Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 05godz.
  • 18min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Wybory 2019: Konwencja PiS w Lublinie. Jarosław Kaczyński: Płaca minimalna na koniec 2020 r. - 3 tys. zł, na koniec 2023 r. - 4 tys. zł

Jakub Oworuszko
Jakub Oworuszko

Wideo

Źródło: TVN 24

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
W Lublinie odbyła się w sobotę konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński wygłosił długie przemówienie dotyczące m.in. systemu wartości na których jego partia chce budować państwo. Kaczyński podsumował także ostatnie cztery lata rządów PiS oraz osiem lat rządów PO-PSL. Padły też konkretne obietnice. - Na koniec 2020 roku minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł, na koniec 2023 roku 4 tys. zł, w 2021 roku podwójna 13. emerytura, a także dopłaty dla rolników - zapowiedział Jarosław Kaczyński.

Sztabowcy PiS mówią o "hattricku Kaczyńskiego", czyli trzech obietnicach.

- Na koniec 2020 roku, czyli za kilkanaście miesięcy, minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł - zapowiedział Jarosław Kaczyński. Na koniec 2023 roku minimalna pensja ma wynieść 4 tys. zł. Natomiast od 1 stycznia 2020 roku pensja minimalna wyniesie 2600 zł brutto.

Jak płaca minimalna zmieniała się na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]

- W 2021 roku ogromna większość emerytów otrzyma drugą trzynastkę, czyli nie jedną trzynastkę, a dwie trzynastki - zadeklarował Kaczyński.

- Rolnicy otrzymają w końcu pełne dopłaty do hektara na pełnym europejskim poziomie - dodał prezes PiS.

"Jarek kończ..." - napisał w trakcie przemówienia Kaczyńskiego przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

Z kolei Beata Szydło zapowiedziała zmiany w systemie zdrowia, wsparcie dla szpitali powiatowych oraz program stypendialny dla osób, które wybiorą studia medyczne. - Pojawi się nowy zawód asystenta medycznego, po to żeby odciążyć od tych zadań biurokratycznych lekarzy i pielęgniarki. Zostanie wzmocniona ambulatoryjna opieka specjalistyczna. (...) Będzie można sprawdzić poprzez systemy informatyczne jak najszybciej znaleźć poradę u lekarza specjalisty - wymieniała Szydło.

O szczegółach mówił premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział utworzenie funduszu modernizacji szpitali. Jego wartość ma wynieść dwa miliardy złotych.

Premier zapowiedział też utworzenie funduszu inwestycji na rzecz szkół (również dwa miliardy złotych) oraz budowę stu obwodnic miast. Na masową skalę mają być remontowane także dworce kolejowe.

Morawiecki przedstawił ofertę dla przedsiębiorców. - Po wprowadzeniu małej działalności gospodarczej, czyli od przychodu, idziemy w kierunku liczenia ZUS-u od dochodu, żeby łatwiej było tym, którzy mają niższe dochody, którzy się rozkręcają, inwestują - tłumaczył, dodając przy tym, że "będzie skokowe podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Z 250 tys. euro do miliona euro, a w przyszłości do dwóch milionów euro".

Źródło:
TVN 24

Prezes PiS na początku mówił o ochronie życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci, a także o rodzinie, złożonej z kobiety, mężczyzny i dzieci, jako podstawowej jednostki społecznej. - (...) Rodzinę uważamy za komórkę społeczną o zupełnie fundamentalnym znaczeniu dla ciągłości pokoleń, dla przekazywania kultury, cywilizacji, dla trwałości większych wspólnot, ale rodzinę widzimy tak jak tutaj, jedna kobieta, jeden mężczyzna w stałym związku i ich dzieci. To jest rodzina - podkreślał Kaczyński.

Prawo pracy 2019. Co zmieni się na korzyść pracowników? LIST...

- Taki model rodziny ma dzisiaj w Polsce wielu przeciwników. Rodzina tak rozumiana jest atakowana. Atakowane są naturalne różnice między ludźmi, między kobietami a mężczyznami. Oczywiście, między kobietami a mężczyznami, chcę to bardzo mocno podkreślić, musi być pełna równość. To mówię z całą mocą. Ale w miażdżącej większości przypadków ludzie rodzą się kobietami lub mężczyznami. I niech tak zostanie. Tak ma w Polsce zostać - przekonywał.

Źródło:
TVN 24

Kaczyński mówił także o równości. - Równość traktujemy jako równość praw, brak przywilejów, jako równość możliwości, szans. Nie przeczymy oczywiście naturalnym różnicom między ludźmi, różnicom talentów, możliwości, które wynikają z cech indywidualnych. Cenimy te talenty, cenimy przedsiębiorczość, ale naszym dążeniem, dążeniem w życiu społecznym jest właśnie dążenie do zwiększania poziomu równości i to uzyskujemy, na to wskazują różnego rodzaju dane instytucji międzynarodowych - tłumaczył.

Politolog: Kaczyński i Morawiecki uzupełniają się
- To program kontynuacji, choć z nowymi elementami – ocenia w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press politolog, dr Bartłomiej Biskup. - Jarosław Kaczyński złożył kilka obietnic, mówił o wyższej płacy minimalnej, którą po części będą finansować przedsiębiorcy, a z kolei premier Morawiecki zapowiedział ulgi i wsparcie dla przedsiębiorców. Kaczyński i Morawiecki uzupełniają się - ocenia.

- Mimo że PiS i tak już ma bardzo duże poparcie, to mobilizuje swój elektorat i zabiega o głosy niezdecydowanych - wyjaśnia dr Biskup.

- Zarówno propozycje PiS-u jak i opozycji są merytoryczne, z tym że partia rządząca jest w lepszej sytuacji, m.in. dlatego, że lepiej zna możliwości budżetowe - podsumowuje.

Dowiedz się więcej

Komentarze 188

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

a
agatka

a ja potem za moją emeryturę na którą pracowałam 43 lata.....będę se mogła coś kupić? ....bo zaczynam wątpić

e
ere

Nie glosuje na PIS bo PIS popiera rozwoj wschodniej Polski kosztem rozwoju Polski zachodniej czyli np. Bydgoszczy. Dopoki bedzie rzadzil PIS i ich zachlanny na kase pedofilski kler o S10, bydgoskiej trasie W-Z czy rozbudowie naszego bydgoskiego lotniska mozemy zapomniec. Tak samo o remoncie sluz na Kanale Bydgoskim lub budowie drog osiedlowych. Jesli chcesz zeby kasa nalezna metropolitalnej Bydgoszczy poszla do zacofanego Lublina, Bialegostoku, Rzeszowa lub rydzykowego Torunia to glosuj na PIS. Jesli jednak jestes bydgoskim patriota i chcesz zeby kasa z bydgoskich podatkow zostala w Bydgoszczy i nie poszla do tych wschodnich, prymitywnych i ciemnych katolickich nor lub na budowe nowych wypasionych plebanii gdzie kler bedzie nadal molestowal malych chlopcow to glosuj na PO lub SLD.

3
13 września, ‎17‎:‎47, cryo:

a styczniu 2024 nie będzie niczego ..... jak mawiał klasyk

16 września, ‎13‎:‎37, tylko demokracja nie PIS:

Dlaczego nie głosuje na PiS? Bo PiS daje kase z moich podatkow wielodzietnej katolickiej patologii na wódkę i narkotyki zeby kupić ich głosy na wyborach. PiS kradnie kase jak kuchcinski, zniszczyli telewizje publiczna i zmienili ja w partyjne szambo, ciagle afery jak skok wolomin, podkarpacka, wiezowcowa itd. PiS daje kase z budżetu kraju pedofilskiemu rydzykowemu klerowi aby szerzył faszyzm i nienawiść przeciw Europie, gejom, rasizm, anty semityzm i seksizm. PiS łamie prawo i konstytucje, niszczy demokracje i niezależne sady. Nie wierze debilom ktorzy z wypadku smoleńskiego zrobili zamach i żerują na smierci swoich bliskich dla politycznej korzyści.

Haha Kaczyński to miernota taka sama jak jego zdechły brat i jego żonka o urodzie miotły cała ta rodzinka łącznie z Marta Kaczyńska wyglada jak mielone zbutwiałe kartofle

p
pomysl na dekret
13 września, ‎06‎:‎47, PiSze z daleka:

ZLOTY MEDAL dla naszego Polskiego demokratycznie wbranego rzadu !!! Brawo Panie Kaczynski !

mam ostatnio sraczke. Rzadam zeby rzad PIS zabronil tej chorobie pobytu w Polsce.

t
tylko plebs glosuje na PIS
14 września, ‎14‎:‎53, podatnik:

Deweloperze dwie wieże a co z wyjasnieniem klasycznego przykładu kradzieży majątku pozostałego po PRLu i pal go sześć(Gomułka, Balcerowicz - dzięki takim "ekonomom" w PRLu bis nie ma gospodarki tak więc nie wiem o czym obaj konfabulują), najważniejsze,że jest system(Pegasus), który jak tylko wyjaśni kolejną zagadkę z najnowszej historii PRL'u . Bo ja po przeczytaniu dwóch książek "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego" oraz Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC nadal nie wiem czy wujowie Jarosława Kaczyńskiego - Henryk i Wilhelm Świątkowscy zwani komunistycznymi katami mieli wpływ na karierę polityczną kuzyna Jarosława czy nie mieli? zajmie się kradzieżą Telekomunikacji Polskiej(wszystko można odzyskać z majątku pozostawionego przez śp. doktora pośrednika)

niech wyjdzie dekret kaczynskiego ze wszyscy bedziemy wiecznie bogaci, piekni i mlodzi hehe

t
tylko demokracja nie PIS
13 września, ‎17‎:‎47, cryo:

a styczniu 2024 nie będzie niczego ..... jak mawiał klasyk

Dlaczego nie głosuje na PiS? Bo PiS daje kase z moich podatkow wielodzietnej katolickiej patologii na wódkę i narkotyki zeby kupić ich głosy na wyborach. PiS kradnie kase jak kuchcinski, zniszczyli telewizje publiczna i zmienili ja w partyjne szambo, ciagle afery jak skok wolomin, podkarpacka, wiezowcowa itd. PiS daje kase z budżetu kraju pedofilskiemu rydzykowemu klerowi aby szerzył faszyzm i nienawiść przeciw Europie, gejom, rasizm, anty semityzm i seksizm. PiS łamie prawo i konstytucje, niszczy demokracje i niezależne sady. Nie wierze debilom ktorzy z wypadku smoleńskiego zrobili zamach i żerują na smierci swoich bliskich dla politycznej korzyści.

t
tylko PO
16 września, ‎10‎:‎08, hehe:

Prezes chyba wybiera się na tamten świat, bo zupełnie go nie obchodzi co zostanie z Polski za 5 lat...

totalna demagogia i pustoslowie jak za Gierka....Gierek tez obiecal nam dogonienie RFN w 10 lat a zostalismy z pustymi półkami. Dobrobytu nie da sie zadekretowac. PIS to nowy PZPR tyle ze umazany czarna pedofilska klerykalna kupą. Dlatego glosuje na PO.

h
hehe

Prezes chyba wybiera się na tamten świat, bo zupełnie go nie obchodzi co zostanie z Polski za 5 lat...

p
podatnik

Deweloperze dwie wieże a co z wyjasnieniem klasycznego przykładu kradzieży majątku pozostałego po PRLu i pal go sześć(Gomułka, Balcerowicz - dzięki takim "ekonomom" w PRLu bis nie ma gospodarki tak więc nie wiem o czym obaj konfabulują), najważniejsze,że jest system(Pegasus), który jak tylko wyjaśni kolejną zagadkę z najnowszej historii PRL'u . Bo ja po przeczytaniu dwóch książek "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego" oraz Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC nadal nie wiem czy wujowie Jarosława Kaczyńskiego - Henryk i Wilhelm Świątkowscy zwani komunistycznymi katami mieli wpływ na karierę polityczną kuzyna Jarosława czy nie mieli? zajmie się kradzieżą Telekomunikacji Polskiej(wszystko można odzyskać z majątku pozostawionego przez śp. doktora pośrednika)

c
cryo

a styczniu 2024 nie będzie niczego ..... jak mawiał klasyk

P
PiSze z daleka

PO to LIPA !!!

P
PiSze z daleka

ZLOTY MEDAL dla naszego Polskiego demokratycznie wbranego rzadu !!! Brawo Panie Kaczynski !

G
Gość

Chleb po 16 zł a KWh po 6 zyla itp itd

Normalny człowiek na was leje PISOBOLSZEWICKIE miernoty, oszuści i złodzieje.

G
Gość

Na staże brak pieniedzy a on jakieś z dupy obietnice robi..

d
dziadek

Pisowcy, prosze wprowadzic emyryture po 40latach pracy skoro rozdajecie na lewo i prawo pieniadze, 40 lat pracy to juz jest wystarczajaco

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3