Wybuch na ul. Narutowicza. Kilka aut zniszczonych, ranny...

  Wybuch na ul. Narutowicza. Kilka aut zniszczonych, ranny sprawca [ZDJĘCIA]

  ab

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  39-latek zdetonował ładunek wybuchowy na posesji przy ul. Narutowicza w Łodzi
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Jarosław Komsatka

  Osiem lat więzienia grozi 39-letniemu mężczyźnie, który w piątek wieczorem zdetonował ładunek wybuchowy przy ul. Narutowicza w Łodzi. W wyniku eksplozji uszkodzonych zostało kilka samochodów, a ranny sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci w wynajmowanych przez niego pomieszczeniach znaleźli dziewięć sztuk broni pneumatycznej, czarny proch i inne substancje chemiczne.
  - W piątek około 21.30 użytkownik jednego z garaży przy ul. Narutowicza, na podwórku posesji, zorganizował pracownikom warsztatu samochodowego swoisty pokaz - mówi Joanna Kącka, rzeczniczka łódzkiej policji. - Doszło wtedy do dwóch wybuchów. Pierwsza eksplozja nie wyrządziła żadnych szkód, natomiast druga była tak silna, że uszkodzone zostały stojące w pobliżu samochody. Sprawca uciekł, a informację o unoszącym się dymie nad ul. Narutowicza przekazała służbom ratowniczym przypadkowa osoba - tłumaczy Kącka.

  Dla zapewnienia bezpieczeństwa osób postronnych, policja podjęła decyzję o zamknięciu ruchu na ulicy Narutowicza na odcinku od Kopcińskiego do Tramwajowej. Na miejscu zastano pięciu świadków, których przewieziono na komisariat. Podczas oględzin kryminalistycznych zabezpieczono wiele śladów.

  - Część z nich, wskazywała na to, że podejrzewany o detonację może być ranny. Funkcjonariusze dostali się do zamkniętego garażu użytkowanego przez sprawcę, gdzie znaleźli sześć sztuk broni, śrut, zwój lontu oraz inne elementy służące do detonacji, a także mieszaninę substancji chemicznych. W jego mieszkaniu były jeszcze trzy sztuki broni - dodaje rzeczniczka.

  Jednocześnie rozpoczęły się poszukiwania 39-letniego łodzianina, domniemanego sprawcy. Następnego dnia około godz. 7.30 sam zgłosił się na policję. Był poszkodowany, doznał rany ciętej nogi. Po udzieleniu pomocy medycznej, został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

  W niedzielę 39-latek usłyszał zarzuty: sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach oraz wytwarzania niebezpiecznych substancji. Grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

  - Policjanci wnioskują do prokuratury, aby ta wystąpiła do sądu o tymczasowy areszt dla mężczyzny, decyzja w tej sprawie zapadnie w poniedziałek - kończy Joanna Kącka.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Leczyć mu nogi.

  Bader (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 26

  Producentów bomb już mamy. Wystarczy popracować jeszcze nad ideologią. Moja babcia mówiła o takich czubach " Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera" Sęk w tym że najczęściej nie ma co...rozwiń całość

  Producentów bomb już mamy. Wystarczy popracować jeszcze nad ideologią. Moja babcia mówiła o takich czubach " Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera" Sęk w tym że najczęściej nie ma co odbierać. Miejmy nadzieje że policjanci wyrównają gościowi braki z ojcowskiego paska na 4 literach. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sdfsdf

  DFSDF (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 14

  było słychać, aż przy palmiarni

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sąsiad

  mietek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 43 / 25

  Nie jest dobrze mieć sąsiada o przesadnie wybuchowym charakterze.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Masakra

  Ania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 25

  Powiem szczerze, że mieszkam bardzo blisko zdarzenia i mój blok lekko się zatrząsł podczas wybuchu. Tak głośnego huku to jeszcze nie słyszałam, całe szczęście, że straty nie są, aż tak duże i że...rozwiń całość

  Powiem szczerze, że mieszkam bardzo blisko zdarzenia i mój blok lekko się zatrząsł podczas wybuchu. Tak głośnego huku to jeszcze nie słyszałam, całe szczęście, że straty nie są, aż tak duże i że ładunki nie były zbyt mocne.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bombowy facet

  mezzanine (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 38 / 37

  po prostu bombowy chłopak.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo