Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Wybory parlamentarne 2019. Po artykule w Dzienniku Łódzkim Zbigniew Rau tłumaczy swój wpis dotyczący LGBT

red.Zaktualizowano 
Zbigniew Rau w drugiej dekadzie września na swym profilu FB zamieciłił sponsorowany wpis, krytyczny m.in. wobec środowiska LGBT (skrót określający wspólnotę lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów - red.). W długim wpisie czytamy m.in. "do czego doszła Europa kilkadziesiąt lat po rozpoczęciu rewolucji obyczajowej w roku 1968" i wymienia "małżeństwa homoseksualne, często z prawem do adopcji dzieci, legalizacja zoofilii, opinie o umowności płci (tzw. Ideologia gender), eutanazja najsłabszych, najstarszych i schorowanych czy postulaty legalizacji pedofilii". Załączył też linki, dodając, że "Lewicowa Platforma Obywatelska i skrajnie lewicowe SLD nie ustają w wysiłkach przeciwstawienia tradycyjnego, opartego na chrześcijaństwie, modelu rodziny". Na profilu zawrzało od negatywnych komentarzy, m.in. takich, że to "wstyd, obciach i żenada", bo kwestionuje podstawową zasadę, tolerancji, uderzano też w tytuł profesorski Raua: "niby Profesor a wiedza jak po zawodówce".CZYTAJ DALEJ >>>>
Zbigniew Rau tłumaczy swój wpis na FB dotyczący LGBT. "(...) Stoję i stać będę po stronie tych wszystkich, którzy w Polsce bronią dotychczasowego konsensusu wypracowanego przez pokolenia" - brzmi fragment oświadczenia Zbigniewa Raua, wojewody łódzkiego i kandydata PiS do Sejmu, po artykule w Dzienniku Łódzkim.

Zbigniew Rau w drugiej dekadzie września na swym profilu FB zamieciłił sponsorowany wpis, krytyczny m.in. wobec środowiska LGBT (skrót określający wspólnotę lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów - red.). W długim wpisie czytamy m.in. "do czego doszła Europa kilkadziesiąt lat po rozpoczęciu rewolucji obyczajowej w roku 1968" i wymienia "małżeństwa homoseksualne, często z prawem do adopcji dzieci, legalizacja zoofilii, opinie o umowności płci (tzw. Ideologia gender), eutanazja najsłabszych, najstarszych i schorowanych czy postulaty legalizacji pedofilii". Załączył też linki, dodając, że "Lewicowa Platforma Obywatelska i skrajnie lewicowe SLD nie ustają w wysiłkach przeciwstawienia tradycyjnego, opartego na chrześcijaństwie, modelu rodziny". Na profilu zawrzało od negatywnych komentarzy, m.in. takich, że to "wstyd, obciach i żenada", bo kwestionuje podstawową zasadę, tolerancji, uderzano też w tytuł profesorski Raua: "niby Profesor a wiedza jak po zawodówce".

W piątek zareagował prof. Antoni Różalski, rektor Uniwersytetu Łódzkiego, którego Zbigniew Rau jest naukowym pracownikiem. Prof Różalski oświadczył, iż wypowiedzi Raua są "elementem działalności pana profesora niezwiązanej z zatrudnieniem w Uniwersytecie Łódzkim i w żaden sposób nie wyrażają stanowiska naszej uczelni". Dodał, iż na UŁ działa komisja antydyskryminacyjna, która "strzeże zasad równości, wolności i niedyskryminowania człowieka ze względu na jego osobowość, w tym orientację seksaulalną".

W poniedziałek swoje oświadczenie przysła do Dziennika Łódzkiego wojewoda łódzki, prof. Zbigniew Rau. Oto jego pełna treśc:

"Opisywany wpis na portalu Facebook z 13 września stanowił diagnozę odejścia przez społeczeństwa Zachodu od zasad kultywowania wartości rodzinnych i przekonania o konieczności ochrony ludzkiego życia. Do przełomu roku 1968 w przestrzeni publicznej istniał szeroki konsensus z udziałem chrześcijan, ale też agnostyków czy ateistów, iż społeczeństwo i państwo należy opierać na tradycyjnej rodzinie. Od tego czasu ten konserwatywny konsensus jest sukcesywnie wypierany, a faktycznie zastępowany relatywistycznymi argumentami, że społeczeństwo i państwo można i należy oprzeć o wszelkiego rodzaju związki jakie tylko ujawniają praktyki społeczne, w tym praktyki seksualne. W Polsce analogiczny rozległy konsensus zdawał się obowiązywać aż do czasów obecnych. W istotniej części opierał się on na nauczaniu św. Jana Pawła II, który w swojej teologii moralnej postrzegał relatywizm stosunków społecznych jako cywilizację śmierci i przeciwstawiał cywilizacji życia opartej na chrześcijańskim modelu rodziny. Zarówno ten konsensus jak i nauczanie papieskie jednoznacznie zakładało i broniło równej,niezbywalnej godności i wolności oraz wszelkich praw obywatelskich każdej bez wyjątku osoby ludzkiej, a więc niezależnie od jej orientacji seksualnej czy seksualnych wyborów. Przytaczany wpis stanowił wypowiedź w sporze światopoglądowym, który w okresie wyborczym przyjął też postać sporu politycznego. Jako taki należy do dyskursu internetu, który z natury rzeczy radykalnie różni się od dyskursu traktatów politycznych. Najważniejsze jednak, że spór ten ma przede wszystkim wymiar cywilizacyjny, gdyż dotyka samej istoty naszego życia razem, a mianowicie tego czy oprzemy je na wartościach rodzinnych czy ideologii relatywizmu. Bez wątpienia spór ten będzie trwał nadal, a ja stoję i stać będę po stronie tych wszystkich, którzy w Polsce bronią dotychczasowego konsensusu wypracowanego przez pokolenia.

Zbigniew Rau

Na kogo głosować?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 43

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
25 września, ‎10‎:‎15, Anty LGBT:

LGBT to jest CHOROBA. NIC WIĘCEJ. CHOROBAAAAAA.

Chora to jest Twoja głowa.

G
Gość
24 września, 07:23, Ja:

Niech Rau, ten napalony na kasę notoryczny rozwodnik się przymknie. Wyjątkowy tupeciarz i cham.

24 września, ‎08‎:‎26, Gość:

Znasz tego Pana ??? Pochwał się swoim życiorysem i osiągnięciami

Właśnie, jak potraktować jego 4 żony. Jako normę w katolickim kraju?

K
Kosmopolita

Niestety takich "profesorów" jak Rau jest więcej. Żaden z nich nie określił co to jest "ideologia LGBT". Czyli coś czego podobno nie akceptują. Atak na LGBT nie jest niczym innym jak próbą odwrócenia uwagi od jakże moralnych problemów kleru z molestowaniem dzieci, od problemów prawicy wynikających z popełnianych w świetle dziennym przestępstw. Rau jest więc kolejnym,przykładem że można mieć dyplom wyższej uczelni, nie posiadając wykształcenia choćby podstawowego

A
Anty LGBT

LGBT to jest CHOROBA. NIC WIĘCEJ. CHOROBAAAAAA.

N
No...

A dziadek to nie był niemcem przypadkiem do końca 1945 a potem wykletym z Kresów?

G
Gość
24 września, 09:09, Wszystkim którzy:

odrzucają postępowe neomarksistowskie brednie i choć odrobinę interesują się tematem polecam książkę D. Rozwadowskiego "Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu".

Jeden obraz wart jest tysiąca słów:

https://tinyurl.com/y3hf8pan

Polecam tez ,Roztrzaskane lustro upadek cywilizacji zachodniej ‚ profesora Wojciecha Roszkowskiego, także dotyczy upadku moralnego O którym tu mowa

G
Gość
23 września, 19:58, Biedron:

Gość, mietek i . to zwykłe pedryle

23 września, 21:59, inny mietek:

To jeden idiota, który zamieszcza tu wpisy hurtowo, tylko pod różnymi nickami...

24 września, 08:54, Normalny:

Tak jest bardzo często, że siada kilka osób ( czasami nawet z tej redakcji z , której wychodzi dany artykuł ) i pisze jak najwięcej żeby mieć poparcie dla swojego artykułu.

Wiadomo ale akurat to nie szkodzi o ile nie siedza w samych gaciach oraz kolorowych perukach

G
Gość
24 września, 08:56, Zdzichu:

Trudno się nie zgodzić z Panem Rau...

Zdzichu pije dobra kawę i ma racje :)

G
Gość
23 września, 15:33, obywatel:

Kulturowy marksizm, czyli o przyszłości naszych dzieci. Ideologia ta wdarła się już do szkół wyższych.

[...] Szkoła Frankfurcka uważała, że tak długo jak jednostka była wierząca – czy nawet miała nadzieję wiary – jej boski dar myślenia mógł rozwiązywać stojące przed społeczeństwem problemy, to społeczeństwo nigdy nie osiągnie stanu beznadziejności i alienacji, które oni uważali za konieczne do wywołania rewolucji socjalistycznej. Dlatego ich celem było, tak szybko jak możliwe, podminowanie dziedzictwa chrześcijańskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=XOZ07-4fUQU

[...] Żeby dokonać dalszego postępu w ich ‘spokojnej’ rewolucji kulturowej, ale tak byśmy nie poznali ich planów na przyszłość, szkoła zalecała (między innymi):

1. Ustanowienie przestępstw rasowych

2. Ciągłe zmiany w celu wywołania nieporozumień

3. Nauczanie dzieci o seksie i homoseksualizmie

4. Podważanie autorytetu szkoły i nauczycieli

5. Ogromna imigracja w celu zniszczenia tożsamości narodowej

6. Promowanie nadmiernego picia alkoholu

7. Opróżnianie kościołów

8. Nierzetelny system prawny uprzedzony wobec ofiar przestępstw

9. Uzależnienie od państwa czy świadczeń od państwa

10. Kontrola i ogłupianie mediów

11. Zachęcanie do rozpadu rodziny.

Jedną z głównych idei Szkoły Frankfurckiej było wykorzystanie pomysłu Freuda o ‘panseksualizmie’ – szukanie przyjemności, eksploatacja różnic między płciami, obalenie tradycyjnych relacji między kobietą i mężczyzną. Sposoby osiągnięcia tego celu:

• atak na autorytet ojca, negacja specyficznych ról ojca i matki, odebranie rodzinom, jako pierwszym prawa do edukacji swoich dzieci

• zniesienie różnic w edukacji chłopców i dziewczynek

• zniesienie wszelkich form męskiej dominacji – stąd obecność kobiet w armii

• zadeklarowanie, że kobiety są ‘klasą ciemiężoną’, a mężczyźni ‘ciemiężcami’.

[...]Filozofia leżąca pod ‘wyjaśnianiem wartości’ mówi, że promowanie cnót takich jak uczciwość, sprawiedliwość lub czystość, to dla nauczycieli indoktrynacja dzieci i ‘narusza’ wolność moralną dzieci. A zatem dzieci powinny mieć wolność wyboru swoich wartości; nauczyciel musi to tylko ‘ułatwiać’ i unikać wszelkiej moralizacji czy krytyki. Jak niedawno prawnik skomentował niepokojące trendy w australijskiej edukacji: ‘Istotą systemu wyjaśniania wartości jest to, że nie ma rozróżnienia dobra od zła. Edukacja nie zajmuje się określaniem i przekazywaniem ‘dobrych’ wartości, nauki Kościoła, szczególnie papieskiej encykliki Evangelium Vitae. ‘Na skutek braku wyraźnych wskazówek moralnych, dzieci naturalnie dokonują wyborów w oparciu o uczucia. Silny wpływ rówieśników, wolny od wartości pochodzących z boskiego źródła, zapewnia to, że ‘wspólne wartości’ schodzą do najniższego poziomu. Odniesienia do podtrzymania środowiskowego prowadzą do takiej mentalności, gdzie argumenty przeciwko życiu w kontroli populacji przedstawia się jako zarówno odpowiedzialne, jak i pożądane.

[...]Szkoła Frankfurcka wydaje się być bardziej dalekowzroczna niż nasi klasyczni liberałowie i sekularzyści. Oni przynajmniej dostrzegają to, że promowane przez nich dewiacje moralne w końcu uczynią życie społeczne niemożliwe lub nie do zniesienia.

24 września, 01:00, Normalny:

W płaska ziemie tez oczywiście wierzysz katolu?

24 września, 08:46, Gość:

Głupiemu nie przetłumaczysz.

To wszystko jest ,, głupie ‚ dopoki nie zacznie dotykać ciebie i twojej Rodziny wiec na razie ciesz się ze mozesz tylko o tym pobazglolic sobie tua za chwile będzie to twoja rzeczywistość i sąsiedztwo

Z
Zdzichu

Trudno się nie zgodzić z Panem Rau...

N
Normalny
23 września, 19:58, Biedron:

Gość, mietek i . to zwykłe pedryle

23 września, 21:59, inny mietek:

To jeden idiota, który zamieszcza tu wpisy hurtowo, tylko pod różnymi nickami...

Tak jest bardzo często, że siada kilka osób ( czasami nawet z tej redakcji z , której wychodzi dany artykuł ) i pisze jak najwięcej żeby mieć poparcie dla swojego artykułu.

N
Normalny
24 września, 06:35, Gość:

STOP TĘCZOWEJ ZARAZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

24 września, 6:24, Wyborca:

Stop katolskim nazistom. LGBT to ludzie, ty głupi pisowski [wulgaryzm]ie.

A co oni ci złego zrobili, że nazywać ich nazistami? Nienawidzisz ich pewnie dlatego, że są na tyle normalni i nienawidzą [wulgaryzm]ego prucia mordy na ulicach, debilnych przebierańcach za baby. Na widok pedałów mnie się na wymiociny zbiera

G
Gość
24 września, 07:11, Aleksander:

Skala głupoty, która wylewa sie6z komentarzy jak i z ust prof. Raua jet wręcz niewyobrażalna. W komentarzach jak zwykle idiotyczna nagonka z użyciem wulgaryzmów a w wypowiedzi ptofesora brak jakichkolwiek źródeł akademickich, które mogłyby potwierdzić jego tezy, co oczywiście przynosi wstyd i tak już ogólnie nielubianej uczelni w naszym mieście. Szkoda mi osób lgbt, że muszą na to całe mentalne średniowiecze patrzeć.

To przyszli wyborcy i to przyszli zarządzający naszym zyciem o ile ich nie powstrzymają ludzie rozsądni i odważni którzy nie będą bali się starcia z zalewem chamów i prymitywów , obu ich było jak najmniej bo na razie jest wysyp tych odpadów ludzkich realizujących się w agresji na forach nienawidzących wszystkiego z zawiści ze sami są nikim albo ktoś nimi poniewiera , jest to przerażajace !

G
Gość
24 września, 07:23, Ja:

Niech Rau, ten napalony na kasę notoryczny rozwodnik się przymknie. Wyjątkowy tupeciarz i cham.

Znasz tego Pana ??? Pochwał się swoim życiorysem i osiągnięciami

G
Gość
24 września, 08:09, Pinko:

Rau głupotami z ust sRAU

Prymityw zawsze ma coś do dodania , nie ośmieszaj się brakiem wyrazów jak widać skończyłeś edukacje na 3 klasie podstawowki

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3