reklama

Wydarzenia na weekend w Łodzi [PROPOZYCJE]

Matylda WitkowskaZaktualizowano 
Piknik w botaniku, spotkanie z ćmami, czy wystawa ptaków to pomysły na spędzenie weekendu blisko przyrody

Pierwszy od wielu miesięcy naprawdę ciepły weekend to okazja, by spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu. W najbliższych dniach nie będzie brakować przyrodniczych atrakcji. Można się wybrać na piknik w ogrodzie botanicznym, wieczór z motylami w zoo, wystawę w palmiarni lub wycieczkę po parku.

Majówka w botaniku

W niedzielę w łódzkim ogrodzie botanicznym odbywa się doroczna majówka. Tradycyjnie już przez cały dzień organizowane będą różne atrakcje.

Od godz. 11 do 18 na ustawionej w ogrodzie dużej scenie odbywać się będą koncerty i występy artystyczne.

O godz. 11 wystąpią dzieci z Sieci Szkół i Przedszkoli Ekologicznych, o godz. 11.30 wystąpi zespół tańca nowoczesnego Ad Astra, o godz. 12 Ośrodek Języka i Kultury Japonii im. Ryochu Umedy poprowadzi pokaz łucznictwa, o godz. 13 zespół The Forest Tuner da koncert muzyki ludowo skandynawskiej i jazzowej. O godz. 14 swój pokaz rozpocznie WOPR, o godz. 14.30 samuraje z Trzeciego Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej. O godz. 15.10 koncert zacznie Stowarzyszenie Studio Integracji, o godz. 16.10 capoeirę pokaże Centrum Academia. Prezentacje zakończą się koncertem Orkiestry Kameralnej Polish Camerata w godz. 17-18.

O godz. 11 i 15 można wziąć udział w wycieczkach po ogrodzie botanicznym z przewodnikiem. Wycieczki trwają około dwóch godzin. Zbiórka chętnych przy kasach od strony ulicy Krzemienieckiej.

Osobno odbywać się będą zawody sportowe. O godz. 12 można ćwiczyć tai chi, o godz. 12.30 obejrzeć pokazy qi gong pod dużą sceną. O godz. 13 rozpocznie się zajęcia jogi, o godz. 15 pokazy tai chi i lok hup. Będzie też piłka nożna dla dzieci.

Przez cały czas pikniku będą też odbywać się warsztaty. Będą m.in. warsztaty: tkackie drużyny średniowiecznej Leśny Witeź, japońskich ozdób do włosów kanzashi, ceramiczne i wikliniarskie, pszczelarskie, hydrobiologiczne , animacje dla dzieci prowadzone przez Tubajkę i Piaskownicę, pokazy entomologiczne Sekcji Zoologii Bezkręgowców Uniwersytetu Łódzkiego. Będą też obserwacje i doświadczenia przygotowane przez Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Łodzi. Od godz. 14 do 16 warsztaty poprowadzi Teatr Pinokio.

Aby wziąć udział w imprezie należy kupić bilet wstępu do ogrodu botanicznego. Bilet normalny kosztuje 8 zł, ulgowy 4 zł. Ogród czynny jest od godz. 9 do 20, kasy biletowe o godzinę krócej.

Wieczór z motylami w zoo

Wyjątkowe, wieczorne warsztaty zoologiczne organizuje dzisiaj łódzkie zoo. Ich tematem będzie życie ciem. Spotkanie pt. „Wieczór nocnych motyli w łódzkim ZOO” odbędzie się w godz. 20-23, poprowadzi je dr Marek Michalski z Katedry Zoologii Doświadczalnej i Biologii Ewolucyjnej Uniwersytetu Łódzkiego.

Uczestnicy dowiedzą się jak wygląda życie ciem, w jaki sposób zakłócają one sygnały echolokacyjne pożerających je nietoperzy i jak zbudowane są ich widzące światło w ciemnościach oczy.

W trakcie warsztatów będzie można wziąć udział w odłowach entomologicznych ciem do badań, przyjrzeć się im w powiększeniu, dokonać ich specjalistycznych pomiarów, dowiedzieć się jakie gatunki zamieszkują łódzkie ZOO, a także poznać mroczną naturę krajowej ćmy - krępaka brzozowego. Uczestnicy nie dowiedzą się jednak dlaczego ćmy lecą do światła - tej zagadki naukowcy jeszcze do końca nie rozwiązali.

Spotkanie będzie też okazją do przebywania w ZOO w porze zwykle niedostępnej dla zwiedzających.

Aby wziąć udział w zajęciach trzeba zgłosić się dziś do godz. 12 pisząc na adres: dydaktyka@zoo.lodz.pl. Należy podać imię, nazwisko i liczbę osób biorących udział w wydarzeniu. Liczba miejsc jest ograniczona, uczestnictwo jest możliwe po odebraniu potwierdzenia mejlem. Uczestnicy muszą też kupić bilet do zoo w biletomacie przy wejściu od ulicy Konstantynowskiej (normalny 15 zł, ulgowy 8 zł), a następnie wejść wejściem służbowym na rogu ul. Krzemie-nieckiej i Konstantynowskiej. Trzeba mieć ze sobą ciepłe ubranie i latarki.

Ptaki w palmiarni

Palmiarnia w parku Źródliska I zaprasza w weekend na spotkanie z ptakami egzotycznymi. W palmiarni pojawią się klatki z żywymi papugami, kanarkami, kurkami ozdobnymi i wieloma innymi ptakami. Będzie też kolekcja ptasich płaskorzeźb. Wystawie towarzyszyć będą prelekcje. W sobotę o godz. 14 dr Radosław Włodar-czyk z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytety Łódzkiego wygłosi wykład „Zagrożone dziedzictwo- Czerwona księga ptaków ziemi łódzkiej”. W niedzielę o godz. 13 ciekawostki z życia ptaków przedstawi Janusz Niziołek, a w niedzielę o godz. 14 odbędzie się prelekcja pt. „Miasto a ptaki. Czy miasto może być ostoją?”.

Wystawę można zwiedzać od dziś do niedzieli w godz. 10-18 po kupieniu biletu w cenie 10 zł normalny i 5 zł ulgowy.

Spacer po parku

W niedzielę w ramach Spacerów Zielonej Łodzi będzie można obejrzeć park Źródliska i okolice. Uczestnicy poznają historię najstarszego parku w Łodzi, przyjrzą się pomnikom przyrody oraz odwiedzą Koci Szlak na Księżym Młynie. Zbiórka: przed budynkiem Palmiarni, ul. Piłsudskiego 61 o godzinie 12. Spacer poprowadzi Krzysztof Kręzel. Wstęp wolny.

SPRAWDŹ WYDARZENIA NA WEEKEND W ŁODZI

Targi projektantów oraz zwariowane konstrukcje

W ten weekend w Porcie Łódź będzie można zadbać o zawartość szafy. Dzieci mogą się natomiast sprawdzić w roli budowlańców.

W sobotę i niedzielę na terenie Portu Łódź odbędą się kolejne targi mody, w trakcie których będzie można kupić ubrania, torebki, biżuterię od polskich projektantów. Stoiska znajdą się w atrium Portu Łódź, a zakupy będzie można zrobić w sobotę w godzinach 10-21, w niedzielę od 10 do 20.

W sobotę i niedzielę Port Łódź Junior zmieni się w wielki plac budowy. Dzieci stworzą duże budowle, wysokie wieże i trudne do zdobycia twierdze. Wspólnie z animatorami zbudują konstrukcje z klocków, pianek, kubków, a nawet patyków. Każde dziecko będzie mogło przymierzyć kask. Zabawa odbędzie się pod okiem animatorów, którzy zadbają o bezpieczeństwo dzieci.

Dzieci w sobotę i niedzielę będą mogły wcielić się w rolę majstra, brygadzisty, inżyniera i inspektora.

W weekendowym wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 10 lat. W oba te dni sala zabaw będzie czynna w godzinach 10-20.

Zagraj w squasha na szklanym korcie

Na placu przed Galerią Łódzką do niedzieli odbywają się rozgrywki squasha. To rozrywka dla całych rodzin, można się bezpłatnie nauczyć grać.

Szklany kort stanął przed Galerią Łódzką od strony ulic Orlej i Sienkiewicza. Zaplanowano bezpłatną naukę gry dla całej rodziny, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz konkursy tematyczne. Ukoronowaniem będzie turniej z okazji 15-lecia polskiego squasha.

- Z plenerowego kortu mogą korzystać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy- mówi Beta Stefańska, dyrektorka Galerii Łódzkiej. - Bardzo ważny jest dla nas aspekt edukacyjny, dlatego do współpracy zaprosiliśmy lokalne szkoły. Proponujemy lekcje squasha jako alternatywę dla tradycyjnych zajęć wf-u.

W piątek i sobotę rozgrywki będą się odbywać w godzinach 9.30-21, natomiast w niedzielę w godz. 10-20.

Dokładny harmonogram zawodów jest dostępny w Galerii Łódzkiej.

W piątek kort dla klientów będzie dostępny w godzinach 15-18, a organizatorzy gwarantują zainteresowanym sprzęt do gry. Będzie też można wziąć udział w konkursach z nagrodami. W sobotę natomiast klienci centrum przy al. Piłsudskiego mogą pograć w godzinach 10 -17, natomiast od godz. 17 do 21 będzie można śledzić mecze finałowe jubileuszowego turnieju. W niedzielę naukę gry zaplanowano na godziny 10-12 oraz 13-16 i 17-19.

Producenci wina z Polski oraz bananów fairtrade z Ekwadoru przyjadą na Piotrkowską 217

W weekend w podwórku przy ul. Piotrkowskiej 217 będzie można dowiedzieć się jak wygląda produkcja bananów w Ekwadorze, a także spróbować wina z polskich winnic.

Fabiola Ramon i Lianne Zoeteweij, producentki bananów fairtrade z Ekwadoru w sobotę w godz. 12 -14 pojawią się w Before Food Market. Zdradzą tajniki produkcji.

Klub Wino zaprasza na III Łódzki Festiwal Win Polskich. Odbędzie się także w sobotę. godzinach 13-17. Będzie można nie tylko porozmawiać o produkcji win, ale i spróbować kilkudziesięciu trunków z kraju.

Jedenaste urodziny z koncertami

Manufaktura działa już jedenaście lat i w tym tygodniu uroczyście obchodzi urodziny. Zaplanowano koncerty, ekstremalne pokazy rowerowe.

Jednym z punktów sobotnich i niedzielnych obchodów są koncerty. W sobotę o godz. 18 wystąpią Cugowscy, a o godz. 20 Perfect, w niedzielę zaś o godzinie 18 Afromental.

Koncerty to nie wszystko. W sobotę w rotundzie galerii handlowej w godz. 12-20 będzie można spotkać iluzjonistów, wziąć udział w akcji książka za paragon i warsztatach. Od godziny 12 na rynku Manufaktury będzie można poskakać na bungee. To oferta dla osób dorosłych i młodzieży od 16 roku życia (za zgodą dorosłych). Koszt skoku to 100 zł.

W niedzielę natomiast najważniejsze będą rowery. W pobliżu fontanny łukowej stanie największa w Europie mobilna rampa do akrobacji rowerowych. Umożliwia ewolucje powietrzne na wysokości 6 metrów. Czołowo zawodnicy zaprezentują rowerowe sztuczki Zaplanowano też pokazy Freestyle Bicykl, czyli akrobacje na rowerach historycznych. O godz. 16.35 zaplanowano przedstawienia opowiadające o historii rowerów.

Od godz. 11 wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił na torze pumptrack - to oferta zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Od strony ul. Zachodniej dzieci będą się bawiły na dmuchanym torze z bohaterami bajki „Potwory i spółka”.

Potańcówka i włoskie spotkania w Sukcesji

W Sukcesji w maju najważniejsze są kobiety. Odbywają się tu różne zajęcia i warsztaty w ramach akcji „Kobieca strona Łodzi”.

We wtorek panie mogą wziąć udział w warsztatach, które będą poświęcone stylizacjom na lato. Początek o godz. 15, a zajęcia poprowadzi Stefania Lazar wraz z marką C&A.

O godz. 16.30 we wtorek panie będą mogły wziąć udział w konwersacjach po angielsku.

W czwartek natomiast o godzinie 15 rozpoczną się indywidualne spotkania trenerskie z przedstawicielem Fit Fabric - Robertem Piczem. Opowie jak się odżywiać i jak ćwiczyć. O godzinie 16.30 przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland opowiedzą o profilaktyce chorób kobiecych. Podpowiedzą też mamom i i córkom, jak rozmawiać o pierwszej wizycie u ginekologa.

W sobotę i środę na najniższym poziomie centrum odbędą się potańcówki. W sobotę będzie można się bawić przy muzyce z lat 20. i 30. i bardziej współczesnej, w środę przy swingu. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod nr tel. 501-988-014.

W czwartek natomiast w Vapiano odbędzie się spotkanie zorganizowane dla kobiet. Prócz degustacji dań kuchni włoskiej zaplanowano m.in. pokazy makijażu i manicure. Udział bezpłatny, są zapisy: mejlowe: lodz@vapiano.pl lub telefoniczne 733-633-925.

SPRAWDŹ WYDARZENIA NA WEEKEND W ŁODZI

Łódzki Festiwal Piknikowy

W sobotę i niedzielę w Arturówku odbędzie się jedenasta edycja Łódzkiego Festiwalu Piknikowego. Zaplanowano między innymi mini festiwale kolorów i baniek mydlanych, a także festiwal dobrego jedzenia. Nie zabraknie występów artystycznych. Co dziesiąta osoba otrzyma kupon na piwo degustacyjne, oferta do wyczerpania zapasów. Dzieci będą miały malowane buzie, organizatorzy przygotowali też znakowanie rowerów. W sobotę w godz. 18-22 odbędzie się potańcówka pod dębami. Festiwal odbędzie się w godzinach 11 - 22, zarówno w sobotę jak i w niedzielę.

Giełda antyków i staroci

W sobotę i niedzielę w M1 przy ul. Brzezińskiej odbędzie się giełda antyków i staroci. Będzie tu można kupić meble, monety, książki, zegary, porcelana i sztućce, obrazy, rzeczy mniej i bardziej cenne, kolekcje przedmiotów dziwnych. Sprzedawcą może zostać każdy, wystarczy zadzwonić pod numer 42 616-37-01.

Targi sztuki studenckiej

W sobotę w godz. 18 - 24 w siedzibie Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Wojska Polskiego 121 studenci będą sprzedawali swoje wyroby. Będzie można kupić między innymi ubrania, ozdoby, biżuterię, a także kapelusze oraz inne akcesoria. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zarówno dla studentów jak i kupujących.

Otwarcie basenów zewnętrznych Fali

W ten weekend po raz pierwszy w tym sezonie czynne będą baseny zewnętrzne w Aquaparku Fala. Można z nich korzystać w sobotę w godz. 9 do 21 oraz w niedzielę od godz. 9 do 22. Od następnego weekendu (27 - 28 maja) baseny zewnętrzne będą już czynne codziennie do końca wakacji w godz. 9-22. Zjeżdżalnia kamikadze czynna jest do godz. 20. Dodatkowo w tę sobotę od godz. 21.15 w Aquaparku Fala trwać będzie Noc Naturystów. Koszt to 80 zł.

Łódzki Salon Motoryzacyjny

Od piątku do niedzieli w hali Expo Łódź odbędzie się Łódzki Salon Motoryzacyjny. Ofertę zaprezentują dilerzy samochodów, importerzy i dystrybutorzy: motocykli, akcesoriów, fotelików dziecięcych, części samochodowych oraz banki i firmy leasingowe. Zorganizowana będzie też wystawa zabytkowych samochodów, warsztaty z bezpiecznej jazdy oraz porady specjalistów w dziedzinie finansowania dla przedsiębiorstw i osób prywatnych. Będzie można zobaczyć auta hybrydowe i elektryczne, a także usiąść w symulatorze zderzeń i dachowania. Dla dzieci przygotowano gry i zabawy w „edukacyjnym radiowozie policji”. Dzieci będą mogły także poprowadzić auta elektryczne, które wyglądem przypominają prawdziwe pojazdy. Salon w piątek czynny w godz. 12-18, w sobotę 10-18, w niedzielę od 10 do 16.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3