na razie jest na pierwszym miejscu w lidze. W tym sezonie zaliczają same wygrane.

U14K: MKS ÓSEMKA SKIERNIEWICE- KKS PROBASKET KUTNO 60 : 59

Młodziczki MKS Ósemki grały tym razem na wyjeździe. Tym razem trafiły na trudnego do pokonania rywala, czy do tej pory niepokonaną drużynę ProBasket Kutno. Trener Marcin Uliczka poprowadził skierniewiczanki do zwycięstwa. Mecz był wyrównany. W dogrywce MKS stracił trzy czołowe zawodniczki. Przekroczyły limit przewinień. Bohaterką meczu została Oliwia Król. Ustaliła wynik na 60:59 po celnym rzucie osobistym, wykonała świetną pracę w obronie na najlepszej zawodniczce przeciwniczek. Niezawodna w ataku była Patrycja Tomaszkiewicz.

U13K: MKS ÓSEMKA SKIERNIEWICE - UMKS KSIĘŻAK ŁOWICZ 89 : 39

Koszykarki z ligi U13 również pokazały się od swojej najlepszej strony. Nie dały szans łowiczankom z Księżaka. Dominowały na boisku praktycznie przez cały czas meczu i systematycznie powiększały przewagę. Było to trzecie zwycięstwo młodziczek młodszych, zajmują teraz drugie miejsce w tabeli ligi wojewódzkiej. Sukces zawdzięczają samym sobie, ale także trenerce Roksanie Bali.

U16K: MKS ÓSEMKA SKIERNIEWICE - TK BASKET STRYKÓW 56 : 63

Bardzo dobry, ale niestety przegrany mecz zagrały dziewczyny z ligi U16. Podejmowały drużynę TK Basket Stryków. Różnica wyniku nie była duża. Przeciwniczki ze Strykowa wykorzystały swoją przewagę pod względem fizycznym i w ostatnich trzech minutach doprowadziły do wygranej.