Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 20-21...

  Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 20-21 SIERPNIA [IMPREZY, KONCERTY, WYDARZENIA]

  Alicja Zboińska

  , łk, sow

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 20-21 SIERPNIA [IMPREZY, KONCERTY, WYDARZENIA]

  ©Krzysztof Szymczak

  Sprawdź, co będzie się działo w weekend w Łodzi.
  Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 20-21 SIERPNIA [IMPREZY, KONCERTY, WYDARZENIA]

  ©Krzysztof Szymczak

  Weekend w centrach handlowych


  W centrach handlowych w ten weekend będzie można nie tylko zrobić zakupy, ale także zgubić zbędne kilogramy. Miłośnicy wypoczynku będą mogli natomiast poleniuchować w łóżkach z baldachimami.

  Manufaktura
  W sobotę i niedzielę na rynku Manufaktury pojawi się dmuchane boisko z dodatkowymi trampolinami, na którym będzie można zagrać w bossaball, czyli połączenie piłki nożnej i siatkówki.

  Udział w zabawie mogą wziąć chętni, którzy stworzą drużyny składające się od trzech do pięciu osób.
  Rozegrają mecz, który składa się z trzech setów, a każdy jest rozgrywany do 25 punktów. Zasady są zbliżone do siatkówki, ale piłkę można odbić aż pięciokrotnie, każdą częścią ciała, przy czym dozwolone są dwukrotne odbicia głową i nogą. W czasie rozgrywki tylko jedna osoba można znajdować się na części boiska z trampoliną. W sobotę bawić będzie można się w godz. 10-18, natomiast w niedzielę od godz. 10 do godz. 14 lub do godz. 18 - w zależności od meczu siatkarzy na olimpiadzie. Najlepsi zawodnicy otrzymają gadżety Manufaktury.

  Od piątku do niedzieli przy wejściu do galerii handlowej Manufaktury działać będzie strefa relaksu Sembella. Będzie można nie tylko poleżeć na łóżkach pod baldachimem, ale także posłuchać prelekcji o zdrowym śnie, napić się kawy i spróbować różnych gatunków czekolady. Na rynku, przy sklepie Go Sport stanie 30 łóżek z baldachimami, a po przetestowaniu materacy będzie je można kupić nawet z 45-procentowym rabatem. Wieczorem z łóżka będzie można oglądać nieme filmy. Wieczorami - dawka kultury: najpierw koncerty, następnie projekcje dawnych filmów. W piątek goście posłuchają koncertu zespołu Croissound, a następnie obejrzą film „Flip i Flap w Legii Cudzoziemskiej”. W sobotę wystąpi Bandaż Elastyczny Duo, a później będzie można zobaczyć film „Kacza zupa” (1933). W niedzielę zaplanowano koncert Samokhin Band i projekcję filmu „Ich noce” z 1934 roku. W środę na rynku Manufaktury pojawi się tor do skimboardingu, czyli wodnego ślizgu na desce.Od środy do piątku oraz w następną niedzielę instruktorzy będą w godz. 12-20 prowadzić warsztaty. Każdy będzie mógł wypożyczyć deskę, na dodatek bezpłatnie. Zajęcia potrwają pół godziny, a jednorazowo na torze może przebywać dziesięć osób. W sobotę natomiast odbędą się ogólnopolskie zawody Red Bull Skim It. Będą w nich mogli wziąć udział nie tylko profesjonaliści, ale i uczestnicy warsztatów.

  Port Łódź
  To już ostatnie dwa tygodnie zabaw dla dzieci na patio Portu Łódź. Przez ten czas maluchy mogą bawić się w dmuchanym smoczym zamku, po którym można się wspinać, skakać i zjeżdżać. Do ich dyspozycji jest także domek zabaw, w którym znajdują się huśtawka i zjeżdżalnia. Dzieci mogą też stworzyć własne budowle w ogromnej piaskownicy.W Porcie Łódź Junior natomiast na dzieci w wieku od trzech do 10 lat czekają animatorzy, którzy zabiorą maluchy na spotkania z gośćmi nie z tego świata. Każdy będzie mógł zaprojektować swoją wymarzoną planetę, a jej nowych mieszkańców zaprosić do wspólnych gier i konkursów. Bawić można się przez cały tydzień w godzinach 10-20, a każde dziecko dostanie zdrową przekąskę.W piątek oraz najbliższy czwartek można natomiast wybrać się na zakupy ze stylistą Portu Łódź. Marcin Marciniak zaprasza na zakupy w godzinach 14-16.30, a także od godz. 17 do godz. 19.30. Jego pomoc jest bezpłatna, ale trzeba się wcześniej zgłosić. Część miejsc jest już zajęta, wolne godziny można znaleźć na stronie internetowej Portu Łódź. Można się także zapisać na wybrany termin.

  Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 8-14 sierpnia 2016 r.


  Czytaj więcej na następnej stronie:
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  Nowy smartfon Huawei w imponujący sposób wykorzystuje najnowsze technologie

  Nowy smartfon Huawei w imponujący sposób wykorzystuje najnowsze technologie

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny