Wybieramy zdjęcia do wyjątkowego kalendarza na 2022 rok. GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE! Czekają wspaniałe nagrody w konkursie, a w finale - samochód

Akcja specjalna Kalendarz 2022
Lubisz robić zdjęcia? Masz w swoich zbiorach kilka ujęć, które są dla Ciebie powodem do dumy? Pochwal się nimi i prześlij je do wielkiej galerii i konkursu. Twoje zdjęcia mogą trafić na strony limitowanego kalendarza „Dziennika Łódzkiego" na 2022 rok! Fotografie ukażą się także w gazecie, a Ty możesz wygrać vouchery na zakup sprzętu elektronicznego i awansować do finału akcji, w którym nagrodą jest samochód.
KLIKNIJ I GŁOSUJ

Dziś fotografia towarzyszy nam na każdym kroku. Na zdjęciach i filmach uwieczniamy nie tylko miejsca, które odwiedzamy w czasie wakacji i rodzinne uroczystości, ale po prostu wszystko, co nas zachwyca i co chcemy pokazać innym np. dzieląc się zdjęciem w mediach społecznościowych. Dziś aparat fotograficzny - często robiący dobrej jakości zdjęcia, znajduje się w naszym smartfonie.

Lecz dla wielu z nas fotografia to wciąż coś więcej - pasja i hobby, które czasem mogą stać się dodatkowym zajęciem lub nawet źródłem utrzymania.

Dziś wszystkich, którzy lubią robić zdjęcia, zarówno amatorów, jaki i miłośników i mistrzów fotografii, zapraszamy do wspólnego stworzenia wyjątkowego kalendarza na 2022 rok. Jego strony ozdobią kadry wykonane przez naszych Czytelników.

Jakie zdjęcia przesłać

Każda osoba, która zgłosi się do konkursu może przesłać maksymalnie 8 zdjęć. Ale równie dobrze można zgłosić tylko jedną, wybraną fotografię. Jeśli zdjęć będzie więcej, to, które ukaże się w kalendarzu wybierze komisja konkursowa w porozumieniu z autorem.

- Nie określamy tematyki zdjęć, które można zgłosić do konkursu - wyjaśnia Bogusław Kaczmarek. - Taka jest jego idea. Na jego stronach chcemy zaprezentować trzynaście efektownych ujęć. Chcemy docenić umiejętność kreatywnego spojrzenia na świat, tworzenia oryginalnej kompozycji kadru, talent do wyławiania z codzienności tego, co wyjątkowe i warte uwiecznienia na fotografii. W tym bardzo często amatorzy dorównują profesjonalistom, a nawet ich przerastają.

Galeria w naszym serwisie
na Facebooku i Instagramie

- To może być początek prawdziwej kariery w mediach społecznościowych – mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca akcji. - Zdjęcia liderów naszej akcji będziemy prezentować na naszym Facebooku i Instragramie. Takie posty zobaczą tysiące osób, a autor fotografii może się spodziewać, że jego profil także zyska na popularności.

Dodatkowo z osobami, których zdjęcia będą zdobywać wiele głosów naszych Czytelników, będziemy realizować wideorozmowy, w których będą mogły opowiedzieć o swojej fotograficznej pasji i pochwalić się zrobionymi przez siebie zdjęciami.

- Sam udział w naszej akcji, to dobra szansa na promocję dla tych, którzy nie tylko dla przyjemności zajmują się robieniem zdjęć – dodaje Bogusław Kaczmarek. – Przy zdjęciach w galerii będzie można napisać kilka słów o sobie i swojej działalności i polecić swoje usługi jako fotografa.

Zdjęcie Twojego autorstwa
w kalendarzu na nowy rok

To będzie wyjątkowy kalendarz - limitowana edycja wydrukowana w dużym formacie i dobrej jakości. Będzie w nim czytelne kalendarium, ale najważniejsze będą oczywiście zdjęcia profesjonalnie przygotowane do druku i oczywiście podpisane imieniem i nazwiskiem autora. Kalendarz będzie dostępny w okresie noworocznym i prezentowany w drukowanym wydaniu gazety, w naszym serwisie a także na Facebook'u.

Autorów zdjęć do kalendarza
wybiorą nasi Czytelnicy

O tym, czyje zdjęcia trafią do kalendarza i kto zdobędzie nagrody zdecydują nasi Czytelnicy oddając swoje głosy. Laureaci zostaną wybrani najpierw osobno w każdym mieście i powiecie. Osoby, które zdobędą najwięcej głosów, otrzymają dyplomy, a ich zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do „Dziennika Łódzkiego”.

Zwycięzcy pierwszego etapu konkursu z miast i powiatów awansują także do wojewódzkiego finału konkursu. W nim zostaną wybrani laureaci, których zdjęcia ozdobią strony kalendarza na 2022 rok. Na jego strony trafią fotografie autorstwa trzynastu osób, które w wojewódzkim finale zdobędą najwięcej głosów. Fotografia osoby, która zdobędzie najwięcej głosów w regionie ozdobi okładkę kalendarza, a zdjęcia dwunastu kolejnych autorów trafią na strony z kalendarium na 2022 rok.

Wszyscy autorzy fotografii wybranych do kalendarza, czyli trzynastu osób, które w regionalnym finale akcji zdobędą najwięcej głosów, awansują do ogólnopolskiego finału, w którym wezmą udział razem z laureatami z innych województw. W finałowym głosowaniu zostanie wybrany zwycięzca, który zdobędzie główną nagrodę - samochód KIA Picanto.

Ważne terminy
 • Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie akcji rozpocznie się w poniedziałek, 27 września i będzie trwać do środy, 27 października do godz. 21:00.
 • Zwycięzcy z powiatów awansują do wojewódzkiego finału, który rozpoczną się we wtorek, 2 listopada i będą trwać do środy, 10 listopada do godz. 21:00.
 • Trzynaście osób spośród uczestników finału wojewódzkiego, awansuje do ogólnopolskiego finału akcji, który rozpocznie się w poniedziałek, 15 listopada i potrwa do środy, 24 listopada.
Czekają nagrody

Osoby, które w pierwszym, powiatowym etapie głosowania otrzymają najwięcej głosów w mieście lub powiecie, zdobędą:

 • dyplom potwierdzający zwycięstwo w konkursie w mieście lub powiecie
 • publikację wybranego zdjęcia w specjalnym dodatku do "Dziennika Łódzkiego", w którym zostaną zaprezentowani laureaci naszej akcji z każdego miasta i powiatu
 • awans do finału wojewódzkiego z zachowaniem zdobytych głosów

Trzynaście osób, które w wojewódzkim finale zdobędą najwięcej głosów zostanie laureatami konkursu. Zdjęcia ich autorstwa ukażą się na stronach kalendarza na 2022 rok. Laureaci awansują także do ogólnopolskiego finału konkursu.

Dodatkowo osoba, która otrzyma najwięcej głosów w finale zdobędzie:

 • dyplom potwierdzający zwycięstwo w konkursie w województwie
 • publikację wybranego zdjęcia na okładce kalendarza na 2022 rok
 • publikację wybranego zdjęcia na okładce specjalnego dodatku do "Dziennika Łódzkiego", w którym zostaną zaprezentowani laureaci naszej akcji
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • voucher o wartości 1500 złotych na zakup sprzętu elektronicznego

Osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsca w wojewódzkim finale otrzymają vouchery na zakup sprzętu elektronicznego o wartości 1000 złotych i 500 złotych za zajęcie odpowiednio drugiego i trzeciego miejsca.

Główną nagrodą dla osoby, która w ogólnopolskim finale akcji zdobędzie najwięcej głosów będzie samochód - KIA Picanto.

Ponadto dziewięć osób, która zajmą miejsca od 2. do 10. w ogólnopolskim finale otrzyma dwuosobowe zaproszenia na czterodniowy pobyt w luksusowym hotelu SPA.

__________

Informacji o akcji udziela:
Marta Gromowska
tel. 519 503 627
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu