Wulgarny mem wiceprzewodniczącego Bartosza Domaszewicza...

  Wulgarny mem wiceprzewodniczącego Bartosza Domaszewicza skrytykowany przez Waldemara Krenca i stowarzyszenie Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom

  Zdjęcie autora materiału
  Marcin Bereszczynski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Waldemar Krenc zwrócił się do radnych Rady Miejskiej w Łodzi wybranych w III RP, o przybycie 12 grudnia o godz. 15 na posiedzenie Rady Miejskiej w celu
  1/2
  przejdź do galerii

  Waldemar Krenc zwrócił się do radnych Rady Miejskiej w Łodzi wybranych w III RP, o przybycie 12 grudnia o godz. 15 na posiedzenie Rady Miejskiej w celu zaprotestowania wobec zachowaniawice przewodniczącego rady Bartosza Domaszewicza. ©Fot.Szymczak Krzysztof/Polska Press

  Waldemar Krenc, szef łódzkiej „Solidarności”, zwrócił się do radnych wszystkich kadencji, aby przyszli 12 grudnia na sesję łódzkiej Rady Miejskiej i zaprotestowali przeciwko zachowaniu jej wiceprzewodniczącego Bartosza Domaszewicza (PO). Chodzi o słynny wulgarny mem ze słowami „vote bitchez” (głosować k...y). Domaszewicza skrytykowało też stowarzyszenie Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom.
  Nie milknie burza wywołana przez Bartosza Domaszewicza, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi. W ubiegłym tygodniu umieścił w mediach społecznościowych swoje zdjęcie z sali obrad podpisując je słowami „vote bitchez”. Domaszewicza skrytykowali radni PiS i mieszkańcy z grupy EL00000 - Zmotoryzowani Mieszkańcy Łodzi. Zażądali odwołania Bartosza Domaszewicza z funkcji wiceprzewodniczącego.

  Do osób zniesmaczonych memem wiceprzewodniczącego dołączył Waldemar Krenc, przewodniczący zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”. Wezwał radnych wszystkich kadencji, aby przyszli 12 grudnia o godz. 15 na sesję Rady Miejskiej i zaprotestowali przeciwko „skandalicznemu zachowaniu” wiceprzewodniczącego Domaszewicza.

  - Mamy moralny obowiązek i prawo zabrania głosu w tej sprawie - mówi Waldemar Krenc. - Przez takie zachowanie autorytet straciła Rada Miejska i Łódź. Nie chcemy hucpy politycznej. Następnym razem radni pomyślą 10 razy, zanim coś napiszą.

  Waldemar Krenc przyznaje, że nie wie, ilu byłych radnych przyjdzie na protest, ale zaznacza, że wiele osób dzwoniło do niego z poparciem tej inicjatywy. Waldemar Krenc był miejskim radnym w latach 2002-2006 i pełnił funkcję przewodniczącego klubu radnych Łódzkiego Porozumienia Obywatelskiego.  Bartosza Domaszewicza skrytykowały również feministki ze stowarzyszenia Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom.

  - Nie sądziłyśmy, że kiedykolwiek będziemy musiały krytykować zachowanie pana Bartosza Domaszewicza. Jednakże nie może umknąć naszej uwadze fakt, iż umieszczone przez niego zdjęcie, na prywatnym profilu społecznościowym, jest według naszej opinii niewłaściwe - czytamy w oświadczeniu stowarzyszenia zamieszczonym na Facebooku. - Apelujemy zatem do pana Bartosza Domaszewicza o refleksję i przeprosiny, ponieważ mamy świadomość, że użyty przez niego zwrot mógł być zwyczajnie nieprzemyślany. Jednocześnie zwracamy uwagę, że użycie słowa „bitchez” w stosunku do kogokolwiek, nawet w slangu, pochlebstwem niestety nie jest. Jest to natomiast forma przemocy werbalnej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PZPR

  Antykomunista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Czy Krenc oddał już legitymacje PZPR? Tak tylko pytam

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cham i prostak reprezenetuje Lodz

  partia go obroni, kruk krukowi oka nie wykole (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Lodz to miasto meneli, bitchez i zlodziei

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie spieszcie sie dopiero fundamenty buduja.......

  malpa w czerwonym (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  juz pora wypowiedziec konkordat

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  G.

  Papa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Gówniarz

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Znowu ON!

  salomek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 3

  Domaszewicz, porażka totalna! Gość jest koszmarny, ale w sumie jak cała reszta tej ekipy z łódzkiego PO z przestępczynią na czele.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  EL Zera?

  Iza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 9

  Oni to chyba raczej za to, że Domaszewicz staje po stronie rowerów w mieście, a nie za chamski tekst z sali obrad.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  lodz

  lodz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 2

  jechać z nim równo...do tego grona dorzuciłbym Kacprzaka, Trelę, Jońskiego, Szadzyńskiego - te same ......je w polityce i jak ma być dobrze. Co to jest polityk ? Zło konieczne.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  omg

  bittttchhhh (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 1

  ten kretyn domaszewicz nie powinien pełnić żadnych funkcji publicznych

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odwołać!

  Kris (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 2

  Tylko odwołanie z funkcji !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A skazana Zdanowska na prezydenturze jest w porządku?

  Hipokryci (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo