MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2018. Wyniki głosowania w aresztach i zakładach karnych w Łódzkiem. Osadzeni zwolennikami Koalicji Obywatelskiej

AG
Wyniki wyborów samorządowych 2018. Prezydenta i radnych w Łódzkiem wybierali także osadzeni w aresztach i zakładach karnych. W Łodzi są trzy takie miejsca: Zakład Karny nr 2 przy Kraszewskiego, Zakład Karny nr 1 przy Beskidzkiej oraz Areszt Śledczy na Smutnej. Inne są w Sieradzu, Garbalinie i Piotrkowie Trybunalskim. Jak głosowali osadzeni w nich więźniowie? Której partii są zwolennikami?

Sprawdziliśmy, kogo na prezydentów miast chcieliby osadzeni w aresztach śledczych i zakładach karnych w całym województwie łódzkim. W niektórych placówkach aktywność więźniów w wyborach była niemal zerowa, ale w innych osadzeni wyraźnie chcieli, by ich głos również miał znaczenie w walce o stanowiska.

Szef PKW o Zdanowskiej: Zdecyduje wojewoda

Wybory samorządowe 2018. Jak głosowali więźniowie?

Zwolennikami której partii są osadzeni w Łodzi, Garbalinie, Sieradzu i Piotrkowie Trybunalskim? Sprawdziliśmy też, na których kandydatów do sejmiku województwa łódzkiego głosowało najwięcej osadzonych.

Przejdź do galerii i zobacz, jak głosowali osadzeni w aresztach i zakładach karnych w Łódzkiem.

Prawa wyborcze osadzonych

Przypomnijmy, że osadzeni również mają prawa wyborcze. Spis wyborców uprawnionych do udziału w wyborach dla obwodów
głosowania w jednostkach penitencjarnych jest sporządzany we właściwym urzędzie gminy na podstawie wykazów osób, które będą w nich przebywać w dniu wyborów. Taki wykaz jest zobowiązany dostarczyć do urzędu gminy dyrektor zakładu.

Osoby pozbawione wolności, przebywające w jednostkach penitencjarnych mogą zapoznawać się z przebiegiem kampanii wyborczej
wyłącznie za pośrednictwem audycji radiowęzła, radiowych i telewizyjnych oraz prasy. Standardów w miejscach pozbawienia wolności pilnuje m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich.

Prawo i Sprawiedliwość przejmie władzę w łódzkim sejmiku [NIEOFICJALNIE]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki