Wybory 2018. Minister Jacek Sasin zapowiedział, że Hanna...

  Wybory 2018. Minister Jacek Sasin zapowiedział, że Hanna Zdanowska nie będzie mogła objąć stanowiska prezydenta Łodzi! 9.10.18

  (MSM)

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Wybory 2018. Minister Jacek Sasin zapowiedział, że Hanna Zdanowska nie będzie mogła objąć stanowiska prezydenta Łodzi! 9.10.18
  1/2
  przejdź do galerii
  Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów przyjechał do Łodzi i stwierdził, że „nie ma żadnej możliwości, aby w przypadku wygranej Hanna Zdanowska mogła objąć skutecznie urząd prezydenta miasta Łodzi”. We wtorek 9 października pojawiła się informacja, że wypowiedź Sasina nie jest oficjalnym stanowiskiem rządu PiS.
  - Przyjechałem do Łodzi na prośbę premiera na rozmowę z panem wojewoda. Sytuacja jest trudna dla Łodzi. Mamy wybory samorządowe, w których startuje obecna prezydent Łodzi. A jak wskazują analizy prawne nie ma żadnej możliwości, nawet w przypadku wygranej, aby miała możliwość objąć skutecznie urząd prezydenta Łodzi - mówi Jacek Sasin. - To bardzo niepokoi rząd, bo Łódź to jedno z trzech największych miast w Polsce, miasto, które potrzebuje wsparcia. Wiele programów rządowych jest kierowanych do miast takich jak Łódź. W przypadku niestabilności jaka może wystąpić, to współdziałanie między rządem a samorządem może być trudne, bo będzie brakowało partnera-prezydenta, który może objąć urząd i zarządzać miastem.
  Obecny na konferencji prasowej Jacka Sasina, radny PiS w sejmiku wojewódzkim Michał Król zaapelował do Hanny Zdanowskiej, by jeszcze przed wyborami „zrezygnowała z pełnienia urzędu dla dobra Łodzi".

  - Koalicja Obywatelska i Platforma Obywatelska stosują podwójne standardy.
  Mówią, że szanują wyroki sądów, a w tej sprawie wydanego wyroku sadu nie szanują – mówi Jacek Sasin. - Jeżeli Hanna Zdanowska nawet zostanie wybrana to, nie będzie mogła objąć funkcji, a wojewoda będzie się musiał zwrócić o ustanowienie zarządu komisarycznego w Łodzi. Apeluję o jasne stanowisko PKW w tej sprawie, bo pani prezydent Zdanowska nawet w sytuacji uzyskania największej liczby głosów w wyborach, nie powinna uzyskać zaświadczenia o wyborze na urząd prezydenta.
  CZYTAJ TEŻ: Była wojewoda w sprawie sytuacji prawnej prezydent Łodzi

  W odpowiedzi na konferencję ministra Sasina, o godz. 15.15 na dziedzińcu Urzędu Miasta Łodzi wspólną konferencję prasową zorganizowali przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak i wiceprezydent Łodiz Tomasz Trela.

  - Pierwszy raz w historii demokratycznej Polski mamy do czynienia z sytuacją, w której na tydzień przed wyborami przyjeżdża Minister z Kancelarii Premiera i mówi, że nie ważne na kogo łodzianie zagłosują: "bo i tak wprowadzimy tu zarząd komisaryczny". Dziś tym wystąpieniem minister Sasin jednoznacznie udowodnił ze cały ten proces był szyty na polityczne zamówienie, ze był sterowanym recznie od samego początku. Tylko po to, aby unieważnić demokratyczny wybór Łodzian i samemu z centrali w Warszawie wskazać komisarza - mówi Tomasz Trela" - Sprawa została przeniesiona do prokuratury w Gorzowiem znanej z uległości wobec prokuratura generalnego Zbigniewa Ziobry. To wyreżyserowany spektakl po to aby na dwa tygodni przed wyborami zapadł wyrok na polityczne zamówienie. Daty apelacji, ogłoszenia decyzji nie były przypadkowe. Odrzucono wszystkie wnioski obrony. Podejmowano decyzje w ekspresowym tempie, to co w normalnych procedurach zajmuje kilka dni rozstrzygnięto w kilkadziesiąt minut. Sad apelacyjny z 40 stronnicowym uzasadnieniem wniosków adwokata zapoznał się w niewiele ponad pól godziny. Teraz wojewoda także zwleka z decyzja, podsyca polityczne napięcie, planuje jakieś bezprawne działania które mają zachwiać zaufaniem do pani prezydent w ostatnich dniach przed głosowaniem. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Sasin namawiał wojewodę do złamania prawa dlatego kierujemy sprawę do prokuratury.

  Hanna Zdanowska pod koniec września w sądzie II instancji została uznana winną poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera, za co skazano ją na 20 tys. zł grzywny.

  W sprawie głos zabrała była wojewoda Jolanta Chełmińska

  Szanowni Państwo,

  Przez 8 lat pełniłam funkcję wojewody łódzkiego. W swojej pracy zawsze kierowałam się szacunkiem dla przepisów i poszanowaniem litery i ducha prawa.

  Nie mam żadnych wątpliwości, że w obecnym stanie prawnym Pani Prezydent Hanna Zdanowska może zarówno startować w wyborach na urząd prezydenta Łodzi, jak i po wygranych wyborach także objąć stanowisko prezydenta.

  Obowiązujące przepisy, pomimo pozornej kolizji, są w tej sprawie jednoznaczne i nie budzą wątpliwości.

  W przypadku Pani Prezydent ma zastosowanie tylko i wyłącznie ustawa Kodeks Wyborczy, który jednoznaczne rozstrzyga sprawę kandydowania, a co za tym idzie także objęcia urzędu.

  Z niedowierzaniem przyjęłam dzisiejszą wypowiedź Jacka Sasina. Przez wszystkie lata doświadczeń w administracji rządowej nie spotkałam się z bardziej ostentacyjną próbą wywierania nacisku na samorząd przez przedstawiciela władzy centralnej

  Z poważaniem
  Jolanta Chełmińska


  CZYTAJ TEŻ: Koalicja zgromadzona wokół prezydent mówi o "PiSowskim zamachu na Łódź"

  Zobacz też:


  Horoskop na dziś!

  9-10-2018

  Komentarze (371)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Witam wszystkich

  Seweryn Kwiatkowski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Udzielamy pożyczek natychmiastowych o oprocentowaniu 2%. Jesteśmy również inwestorami i możemy inwestować w Twój biznes. Aby uzyskać więcej informacji, napisz na adres pamelarosaflores11@gmail.com.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Murem za skrzywdzą przez Sąd

  wyborca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  oni walczą o prawa lecz czyje? Sasin ma kolegę Roberta Perkowskiego byłego burmistrza ząbek oszusta i złodzieja to dopiero śmietanka towarzystwa od meliny pijackiej w Ząbkach, która dzieciakom...rozwiń całość

  oni walczą o prawa lecz czyje? Sasin ma kolegę Roberta Perkowskiego byłego burmistrza ząbek oszusta i złodzieja to dopiero śmietanka towarzystwa od meliny pijackiej w Ząbkach, która dzieciakom sprzedaj wódę wstyd mi za pana Panie Sasin zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ble, ble itd.

  Jack (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jeszcze jedena opinia ignoranta i niedouka albo kłamcy /raczej to drugie/ a może jedno i drugie.Ciekaw jestem czy przestał już pić?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dość bezczelnego jątrzeni przez Sasina

  Wojtek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11

  Kodeks wyborczy w stosunku do stanowisk z wyboru rozstrzyga jednoznacznie ! Ten, kto wygra w wyborach, obejnie stanowisko prezydenta Łodzi !!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W PIS -du

  Lewak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

  Dziady pisowskie nawet przegrywac nie umiecie.Wasz niby zarzad komisaryczny nigdy nie wejdzie do urzedu miasta.Nie pozwolimy wam na to.Czyli co pieski kaczorka widzimy sie przed urzedam.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  U

  J (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  Niech nie kandyduje

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  WYBORY Łódź- Prezydent H. Zdanowska

  magda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  Daję pod rozwagę obywatelom Łodzi. To co piszę jest udokumentowane w sądach łódzkich i u PEZESA SĄDU APELACYJNEGO W ŁODZI. Pani Prezydent H. Zdanowska w państwie Prawa nie ma prawa marzyć...rozwiń całość

  Daję pod rozwagę obywatelom Łodzi. To co piszę jest udokumentowane w sądach łódzkich i u PEZESA SĄDU APELACYJNEGO W ŁODZI. Pani Prezydent H. Zdanowska w państwie Prawa nie ma prawa marzyć o wolności, powinna odpowiadać jak każdy obywatel za swoje czyny.
  By nie przedłużać przechodzę do faktów , które są udokumentowane i nie do zakwestionowania. ( podaję tylko jeden z kilkudziesięciu akt w których są dowody na to, że Komornik M. Kurzyk i Prezydent Miasta Łodzi prowadzą egzekucje na rzecz wirtualnych wierzycieli między innymi np. Hale Targowe bez NIP, KRS, REGON itp)
  W 2013r Pani Prezydent Miasta Łodzi H. Zdanowska sprzedała nie istniejące wierzytelności ( tu podaje bez tytułu egzekucyjnego i wykonawczego)w w/w sprawie sygn Nc 689]05. firmie WEC S.A.,
  Mimo sprzedaży w/w wierzytelności Komornik M. Kurzyk wszczął w kwietniu 2014r egzekucję Km 76]14 na podstawie w/w tytułu wykonawczego wydanego w sprawie o sygn akt Nc 689]05 na rzecz kilku wirtualnych wierzycieli dowody w aktach sygn Nc 689]05 i w sprawie sygn II C154]14, sygn II C 278]18 Sąd Rejonowy w Łodzi i sygn poniżej.
  Również w sprawie sygn I C 11]05 Pani Prezydent H. Zdanowska w 2013r sprzedała wierzytelności firmie VEC S.A., i chociaż tytuł egzekucyjny nie dotyczył konkretnej osoby Komornik Marcin Kurzyk wszczął egzekucję KM 2241]13 na rzecz wirtualnych wierzycieli podaję kilku z nich jest to udokumentowane w sądach Łodzi i w ZUS.
  Poniższe egzekucje są prowadzone na podstawie jednego tytułu egzekucyjnego sygn I C 11]05 na rzecz kilku wierzycieli, którzy na dodatek nie istnieją w przestrzeni prawnej.
  A] egzekucja KM 2241]13 wierzyciel Zarząd Lokali Miejskich sygn II 1 Co1972]18, dot sygn I C 11]05
  b] egzekucja KM 2241]13 wierzyciel Gmina Łódź sygn akt III Cz 973]15, dot sygn I C 11]05
  c] egzekucja KM 2241]13 wierzyciel Miasto Łódź - Administracja Zasobów Komunalnych sygn II 1 Co 2892]16, sygn III Cz 589]18 KM 2241]13, dot sygn I C 11]05
  d] egzekucja KM 2241]13 wierzyciel sygn II 1 Co 2228]16 Administracja Zasobów Komunalnych Łódź Śródmieście, dot sygn I C 11]05. W normalnym Państwie, a nawet w dżungli taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsce . W Łodzi sędziowie tolerują takie sytuacje i awansują co jest udokumentowane w wyżej wymienionych aktach i w aktach firmy VEK S.A. A przynajmniej powinno być.
  W powyższy sposób Pani Prezydent H. Zdanowska wspólnie z sędziami, prokuratorami i komornikami niszczyła ludzi czyściła lokale, jak wynika z niewielkiej części nie do podważenia wskazanych dowodów, stan łódzkiego wymiaru sprawiedliwości domaga się natychmiastowej ingerencji właściwych organów.. A funkcję Prezydenta Miasta powinna pełnić osoba szlachetna i odpowiedzialna.

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Magda

  Stanislaw 29 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Wygląda to na tekst osoby bardzo zainteresowanej. Chyba z grona prawników,oczekujących awansu lub zaangażowania do dobrej pracy No i oczywiście Magda nie ukrywa "sympatii"do prezydent Zdanowskiej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W PIS -du

  Lewak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Poczytaj debilu o pislamistach.Nie ulatwie ci zadania ale jest jeden wojt gminy oczywiscie PIeSek ktory udzielal slubu majac...2,4 promila alkocholu.Tez ma wyrok i co kretynie?Sprawdz sobie.Do tego...rozwiń całość

  Poczytaj debilu o pislamistach.Nie ulatwie ci zadania ale jest jeden wojt gminy oczywiscie PIeSek ktory udzielal slubu majac...2,4 promila alkocholu.Tez ma wyrok i co kretynie?Sprawdz sobie.Do tego jeszcze zniszczyl pisowski obszczymur ludziom najpiekniejszy dzien w ich zyciu.Pisz o wszystkich to bedziesz wiarygodny.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wybory.

  Edward (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Każdy z nas popełnia błędy w życiu najważniejsze żeby wyciągnąć z nich wnioski.
  Ja osobiście wolę takiego prezydenta który robi dużo pożytecznego dla naszego miasta niż takiego co jest...rozwiń całość

  Każdy z nas popełnia błędy w życiu najważniejsze żeby wyciągnąć z nich wnioski.
  Ja osobiście wolę takiego prezydenta który robi dużo pożytecznego dla naszego miasta niż takiego co jest krystaliczny a g...o robi.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia

  jolka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Każdy ma tak na prawdę swoje zdanie i swoją rację. Jakakolwiek by ona nie była , na wybory należy iść i oddać głos :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hehehhe

  Michał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  Widać że PiS już nie wie co robić żeby w Łodzi wygrać że Zdanowską. Hejterzy na forach, oszczerstwa i teraz gadanie bzdur przez Sasina.
  A Łodzianie i tak będą głosować na Zdanowską, bo wiedzą kto...rozwiń całość

  Widać że PiS już nie wie co robić żeby w Łodzi wygrać że Zdanowską. Hejterzy na forach, oszczerstwa i teraz gadanie bzdur przez Sasina.
  A Łodzianie i tak będą głosować na Zdanowską, bo wiedzą kto dla Łodzi w końcu coś robi.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  głosuj

  jolka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  W sumie tak jest zawsze, przed wszystkimi wyborami panuje wrzawa i każdy mówi na kogo głosować a na kogo nie. Ale trzeba mieć w tym wszystkim swój rozum i oddac głos zgodnie z własnym sumieniem.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jest skazana i koniec.

  Macie moralność? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Przechodzenie na czerwonym świetle jest łamaniem przepisów czy nie?
  Można to tolerować? Przecież nic nikomu się nie stało.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale jezeli ktos przeszedl na czerwonym

  Rozumowanie najtezszych glow w PO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  a pozniej zauwazyl, ze go obserwuje policjant i wrocil z powrotem przechodzac jeszcze raz moze znowu na czerwonym, to chyba nie ma przewinienia?
  Lub jezeli napadl na bank okradl z pieniedzy, a...rozwiń całość

  a pozniej zauwazyl, ze go obserwuje policjant i wrocil z powrotem przechodzac jeszcze raz moze znowu na czerwonym, to chyba nie ma przewinienia?
  Lub jezeli napadl na bank okradl z pieniedzy, a kiedy zobaczyl siebie w telewizji na nagraniu z banku to przyszedl i powiedzial, ze to byla pomylka, to nic sie nie stalo?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  piękna Łódź po wyborach

  emerytka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

  Pani Zdanowska wygra,bo ja też będę na nią głosować.Żeby każdy miał na sumieniu tylko takie grzechy jak P.Zdanowska to Polska byłaby wspaniałym krajem.Każdy niech siebie rozliczy i dopiero innych...rozwiń całość

  Pani Zdanowska wygra,bo ja też będę na nią głosować.Żeby każdy miał na sumieniu tylko takie grzechy jak P.Zdanowska to Polska byłaby wspaniałym krajem.Każdy niech siebie rozliczy i dopiero innych ocenia.Czego się ten PIS boi?
  Łódź dopiero za rządów P. Zdanowskiej rozwinęła się,wypiękniała.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  trochę droga ta Łódź

  aha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 10

  Naprawdę ludzie jesteście tak ograniczeni, że cieszycie się z tego co ta osoba robi? Za takie pieniądze. To tak jakby ktoś przyszedł i Wam umył okna za milion. W końcu okno czyste, kij, że trzeba...rozwiń całość

  Naprawdę ludzie jesteście tak ograniczeni, że cieszycie się z tego co ta osoba robi? Za takie pieniądze. To tak jakby ktoś przyszedł i Wam umył okna za milion. W końcu okno czyste, kij, że trzeba wziąć kredyt i spłacać przez wiele lat. Już mamy do spłacania wiele rzeczy przez rządy tej osoby. Dodatkowo odkąd jest taka zdanowska nie ma w Łodzi niczego dla ludzi, takiego zwykłego jak głupi sylwester. Tylko u prywaciarza w Manufakturze a gdzie imprezy na Piotrkowskiej, placu wolności? Jeszcze kilka lat temu było to normą, ale dorwała się do michy alkoholiczka i mamy tego efekt. Stajnia jednorożców... zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  głosuj

  jolka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Niezależnie kto co uważa o kandydatach, głos trzeba oddać. Tylko wtedy mamy realny wpływ na to co się dzieje wokół nas.

  Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Wideo

  Najczęściej komentowane

  Polecamy

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Sonda

  Czy jesteś za złagodzeniem przepisów tak, by można było pić alkohol "pod chmurką"?

  Najczęściej czytane