Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyciskanie sztangi leżąc. Na pomoście Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej

Dariusz Kuczmera
Maciej Grubski, Marcin Laśkiewicz oraz Tomasz i Mikołaj Kociubiński.
Maciej Grubski, Marcin Laśkiewicz oraz Tomasz i Mikołaj Kociubiński. Archiwum
W niedzielę 31 marca na pomoście Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej odbędzie II. decydujący rzut edycji 2018/2019 międzynarodowego turnieju wyciskania sztangi leżąc tj. International Bench Press League.

Zawody rozgrywane są od 7 lat i stały sie juz wizytówką Politechniki Łódzkiej oraz naszego miasta. Prestiż turnieju sięga poza granice Polski, czego dowodem są starty zawodników z zagranicy. Do obecnego rzutu zgłosiło się ponad 250. zawodników i zawodniczek co świadczy o jego znaczeniu .

W zawodach startuje wielu mistrzów świata, Europy różnych federacji, co czynni te zawody Ligą Mistrzów, a Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej areną tych zmagań . Sukcesem organizacyjnym zawodów jest udział w nim osób niepełnosprawnych, w tym polskiej kadry paraolimpijskiej w tej dyscyplinie sportu, która od roku 2012 zaszczyca organizatorów swoją obecnością. Zawody podzielone są na klasyfikacje open zarówno dla kobiet jak i mężczyzn z podziałem na junior, student, weteran oraz kategorie wagowe : kobiety 55, 65, +65 kg oraz mężczyźni 59, 66, 74, 83, 93, 105,115, 125 +125 kg , co zapewnia zawodnikom komfortowy start dostosowany do ich możliwości oraz poziomu umiejętności. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest pracownik Politechniki Łódzkiej, trener trójboju siłowego Marcin Laśkiewicz, wraz ze swoimi podopiecznymi.

Zapraszamy wszystkich sympatyków sportów siłowych do wzięcia udziału w zawodach oraz odwiedzenia areny sztangistów. Emocje zapewnią nam ciężary przekraczające 250 kg. Zwycięzca turnieju wyjedzie z Łodzi z prestiżowym tytułem w świecie wyciskania leżąc GrandMastera. Zawody odbędą się przy Al. Politechniki 11, wstęp wolny.

Natomiast dzień wcześniej, 30 marca z inicjatywy senatora Macieja Grubskiego pasjonata sportu niezależnie od dyscypliny i klasyfikacji odbędzie się uroczysta kolacja połączona z debatą na temat sportu osób niepełnosprawnych w naszym regionie.

Do spotkania zostali zaproszeni przedstawiciele władz miasta, urzędu marszałkowskiego, dyrektor Pfron, posłowie, senatorzy oraz goście honorowi paraolimpijczycy m.in. złoty medalista olimpijski w kajakarstwie Jakub Tokarz, srebrna medalistka w podnoszeniu ciężarów Justyna Kozdryk, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka świata w podnoszeniu ciężarów Małgorzata Hałas- Karolewska oraz inni reprezentanci podnoszenia ciężarów Tomasz i Mikołaj Kociubińscy, Ewa Harapin, Anna Kubaszewska, Sławomir Szymański, Krzysztof Januszewski,Krystian Tuzinkowski. Tematem dyskusji będzie stworzenie w naszym mieście ośrodka sportowego dla osób niepełnosprawnych, gdzie pod profesjonalną opieką mogłyby spotkać się ze sportem na każdym poziomie począwszy od rehabilitacji poprzez amatorskie podejście, a skończywszy na profesjonalnym treningu.

Senator Maciej Grubski: - Zrobimy co tylko możliwe, aby ludzie niepełnosprawni z naszego regionu mieli dostęp do trenera i sali sportowej, do rehabilitacji poprzez sport, zależy nam, aby wychować sportowców, chcemy aby w Łodzi powstała drużyna, która reprezentowałaby nasze miasto na arenach sportowych łącznie z paraolimpiadą. Jeśli połączymy siły uda nam się to osiągnać.

Jesteśmy przekonani, że przy wspólnym zaangażowaniu wszystkich takie szlachetne cele zostaną osiągnięte. Już dziś zapowiadamy relację z debaty.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki