Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Łodzi

md
O godz. 11 w sali Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpoczęła się konwencja tematyczna PiS. Głównym gościem jest Jarosław Kaczyński.

To pierwsza z serii konwencji tematycznych PiS. Prezes partii rządzącej będzie mówił głównie o tym, co PiS ma do zaoferowania rodzinom, ale zapowiadano także wątki dotyczące kultury.

RELACJA Z KONWENCJI PIS W ŁODZI

12.35
Kaczyński dalej: Każdy rodzi się mężczyzną lub kobietą. Mówiłem to w Lublinie, a potem rozmawiałem z lekarzami. Otóż każdy rodzi się albo mężczyzną albo kobietą. To mężczyzna i kobieta tworzą rodzinę.

To mężczyzna i kobieta tworzą rodzinę - mówi w Łodzi Jarosław Kaczyński.

Kaczyński skończył wystąpienie. Zaczyna się prezentacja łódzkiej listy do Sejmu i Senatu

12.25
Kaczyński: dziś trwa atak na polską rodzinę, na jej istotę, jest sferą patologii - tak mówią o niej jej przeciwnicy. Ale nie ma drugiej takiej instytucji, która tyle zrobiła dla naszej cywilizacji, cywilizacji chrześcijańskiej. Jesteśmy tolerancyjni. Tolerancja? Tak. Ale nie afirmacja dla wszystkiego, co komu przyjdzie do głowy.

Kaczyński: dziś trwa atak na polską rodzinę, na jej istotę

12.20
Kaczyński dalej: Rodzina w Polsce w stosunkowo krótkim czasie ma osiągnąć poziom zachodnioeuropejski. Musimy dążyć do zrównania tych poziomów, stąd polityka podwyższania płac także metodami administracyjnymi.

Rodzina w Polsce w stosunkowo krótkim czasie ma osiągnąć poziom zachodnioeuropejski - mówi Kaczyński w Łodzi

Kaczyński: Tak postępowała Francja w latach 70. Nie jest to skierowane przeciwko komuś, a już na pewno nie przeciw przedsiębiorcom. Dla nich zrobiliśmy naprawdę dużo.

12.15
Kaczyński: neoliberalizm w swej prymitywnej wersji wygrał w Polsce po 1989 r. Ostatnie cztery lata udowadniają, że prowadzona przez nas polityka się sprawdza. Ta polska wersja państwa dobrobytu, to służba rodzinie.

12.10
Na scenę wchodzi Jarosław Kaczyński: nasza formacja służąc polskiej rodzinie okazała się wiarygodna. A bez wiarygodności nie ma demokracji.

Kaczyński dalej: W Polsce obok tej elity stworzonej przez post komunizm, jest już nowa, ta która jest w stanie zmienić Polskę.

Kaczyński dalej: zdobyliśmy władzę i realizujemy to, co zapowiedzieliśmy. W nowym programie wprowadzamy nowe pojęcie: polska wersja państwa dobrobytu.

12.05
Morawiecki dalej: Nie chce zarzucać was liczbami, ale 700 mld zł polskie rodziny zarabiają poprzez pracę, a transfery socjalne to suma 10 proc. niższa. Dziś 58 proc. ludzi jest zadowolonych z tego co się dzieje na rynku pracy. Gdy rządziła partia Grzegorza Schetyny, zadowolonych było ile? No strzelajcie państwo... Nie, nie 20, ale 8 proc.

Morawiecki: w najbliższe 4 lata realne wynagrodzenie wzrośnie o 20 proc. To się nigdy nie zdarzyło, nawet gdy był boom gospodarczy i PKB Polski rosło o 7 proc. Dlatego przyspieszamy z podwyższeniem pensji minimalnej

12.00
Premier Morawiecki zaczyna od komentarza dotyczącego losowania numerów list: mamy nr 2, co zapowiada drugą kadencję, a PO nr 5, czyli piąty rok w opozycji.

Na sali owacja.

11.50
Szydło dalej: Musieliśmy zniwelować biedę i wykluczenie w wielu regionach, powszechne były głosy opozycji, że budżet tego nie wytrzyma. Nie tylko wytrzymał, ale te programy stały się kołem zamachowym polskiej gospodarki. Rodziny 500+ inwestują we własne dzieci, w ich przyszłość. Do tej pory wydaliśmy na ten program 80 mld zł. Teraz rocznie ten program kosztował będzie 40 mld zł.

11.40

Głos zabiera Beata Szydło: pokazaliśmy przez te cztery lata, że jako drużyna zrealizowaliśmy wszystkie założenia taktyczne z 2015 roku.

11.30
Gliński: Łódź to miejsce, w którym socjologowie zlokalizowali 13 sfer biedy. Dzięki naszym programom ten problem się zmniejszył.

11.20
Debatę rozpoczyna wicepremier Piotr Gliński.

Gliński: nasz program to polska wersja dobrobytu. Jego fundamentem jest rodzina i zachowanie naszych tradycyjnych wartości. Opiera się nasz program także na dynamicznym, zrównoważonym rozwoju, na czym rodzina zyskuje. Nasze państwo jest odpowiedzialne, nie jest państwem Amber Gold.

Gliński dalej: przed nami państwo było silne dla silnych i słabe dla słabszych.

11.15
Oprócz prezesa PiS na sali jest m.in. premier Mateusz Morawiecki i była premier Beata Szydło

11.10
Konwencja startuje z opóźnieniem. W zasadzie - jak ze sceny zapowiedział poseł Waldemar Buda - będzie to debata programowa na temat rodziny.

10.15
Kwadrans po godz. 10 do siedziby ŁSSE przybył Jarosław Kaczyński w towarzystwie Joachima Brudzińskiego, szefa sztabu wyborczego PiS.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 37

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
abc
16 września, ‎09‎:‎11, No i tyle:

Za chwilę Jarek obieca loty w kosmos za 1pln

Takie loty się Polakom po prostu należą! Polacy w kosmosie są bezcenni.

N
No i tyle

Za chwilę Jarek obieca loty w kosmos za 1pln

G
Gość

WYJASNIAMY NA CZYM POLEGA "ONFLIKT" MIEDZY PO i PiS...

https://madrapolska.blogspot.com/2018/01/kto-popiera-wejscie-polski-do-strefy.html

PiS sięga po pieniądze do spółek Skarbu Państwa. Trwa proces niszczenie polskiego przemysu, zapoczątkowany przez PO

https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/negatywna-atmosfera-woko-wegla-powoduje.html

J
Jarząbek trener III klasy
15 września, 14:26, Łodzianin:

Mam nadzieję, że PIS osiągnie w nadchodzących wyborach wynik pozwalający na większość konstytucyjną. A to, co teraz dzieje się w polskiej polityce to wynik braku dekomunizacji na początku transformacji Polski (tzw. gruba kreska). Wszelkiej maści anty-polskie totalne maszkary spod znaku SB, sierpa i młota i sowieckiej agentury oraz zwykłych złodziei podnoszą teraz głowę i szkodzą nam wszystkim. SZKODZĄ POLSCE I POLAKOM. Wyborco włącz myślenie. Totalni ci wszystko odbiorą i jeszcze okradną. W październiku głosujmy na PIS.

Pozdrawiam

Łodzianin jakby była gruba kreska to by w pisiorach nikogo nie było. Prezio nie miałby połowy zauszników. A jak nazwiesz podniesienie składek zus, deformację oświaty, kręcenie lodów na datkach od zagranicznych biznesmenów, albo ułaskawianie podejrzanego i powierzanie mu funkcji szefa służb, itd , itd ,itd. I może lepiej sam pomyśl na kogo chcesz oddać głos.

G
Gość
14 września, 17:31, Gość:

W kościołach ulotki zostawiliście?

Jutro okazja na rozdanie ich.

Wasze są w szaletach ? Niech ten po- lityk specjalnej troski Brejza ich nie podpali , niech drugi z tego miotu - Scerba zawczasu je osika XD

m
mietek
14 września, 19:41, mietek:

Cóż za zmasowany atak (poniżej) platformerskich trolli. Jakie pseudowyliczenia pseudoprzedsiębiorców... Śmiechu warte!

14 września, 21:41, Gość:

Jakim trzeba być cembałem . do sekty się zapisz.... A zapomniałem już masz wysmażony mózg przez tą sektę

Prawdziwym „Cembałem" to ty jesteś. Nawet nie dali rady w szkole nauczyć cię, jak poprawnie parę zdań sklecić...

G
Gość
14 września, 19:41, mietek:

Cóż za zmasowany atak (poniżej) platformerskich trolli. Jakie pseudowyliczenia pseudoprzedsiębiorców... Śmiechu warte!

Jakim trzeba być cembałem . do sekty się zapisz.... A zapomniałem już masz wysmażony mózg przez tą sektę

G
Gość
14 września, 17:14, podatnik:

3000 miesięcznie minimum! w 2020 roku? ZOBACZMY.

Przeliczmy sobie pomysł Jarosława Kaczyńskiego w taki sposób, jak zrobilibyśmy z czymś logicznym.

-

Otóż 3000,- brutto oznacza, że Pracownik dostanie na rękę 2167 Polinów, a Wredny Pracodawca poniesie wszystkich kosztów 3614,- miesięcznie.

"Państwo Polskie" zgarnia więc sumarycznie 3614,- minus 2167,- = 1447,- "na czysto".

-

Przyjmijmy, że taki typowy polski pracownik nie płaci akurat w danym miesiącu żadnych podatków typu akcyza czy PCC, ani innych (dla ułatwienia analizy).

Załóżmy, że Pracownik w całości wydaje swoją pensję na towary spożywcze i opłaty za wodę, śmieci, czynsze. Przyjmijmy, że wszystkie te towary i usługi są również dla ułatwienia opodatkowane podstawową stawką podatku VAT 23%.

Z pensji Pracownika 2167,- równo 500,- idzie więc miesięcznie na VAT.

Sumarycznie miesięcznie więc minimalna pensja wygląda następująco:

Pracodawca płaci 3614,-

Pracownik za towary i usługi płaci dostawcom 2167,- minus 500,= czyli na rynek wysyła 1667,-

Tzw. "Państwo" dostaje 1447,- różnicy z wypłaty i 500,- z tytułu VAT = czyli razem 1947,-

-

Warto zauważyć, że jak poprzednio "Państwo" dostaje więcej niż Pracownik!

Ale to oczywiście nie koniec.

-

1. ZAŁÓŻMY że nasz Pracownik pracuje w 10-osobowej firmie, gdzie wszyscy są wynagradzani jednakową, minimalną dopuszczalną przez prawo pensją w wysokości 3000,- brutto.

2. Warto pamiętać, że pracownik MUSI w ciągu miesiąca wypracować ZYSK większy niż 3614,- żeby było z czego wypłacić jego wynagrodzenie!!!

3. Musimy oczywiście doliczyć amortyzację maszyn, urządzeń, hali produkcyjnej, koszty kredytów, koszty stałe jak np. prąd etc. Przyjmijmy te łączne "koszty stałe" w niewygórowanej wielkości 500,- miesięcznie na pracownika. Załóżmy również "zysk" przedsiębiorcy mającego 10 pracowników w wysokości 500,- PLN "na pracowniku" miesięcznie.

Nasz hipotetyczny pracodawca zarobi więc miesięcznie 5000,- PLN (10 pracowników x 500,-PLN).

Od tej zarobionej kwoty należy jeszcze odjąć 1300,- przeznaczone na obciążenia ZUS-em Pracodawcy (częściowo od podatku, ale to nieistotne dla naszych wyliczeń). Należy również odjąć kwotę należną z tytułu podatku PIT (przyjmiemy równe 600 PLN na miesiąc).

Pracodawca zarobi więc na rękę 5000,- minus 1300,- minus 600,- = 3100,-

Czyli 933,- więcej od pracownika wynagradzanego minimalnie! HURA!

Tę zawrotną kwotę 721,- EUR może wypłacić sobie polski POLSKI PRZEDSIĘBIORCA z tytułu ryzykowania swoim zdrowiem i majątkiem podczas prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

-

Dalej jest jeszcze ciekawiej:

firma "Polskiego Biznesmena" w celu zagwarantowania powyżej opisanych dochodów (około 750 EUR) dla właściciela i pensji dla pracowników musi wypracować miesięcznie przychód w wysokości

10 x (3614,- 500,- amortyzacja 500,- PLN), ponieważ ma 10 pracowników. Wynika z tego, że kwota, którą musi zarobić netto typowa firma 10-osobowa to 46 140,- PLN miesięcznie.

Za cały rok niezbędną kwotę przychodu w wysokości 12 x 4614,-PLN = 554 000,-

TO PONAD PÓŁ MILIONA PLN KOSZTÓW, żeby zapłacić DZIESIĘĆ!!! minimalnych wynagrodzeń i jedno gigantyczne 3100 PLN właścicielowi "firmy" :-))))

-

Idźmy dalej - przyjmując, że marża rozpatrywanej firmy wynosi tłuste 10% trzeba przyjąć, że Polski Biznesmen-Pracodawca musi w swojej firmie zrealizować rocznie około 5 500 000 PLN obrotu, żeby samemu zarobić miesięcznie "na czysto" 721 EUR miesięcznie.

-

CZY WSZYSCY ROZUMIEJĄ, że firma potrzebuje ponad pięciu milionów obrotu, żeby właściciel zarobił 721 euro miesięcznie !

Kup sobie kalkulator.

m
mietek

Cóż za zmasowany atak (poniżej) platformerskich trolli. Jakie pseudowyliczenia pseudoprzedsiębiorców... Śmiechu warte!

P
Ppp

Precz z tym socjalistą.

G
Gość

W kościołach ulotki zostawiliście?

Jutro okazja na rozdanie ich.

G
Gość
14 września, 17:14, podatnik:

3000 miesięcznie minimum! w 2020 roku? ZOBACZMY.

Przeliczmy sobie pomysł Jarosława Kaczyńskiego w taki sposób, jak zrobilibyśmy z czymś logicznym.

-

Otóż 3000,- brutto oznacza, że Pracownik dostanie na rękę 2167 Polinów, a Wredny Pracodawca poniesie wszystkich kosztów 3614,- miesięcznie.

"Państwo Polskie" zgarnia więc sumarycznie 3614,- minus 2167,- = 1447,- "na czysto".

-

Przyjmijmy, że taki typowy polski pracownik nie płaci akurat w danym miesiącu żadnych podatków typu akcyza czy PCC, ani innych (dla ułatwienia analizy).

Załóżmy, że Pracownik w całości wydaje swoją pensję na towary spożywcze i opłaty za wodę, śmieci, czynsze. Przyjmijmy, że wszystkie te towary i usługi są również dla ułatwienia opodatkowane podstawową stawką podatku VAT 23%.

Z pensji Pracownika 2167,- równo 500,- idzie więc miesięcznie na VAT.

Sumarycznie miesięcznie więc minimalna pensja wygląda następująco:

Pracodawca płaci 3614,-

Pracownik za towary i usługi płaci dostawcom 2167,- minus 500,= czyli na rynek wysyła 1667,-

Tzw. "Państwo" dostaje 1447,- różnicy z wypłaty i 500,- z tytułu VAT = czyli razem 1947,-

-

Warto zauważyć, że jak poprzednio "Państwo" dostaje więcej niż Pracownik!

Ale to oczywiście nie koniec.

-

1. ZAŁÓŻMY że nasz Pracownik pracuje w 10-osobowej firmie, gdzie wszyscy są wynagradzani jednakową, minimalną dopuszczalną przez prawo pensją w wysokości 3000,- brutto.

2. Warto pamiętać, że pracownik MUSI w ciągu miesiąca wypracować ZYSK większy niż 3614,- żeby było z czego wypłacić jego wynagrodzenie!!!

3. Musimy oczywiście doliczyć amortyzację maszyn, urządzeń, hali produkcyjnej, koszty kredytów, koszty stałe jak np. prąd etc. Przyjmijmy te łączne "koszty stałe" w niewygórowanej wielkości 500,- miesięcznie na pracownika. Załóżmy również "zysk" przedsiębiorcy mającego 10 pracowników w wysokości 500,- PLN "na pracowniku" miesięcznie.

Nasz hipotetyczny pracodawca zarobi więc miesięcznie 5000,- PLN (10 pracowników x 500,-PLN).

Od tej zarobionej kwoty należy jeszcze odjąć 1300,- przeznaczone na obciążenia ZUS-em Pracodawcy (częściowo od podatku, ale to nieistotne dla naszych wyliczeń). Należy również odjąć kwotę należną z tytułu podatku PIT (przyjmiemy równe 600 PLN na miesiąc).

Pracodawca zarobi więc na rękę 5000,- minus 1300,- minus 600,- = 3100,-

Czyli 933,- więcej od pracownika wynagradzanego minimalnie! HURA!

Tę zawrotną kwotę 721,- EUR może wypłacić sobie polski POLSKI PRZEDSIĘBIORCA z tytułu ryzykowania swoim zdrowiem i majątkiem podczas prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

-

Dalej jest jeszcze ciekawiej:

firma "Polskiego Biznesmena" w celu zagwarantowania powyżej opisanych dochodów (około 750 EUR) dla właściciela i pensji dla pracowników musi wypracować miesięcznie przychód w wysokości

10 x (3614,- 500,- amortyzacja 500,- PLN), ponieważ ma 10 pracowników. Wynika z tego, że kwota, którą musi zarobić netto typowa firma 10-osobowa to 46 140,- PLN miesięcznie.

Za cały rok niezbędną kwotę przychodu w wysokości 12 x 4614,-PLN = 554 000,-

TO PONAD PÓŁ MILIONA PLN KOSZTÓW, żeby zapłacić DZIESIĘĆ!!! minimalnych wynagrodzeń i jedno gigantyczne 3100 PLN właścicielowi "firmy" :-))))

-

Idźmy dalej - przyjmując, że marża rozpatrywanej firmy wynosi tłuste 10% trzeba przyjąć, że Polski Biznesmen-Pracodawca musi w swojej firmie zrealizować rocznie około 5 500 000 PLN obrotu, żeby samemu zarobić miesięcznie "na czysto" 721 EUR miesięcznie.

-

CZY WSZYSCY ROZUMIEJĄ, że firma potrzebuje ponad pięciu milionów obrotu, żeby właściciel zarobił 721 euro miesięcznie !

to niech biznesmen weźmie się za łopatę zamiast dopłat i dotacji ulg i zwrot strat by mu się przypadkiem nie obniżyła stopa życiowa i starczyło na kolejnego hamera, jepa, rolsa, ferari. biznesmen to bandyta który do spółki z bandyckim państwem kapitalistycznym które jak mafiozo pobiera haracz za bycie danego gangu politycznego przy korycie. biznesmenów i takie państwo gonić aż na sybir.

p
podatnik

Zniwelować biedę w kraju może tylko pracujące CAŁE społeczeństwo, nie okradane przez narodowo-socjalistyczną partię i jej organy.

Bogate Państwo, to takie, w którym będą NAJNIŻSZE PODATKI W EUROPIE. W którym wszystkie podmioty gospodarcze będą miały takie same warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. Żadnych zwolnień, ulg czy przywilejów.

Bogate państwo to takie, w którym wszyscy, którzy nie pracują mają mieć źle albo bardzo źle. (logiczne, że nie chodzi p dzieci, ludzi chorych czy starych).

p
podatnik

3000 miesięcznie minimum! w 2020 roku? ZOBACZMY.

Przeliczmy sobie pomysł Jarosława Kaczyńskiego w taki sposób, jak zrobilibyśmy z czymś logicznym.

-

Otóż 3000,- brutto oznacza, że Pracownik dostanie na rękę 2167 Polinów, a Wredny Pracodawca poniesie wszystkich kosztów 3614,- miesięcznie.

"Państwo Polskie" zgarnia więc sumarycznie 3614,- minus 2167,- = 1447,- "na czysto".

-

Przyjmijmy, że taki typowy polski pracownik nie płaci akurat w danym miesiącu żadnych podatków typu akcyza czy PCC, ani innych (dla ułatwienia analizy).

Załóżmy, że Pracownik w całości wydaje swoją pensję na towary spożywcze i opłaty za wodę, śmieci, czynsze. Przyjmijmy, że wszystkie te towary i usługi są również dla ułatwienia opodatkowane podstawową stawką podatku VAT 23%.

Z pensji Pracownika 2167,- równo 500,- idzie więc miesięcznie na VAT.

Sumarycznie miesięcznie więc minimalna pensja wygląda następująco:

Pracodawca płaci 3614,-

Pracownik za towary i usługi płaci dostawcom 2167,- minus 500,= czyli na rynek wysyła 1667,-

Tzw. "Państwo" dostaje 1447,- różnicy z wypłaty i 500,- z tytułu VAT = czyli razem 1947,-

-

Warto zauważyć, że jak poprzednio "Państwo" dostaje więcej niż Pracownik!

Ale to oczywiście nie koniec.

-

1. ZAŁÓŻMY że nasz Pracownik pracuje w 10-osobowej firmie, gdzie wszyscy są wynagradzani jednakową, minimalną dopuszczalną przez prawo pensją w wysokości 3000,- brutto.

2. Warto pamiętać, że pracownik MUSI w ciągu miesiąca wypracować ZYSK większy niż 3614,- żeby było z czego wypłacić jego wynagrodzenie!!!

3. Musimy oczywiście doliczyć amortyzację maszyn, urządzeń, hali produkcyjnej, koszty kredytów, koszty stałe jak np. prąd etc. Przyjmijmy te łączne "koszty stałe" w niewygórowanej wielkości 500,- miesięcznie na pracownika. Załóżmy również "zysk" przedsiębiorcy mającego 10 pracowników w wysokości 500,- PLN "na pracowniku" miesięcznie.

Nasz hipotetyczny pracodawca zarobi więc miesięcznie 5000,- PLN (10 pracowników x 500,-PLN).

Od tej zarobionej kwoty należy jeszcze odjąć 1300,- przeznaczone na obciążenia ZUS-em Pracodawcy (częściowo od podatku, ale to nieistotne dla naszych wyliczeń). Należy również odjąć kwotę należną z tytułu podatku PIT (przyjmiemy równe 600 PLN na miesiąc).

Pracodawca zarobi więc na rękę 5000,- minus 1300,- minus 600,- = 3100,-

Czyli 933,- więcej od pracownika wynagradzanego minimalnie! HURA!

Tę zawrotną kwotę 721,- EUR może wypłacić sobie polski POLSKI PRZEDSIĘBIORCA z tytułu ryzykowania swoim zdrowiem i majątkiem podczas prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

-

Dalej jest jeszcze ciekawiej:

firma "Polskiego Biznesmena" w celu zagwarantowania powyżej opisanych dochodów (około 750 EUR) dla właściciela i pensji dla pracowników musi wypracować miesięcznie przychód w wysokości

10 x (3614,- 500,- amortyzacja 500,- PLN), ponieważ ma 10 pracowników. Wynika z tego, że kwota, którą musi zarobić netto typowa firma 10-osobowa to 46 140,- PLN miesięcznie.

Za cały rok niezbędną kwotę przychodu w wysokości 12 x 4614,-PLN = 554 000,-

TO PONAD PÓŁ MILIONA PLN KOSZTÓW, żeby zapłacić DZIESIĘĆ!!! minimalnych wynagrodzeń i jedno gigantyczne 3100 PLN właścicielowi "firmy" :-))))

-

Idźmy dalej - przyjmując, że marża rozpatrywanej firmy wynosi tłuste 10% trzeba przyjąć, że Polski Biznesmen-Pracodawca musi w swojej firmie zrealizować rocznie około 5 500 000 PLN obrotu, żeby samemu zarobić miesięcznie "na czysto" 721 EUR miesięcznie.

-

CZY WSZYSCY ROZUMIEJĄ, że firma potrzebuje ponad pięciu milionów obrotu, żeby właściciel zarobił 721 euro miesięcznie !

T
TW

Nawet szkoda czasu żeby iść i ich wygwizdać.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3