ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Łódź Disco Fest 2019

  Rozwiń
  Wydarzenia na weekend w Łodzi [PROPOZYCJE]

  Wydarzenia na weekend w Łodzi [PROPOZYCJE]

  Alicja Zboińska

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wydarzenia na weekend w Łodzi [PROPOZYCJE]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Paweł Łacheta

  W weekend, a zwłaszcza w taki, nie warto siedzieć w domu. Można spędzić aktywnie czas na powietrzu
  Końcówka długiego weekendu, a w zasadzie długiego tygodnia, to okazja, by bardzo aktywnie spędzić czas. Organizowane będą między innymi biegi, będzie można także poćwiczyć na tarasie.

  Zadbaj o kręgosłup  W piątek MOSiR proponuje cały szereg zajęć: gimnastykę, nordic walking, aikido.

  O godz. 10 Łódzka Akademia Zdrowia organizuje gimnastykę dla seniorów. Zajęcia odbędą się w hali sportowej przy ul. Skorupki 21. Kolejne zajęcia z gimnastyki dla seniorów odbędą się w hali przy Małachowskiego 7 o godz. 12.

  W piątek można wziąć także udział w zajęciach nordic walking, które odbywają się w parku Trzeciego Maja. Zaplanowano dwie tury: o godz. 13.30 oraz 16.O godz. 14.30 w hali przy ul. ks. Skorupki 21 odbędą się zajęcia poświecone zdrowiu kręgosłupa - dla wszystkich. O godz. 18 w tej samej hali odbędą się zajęcia z samoobrony, w których udział mogą wziąć wszyscy chętni, którzy skończyli 14 lat. O godz. 18 Centrum Sportu i Kultury Japońskiej zaprasza na zajęcia z aikido. Od godz. 19.35 w hali przy ul. ks. Skorupki 21 panie mogą się uczyć samoobrony.

  Biegi na pięć kilometrów  Sobotni poranek to tradycyjnie już pora na parkrun, czyli bieg na 5 kilometrów, który odbywa się w parku Poniatowskiego. Początek biegu o godz. 9, zbiórkę zaplanowano piętnaście minut wcześniej (przy wjeździe do parku od strony ul. Inżynierskiej). Udział może wziąć każdy, bez względu na formę. Przed pierwszym biegiem wymagana jest rejestracja, należy to zrobić za pomocą internetowego formularza www.par krun.pl/rejestracja. Osoby, które dopiero zaczynają biegać, mogą liczyć na podpowiedzi fachowców.

  W tym tygodniu parkrun będzie jednak miał konkurencję. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi organizuje bowiem bieg przełajowy na Młynku. Odbędzie się on właśnie w sobotę, a rozpocznie o godz. 8.30. Jest to kolejny bieg w ramach serii „Cykl Biegów Przełajowych o Puchar Dyrektora MOSiR Łódź”. Uczestnicy mają do pokonania pięć kilometrów. Organizatorzy deklarują, że każdy biegacz będzie miał zmierzony czas. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

  Ćwicz na tarasie  Także w sobotę zostanie otwarty taras w klubie Fit Fabric na terenie Sukcesji. Po zimowej przerwie znów będzie można ćwiczyć na świeżym powietrzu. Organizatorzy z tej okazji zaplanowali maraton zajęć tanecznych. Będą to: zumba, salsation, sexy dance oraz strong by zumba. Na tarasie zaplanowano kilka grup zajęć, jedne po drugich. O godz. 10 odbędą się zajęcia z zumby, które poprowadzą Kasia Karolak oraz Weronika Kufel. Ćwiczyć będzie można przez godzinę.

  Na godz. 11 zaplanowano zajęcia salsation z udziałem Angeliki Orzechowskiej oraz Dominika Sochackiego. One również potrwają godzinę. Po nich przyjdzie kolej na sexy dance, którego - przez pół godziny - uczyć będzie Angelika Orzechowska. Uroczyste otwarcie tarasu zakończą zajęcia z serii strong by zumba, które poprowadzi Kasia Karolak. Początek o godz. 12.30, a zajęcia potrwają godzinę.

  Spacer po dawnym torze wyścigów i po parku  W niedzielę natomiast można wybrać się na spacer po dawnym torze wyścigów konnych, czyli obecnym parku przy ul. Konnej. Organizatorzy, czyli Zielona Łódź zwracają uwagę na to, że jest to miejsce nietypowe jak na park, obecnie częściowo porośnięte drzewami, a częściowo otwarte. Roślinność rozwija się tutaj bowiem spontanicznie i teren nadal nie jest zagospodarowany. Zdaniem organizatorów maj to dobra pora, aby odwiedzić to miejsce i poszukać śladów dawnego hipodromu. Można się także przekonać, co dzieje się z roślinami, gdy są zostawione naturalnym procesom.

  Zbiórkę zaplanowano o godz. 12 na przystanku MPK Pabianicka-Mierzejowa. Zatrzymują się tu tramwaje linii 11B, 17 i 41.

  Spacer poprowadzą Arkadiusz Grzelak, Paulina Grzelak z Towarzystwa Ochrony Krajobrazu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

  O godzinie 11 natomiast w niedzielę odbędzie się zbiórka chętnych do udziału w spacerze po parku na Zdrowiu. Organizuje go Towarzystwo Opieki nad Zabytkami, a w trakcie spaceru będzie można m.in. poznać historię tego parku. Chętni spotykają się róg al. Unii Lubelskiej oraz ul. Konstantynowskiej (przy tabliczce z nazwą parku). Udział w tym spacerze także jest dla wszystkich bezpłatny.

  Tysiące kwitnących tulipanów  W ogrodzie botanicznym można podziwiać ponad 28 odmian tulipanów. Na specjalnie przygotowanych kolistych rabatach, prezentowanych jest 50 tys. tulipanów w 28 odmianach (w tym 20 odmian po raz pierwszy). Pochodzą one z trzech grup: mieszańce Darwina, tulipany Triumpha i tulipany pełne wczesne. Około 15 tys. cebul tulipanów kwitnie także na terenie rabaty bylinowej oraz w przedogródku w skansenie roślinnym. W przedogródku obejrzeć można odmiany tulipanów pochodzące od gatunków botanicznych np. tulipan Bakera „Lilac Wonde”, mieszańce „Violacea Black Base”, „Little Beauty”, „Persian Pearl”, oraz tulipany Praestans „Unicum” i „Shogun”. Rosną tu także dwie odmiany tulipanów z grupy Kaufmanniana: „Corona” i „Heart’s Delight”. Ogród jest czynny w godz. 9-20 (kasy do godz. 19). Bilet wstępu kosztuje 8 zł (normalny) oraz 4 zł (ulgowy). a  Wydarzenia na weekend w Łodzi [PROPOZYCJE]. Więcej na następnej stronie  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ja będę!

  Agata322 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Ja będę z mężem! Bilety kupiliśmy już dawno, jak tylko pojawiły sie w sprzedaży. Widziałam na yt zwiastun - będzie się działo! :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Malowanie piaskiem

  Karolina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Heeej, a kto wybiera się na pokaz malowania piaskiem finalistki Mam Talent Tetiany Galitsyny??? 24 maja będzie w Łodzi :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Derby Łodzi

  Fan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Zapomnieliście o derbach w Rugby!!!!

  Polecamy

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

  Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

  Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

  Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny