WTA Finals: Andżelika Kerber czeka na rywalkę. Będzie nią Agnieszka Radwańska?

Krzysztof Kawa
Angelique Kerber w meczu z Madison Keys
Angelique Kerber w meczu z Madison Keys Wong Maye-E
Mecz Agnieszki Radwańskiej z Karoliną Pliskovą, ostatni w Grupie Białej, urósł do rangi wydarzenia WTA Finals w Singapurze. Polka musi go wygrać, jeśli chce wystąpić w półfinale. Tam czeka już na nią Andżelika Kerber, która zakończyła występy w Grupie Czerwonej niepokonana.

- Pora poprawić mój bilans z Agnieszką (sześć przegranych meczów bez zdobytego choćby seta - przyp.) - mówi Czeszka Karolina Pliskova. - To inteligentna i mądra zawodniczka, która gra bardzo niewygodny tenis. Wiem, że mój styl jej odpowiada, ale sądzę, że mogę ją wreszcie pokonać.

Faworytką jest jednak Radwańska, która w dotychczasowych sześciu meczach z Pliskovą nie oddała jej nawet seta.

Ten mecz odbędzie się w Singapurze w piątek (najwcześniej o godz. 13.30 naszego czasu), a w czwartek na kort wyszły tenisistki z Grupy Czerwonej: Słowaczka Dominika Cibulkova pokonała Rumunkę Simonę Halep 6:3, 7:6(5), zaś Niemka Andżelika Kerber Amerykankę Madison Keys 6:3, 6:3. Dzięki temu rzutem na taśmę awans wywalczyła Cibulkova i w półfinale zmierzy się z najlepszą w Grupie Białej Rosjanką Swietłaną Kuzniecową (w piątek ma jeszcze mecz z Hiszpanką Garbine Muguruzą). A skoro tak, to na Radwańską lub Pliskovą czeka niepokonana Kerber.

- Jeśli trafię na Agę, to znów będzie zacięty mecz. Znamy się bardzo dobrze. A jeśli zmierzę się z Karoliną, to spotkanie może wyglądać podobnie jak to z Keys - mówi.

Niemka wygrała trzy pojedynki, a w ostatnim pomogła Cibulkovej. Keys wystarczyło bowiem wygrać tylko seta, by wyprzedzić Słowaczkę i zająć drugie premiowane występem w półfinale miejsce. Porażka w dwóch setach zepchnęła ją na ostatnią pozycję w grupie, bowiem przegrała bezpośredni pojedynek z Halep.

Grupa Czerwona (wszystkie mecze)

Andżelika Kerber (Niemcy, 1) - Dominika Cibulkova (Słowacja, 7) 7:6(5), 2:6, 6:3
Simona Halep (Rumunia, 3) - Madison Keys (USA, 6) 6:2, 6:4
Andżelika Kerber - Simona Halep 6:4, 6:2
Madison Keys - Dominika Cibulkova 6:1, 6:4
Andżelika Kerber - Madison Keys 6:3, 6:3
Dominika Cibulkova - Simona Halep 6:3, 7:6(5)

Materiał oryginalny: WTA Finals: Andżelika Kerber czeka na rywalkę. Będzie nią Agnieszka Radwańska? - Dziennik Polski