Wszyscy do porodu!

  Wszyscy do porodu!

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Prezydent Bronisław Komorowski chce znieść wspólne opodatkowanie małżeństw. Jak wiadomo, na wspólnym podatku można zaoszczędzić, jeśli jeden z małżonków zarabia mało albo nic, a drugi więcej.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Prezydent chce, by z ulgi korzystały te rodziny, co do których można się spodziewać, że będą podejmowały decyzję, czy mieć pierwsze albo drugie dziecko, czy też nie. Na pozór propozycja wydaje się słuszna. Jednak po krótkim namyśle pojawia się pytanie, jak prezydent wykryje rodziny "co do których można się spodziewać, że będą podejmowały decyzję, czy mieć pierwsze albo drugie dziecko"?

  Ostatnio i premier, i prezydent wykazują nadzwyczajną troskę o to, żeby w polskich rodzinach rodziło się więcej dzieci. Co rusz któryś z ww. występuje z nową propozycją. Jak jednak zauważają młodzi, ten rządowo--prezydencki festiwal pomysłów nie na wiele się zda.
  Żeby młodzi chcieli mieć dzieci, potrzebują niewiele: mieszkania, pracy i poczucia stabilizacji. 24 lata po wyborach 1989 w Polsce tego nie mają. Dlatego emigrują, by rodzić na obczyźnie, zamiast tutaj karmić dzieci szczawiem i mirabelkami.

  Gdyby jednak pan prezydent chciał zwiększyć wpływy podatkowe, żeby dać dzieciom, to niech przywróci 40-proc. próg podatkowy. Przecież taki Luigi Lovaglio, prezes Banku Pekao, w 2012 zgarnął 4,48 mln zł. Ma z czego płacić. Jest jeszcze wielu z taką kasą. To dlatego, że im ulżyliście, zmniejszając podatki, my, plebs, musimy płacić 23-procentowy VAT, o czym kolejny raz piszę "w bulu". I w "nadzieji", że to się zmieni.

  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  "Prezydent Bronisław Komorowski chce znieść wspólne opodatkowanie małżeństw."

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 12

  Żadna dziwota, przecież Minister Finansów Pan Jacek Vincent Rostowski potrzebuje pieniędzy wręcz na gwałt! Każda metoda wyduszenia pieniędzy ze społeczeństwa jest dobra. Wyczytałam właśnie, że...rozwiń całość

  Żadna dziwota, przecież Minister Finansów Pan Jacek Vincent Rostowski potrzebuje pieniędzy wręcz na gwałt! Każda metoda wyduszenia pieniędzy ze społeczeństwa jest dobra. Wyczytałam właśnie, że Polacy masowo wycofują lokaty z banków. CYPR NAM SIĘ KŁANIA! W innym artykule czytam, że w Polsce nie ma żadnego kryzysu! Tylko "Zielona Wyspa" zamieniła się w "Wyspę Szczawiową"
  Wczoraj otrzymałam nowy wykaz opłat ze Spółdzielni. Jest pozycka Odpady komunalne. Jeszcze przez miesiąc będę płaciła 5,63 zł od osoby a od 1 lipca 16,50 zł. od osoby miesięcznie. Jest to tylko 300% podwyżka ceny.
  Bóg Wam wszystkim zapłać.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo