Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 12-13 grudnia [WYDARZENIA, IMPREZY, KONCERTY]

red.
Udostępnij:
Koncert "Florence + The Machine", obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego czy spotkania z bohaterami "Gwiezdnych Wojen" - to tylko niektóre wydarzenia, które odbędą się w ten weekend w Łodzi.

CAŁY WEEKEND:

Jarmark świąteczny na Piotrkowskiej. Drugi weekend jarmarku na Piotrkowskiej będzie pełen atrakcji. Koło pasażu Schillera oprócz 60 sprzedawców towarów świątecznych jest karuzela, sztuczna górka i lodowisko. Dodatkowo popołudniami odbywają się animacje i koncerty. W sobotę o godz. 12 odbędzie się świąteczny przemarsz zwierząt. W niedzielę od godz. 16.30 LDZ Christmas Squad zaśpiewa nieformalny hymn jarmarku, a o godz. 17 wystąpią chóry gospel.

Towary w Off Piotrkowska. Przez cały weekend w Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/ 140) trwać będzie świąteczna edycja targów Towary. To okazja do kupienia designerskich prezentów oraz przysmaków. Targi czynne będą od godz. 9 do 17 na drugim piętrze głównego budynku (nad restauracjami Meg Mu i Spółdzielnia). Wstęp wolny.

Kiermasz w Porcie Łódź. Świąteczny kiermasz rusza w Porcie Łódź. Do 23 grudnia na dodatkowych stoiskach kupimy m.in. sery korycińskie, wędliny, miody i chleb na zakwasie. Kiermasz działa w godzinach pracy Portu Łódź.

Świąteczny jarmark przed Manufakturą. W ten weekend świąteczny jarmark Manufaktury wzbogaci się o dodatkowe atrakcje. Dzieci będą mogły bezpłatnie przejechać się na karuzeli. Dla dorosłych przygotowano strzelnicę. Od tego weekendu działać też będzie stoisko z choinkami. Cały czas dostępne są stragany ze świątecznymi produktami. Jarmark czynny jest w dni robocze od 12 do 20, w weekendy od 10 do 20.

Gwiezdne Wojny w Porcie Łódź. W sobotę i w niedzielę w Porcie Łódź pojawią się postacie z Gwiezdnych Wojen. Będzie okazja do stanięcia oko w oko z Lordem Vaderem i stoczenia z nim pojedynku. Będzie też Anakin Skywalker, lord Dooku, dowódca klonów Cody oraz strażnik Gwardii Imperialnej.

W atrium będzie można obejrzeć wystawę eksponatów związanych z filmową sagą. Pojawi się statek Falcon Millenium, okręt Gwiezdny Niszczyciel, a także myśliwce kosmiczne X-wing oraz Y-wing. Będą też naturalnej wielkości figury mistrza Yody, Watto i droida a także zbiór mieczy, broni laserowej i zestawy Lego Star Wars.

Dzieci będą mogły wstąpić do Akademi Jedi, przymierzyć gwiezdne stroje i nauczyć się walczyć mieczami świetlnymi. Atrakcje będą dostępne od godz. 12 do 18. Wstęp wolny.

Weekend z Gwiezdnymi Wojnami w Sukcesji. Natomiast w Sukcesji w sklepie Galileo będzie można pobawić się klockami Lego z serii Star Wars. Będzie można obejrzeć najsłynniejsze zestawy z serii Gwiezdne Wojny, a także zagrać w grę bitewną na makiecie planety Endor.

Zabawa będzie dostępna w sobotę i w niedzielę w godz. 12-18 w sklepie Galileo na poziomie „-1” w Sukcesji. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7-14 lat. Wstęp wolny.

Gofrobus na Piotrkowskiej. Gofrobus z darmowymi goframi stać będzie w sobotę i niedzielę przy ul. Piotrkowskiej 141, w godz. 11-19.

Anioły w palmiarni. W palmiarni już od piątku można oglądać wystawę aniołów oraz świątecznych stroików. Towarzyszy jej kiermasz ozdób świątecznych. Dodatkowo w sobotę o godz. 12 dzieci mogą wziąć udział w warsztatach „Sizalowe anioły”. W tę oraz w następną niedzielę o godz. 11 można uczyć się robić stroiki, o godz. 12 zobaczyć pokaz pakowania prezentów. Wystawa trwa do końca grudnia, wstęp po kupieniu biletu do palmiarni.

Konkurs skrzypcowy. Do niedzieli 13 grudnia potrwa w Akademii Muzycznej I. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Grażyny Bacewicz. Od piątku do soboty od g. 10 trwać będą w Sali kameralnej AM na ul. 1 Maja 4 przesłuchania, w niedzielę w Sali koncertowej na ul. Żubardzkiej 2a Etap II i Koncert laureatów.

Puls Literatury. W sobotę o godz. 15 będzie w Domu Literatury będzie można spotkać się z Marcinem Zegadło i Edwardem Pasewiczem. O godz. 16 w programie widnieje „Dyrygując kakofonią: między angielskim a polskim”, a godzinę później „Seryjni Poeci”. O godz. 18 spotkanie z Michałem Cichym, laureatem Nagrody Literacka Gdynia za książkę „Zawsze jest dzisiaj” poprowadzi Justyna Sobolewska.

Zwieńczeniem festiwalu będzie Gala Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima - reaktywowanego w 2013 roku (który poświęcony był łódzkiemu poecie) wyróżnienia za całokształt twórczości literackiej. W pierwszej edycji otrzymała je Magdalena Tulli, rok temu przyznane zostało Hannie Krall. Gala, odbędzie się w niedzielę, 13 grudnia o godz. 18 w Dużej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka (ul. Więckowskiego 15). Dwie godziny wcześniej w foyer Dużej Sali (ul. Zachodnia 93) będzie można spotkać się m. in. z zeszłoroczną laureatką.

Premiera w Teatrze Lalek "Arlekin". Po chętnie wystawiany nie tylko w teatrach lalkowych tekst „Pastorałka dla Woła i Osła” Pawła Pawlika sięga Teatr Lalek „Arlekin”. Reżyseruje Janusz Ryl-Krystianowski, wieloletni szef artystyczny Teatru Animacji w Poznaniu.

Sztukę Pawła Pawlika reżyseruje w Łodzi Janusz Ryl-Krystianowski, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, przez lata aktor-lalkarz w teatrach „Arlekin” i „Pinokio”, potem dyrektor teatrów w Jeleniej Górze i Poznaniu, bratanek patrona „Arlekina”. Premiera w sobotę o g. 18. Niedzielny pokaz o g. 16.

10-lecie AOIA W weekend (12-13 grudnia) Akademicki Ośrodek Inicjatyw artystycznych obchodzi 10-lecie.Dwudniowy jubileusz Ośrodek świętować będzie razem z widzami oraz artystami i osobami współtworzącymi to miejsce. W programie są m.in. zajęcia ruchowe, warsztaty taneczne i plastyczne. W sobotę (12 grudnia) odbędzie się koncert młodych artystów związanych z placówką. 13 grudnia AOIA zaprasza na wernisaż archiwalnych zdjęć ośrodka i plakatów jubileuszową galę, połączoną ze spektaklem teatralnym Agnieszki Cygan „Demon Stróż”.

SOBOTA

Parkrun w parku Poniatowskiego Cotygodniowy bieg w parku Poniatowskiego. Start godz. 9.

Katarzyna Pakosińska w Manufakturze. W sobotę o godz. 12 gościem Empiku w Manufakturze będzie Katarzyna Pakosińska. Zaprezentuje swoją debiutancką książkę dla dzieci „Malina cud dziewczyna”. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Dzień gier planszowych w BUŁ. W godzinach od 12 do 17, w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego będziemy po raz kolejny mogli zagrać w planszówki. Spotkanie organizuje Centrum American Corner, które mieści się na drugim piętrze gmachu biblioteki przy ulicy Matejki 32.

Jubileuszowy koncert Piwnicy Artystycznej. Wyst.: Elżbieta Adamiak, Jacek Poniedzielski, Grażyna Łobaszewska, Ewa Rutkowska, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Turnau, Piotr Woźniak i Kabaret Hrabi Koncert odbędzie się w sobotę, 12 grudnia w Teatrze Muzycznym (ul. Północna 47/51) o godzinie 19.30. Bilety w cenie 70-100 złotych.

Thesis w „Agrafce”. W sobotę 12 grudnia w klubie „AgRafKa” (Zgierz, ul. Mielczarskiego 1) o g. 20 zacznie się koncert zespołów Traces to Nowhere i Thesis, łączących rocka z innymi gatunkami. Bilety kosztują 10/15 zł.

Kraina Lodu w CH Tulipan W sobotę 12 grudnia w Centrum Handlowym Tulipan odbędzie się impreza dla dzieci, inspirowana jednym z najpopularniejszych filmów animowanych Disneya – „Kraina Lodu”. Stanowiska, pełne zabawy dla najmłodszych gości czynne będą od godziny 12.00 do 18.00.

Świąteczne Targi Sztuki Studenckiej Po raz drugi Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi organizuje świąteczną edycję Targów Sztuki Studenckiej. Na ponad 40 stoiskach autorską biżuterię, galanterię, odzież, prace malarskie, graficzne oraz wiele innych zaprezentują studenci wszystkich 5 wydziałów Akademii.

Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Nie zabraknie również punktu zdobienia choinkowych pierniczków. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 12 grudnia 2015 r (sobota). w godz. 12.00 –17.00 do Centrum Promocji Mody (ul. Wojska Polskiego 121).

„W świetle okien…”. W oknach kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 86 o godz. 18 wystąpi Agnieszka Greinert. Wielokrotna laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz zdobywczyni pierwszej nagrody na Festiwalu Piosenek Agnieszki Osieckiej zaprosi publiczność do wspólnego śpiewania najpiękniejszych kolęd i pastorałek.

Florence + The Machine w Atlas Arenie. Godz. 20 (wejście od godz. 18), al. Bandurskiego 7. Jako support wystąpi brytyjski zespół Palma Violets. Bilety w cenie 185, 205 i 255 złotych.

NIEDZIELA

Przygotuj się do maratonu Puchar DOZ Maratonu Łódź w Arturówku. Bieg na 10 km, w godz. 08:00 - 12:00.

Dziecięca akademia w Sukcesji. W niedzielę kolejna edycja Dziecięcej Akademią Sukcesji. Jej temat to „Witamy na planie filmowym”. W programie m.in. budowanie scenografii, warsztaty animacji poklatkowej, filmowe kalambury, tworzenie komiksów filmowych oraz układanie filmowych puzzli. Akademia będzie działać w godz. 12-18.

XVIII Noc Podróżnika Trawers 2015 w Pubie Keja odbędzie się w niedzielę w pubie Keja przy ul. Kopernika 46. To okazja, by poznać nietypowe podróże zwykłych ludzi. Początek spotkania o godz. 17. Wstęp jest wolny, rezerwacja miejsc: 609 152 420. Program: Godz. 17: „Z Polską Misją Medyczną w Papu i Nowej Gwinei, cz. I”. „Rowerem ze Stam-bułu do krainy błotnych wulkanów”. Godz. 18 : „Po drogach i bezdrożach Azji Centralnej, cz. I”, „ Iran - kraj pełen terrorystów”, „RPA”. Godz. 19 „Chaos okiełznany. Rowerem przez Chiny”. „ Z Polską Misją Medyczną w Papui Nowej Gwinei, cz. II „Senegal i Gambia cz.I”. Godz. 20: „Po drogach i bezdrożach Azji Centralnej, cz. II”, „Granią Studl na Grossglock-ner”, „Laos”. Godz. 21: „Peru, Boliwia szlakiem gringo”, „Etiopia”, „Senegal i Gambia, cz. II”. Godz. 22: „Po drogach i bezdrożach Azji Centralnej, cz. III” „Szklana pułapka, czyli 169 dni w Dubaju”, „Rowerem po oscypka”. Godz.23: „Peru”, „ Malezja- kraina szczęściem płynąca”.

Bieg Mikołajkowy. O godz. 12 w parku 3 Maja, przy ul. Małachowskiego 5, odbędzie się I Bieg Mikołajkowy Łódź. Dystans biegu to 5 km oraz 10 km. Dodatkowo odbędzie się też marsz Nordic Walking na dystansie 5 km. Ma liście startowej jest już 400 zawodników, ale zapisy przyjmowane będą jeszcze przed imprezą.

Karuzela z Bachem. Kamil Zawadzki (skrzypce) oraz Elżbieta Różycka-Przybylak (fortepian), nagradzani na festiwalach i w konkursach muzycy, mający też doświadczenie w realizacji nagrań dla polskiego radia i telewizji, wystąpią w niedzielę 13 grudnia w Muzeum Miasta Łodzi (ul. Ogrodowa 15) w koncercie „Skrzypcowy kalejdoskop”, w ramach cyklu „Klasycznie-Sympatycznie”. W programie: Brahms, Bach, Ysaÿe i Frołow. Początek o g. 18. Bilety: 20 zł.

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego Program uroczystości: godzina 10 - Msza Święta w Kościele oo. Jezuitów pw. Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 60; godzina 11 – przemarsz uczestników przed „Pomnik-Krzyż Pamięci Ofiar Stanu Wojennego i Walki o Godność Człowieka” przy Kościele Podwyższenia Św. Krzyża w Łodzi ul. Sienkiewicza 38; godzina 11:20 – okolicznościowe przemówienie oraz złożenie kwiatów.

W rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego Instytut Pamięci Narodowej zachęca do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności”. W oknach domów, ale także urzędów i instytucji 13 grudnia, o godz. 19:30, zapłoną symboliczne świece – symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego. Światełko zostanie zapalone również w oknie gabinetu prezydent miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, przy ul. Piotrkowskiej 104.

"13 grudnia 1981 r. - Lekcja Historii". Spotkanie z udziałem przywódców opozycji krajowej i łódzkiej p.Andrzeja Słowika i p. Krzysztofa Frątczaka. Spotkanie poprowadzi Profesor Zdzisława Janowska. Miejsce: Spółdzielnia Socjalna "Łódzka Szansa", ul. Cieszkowskiego 2a, Łódź. Godz.: 15:00

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
stary
Skandal. Dlaczego Łódzka Solidarność nie organizuje marszu poparcia dla PAD i Rządu w 13 grudnia tego roku?
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie