Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 26-27...

  Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 26-27 sierpnia [IMPREZY, WYDARZENIA]

  Alicja Zboińska

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 26-27 sierpnia [IMPREZY, WYDARZENIA]

  ©Matylda Witkowska

  Zastanawialiście się co robić w najbliższy weekend w Łodzi? Przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych wydarzeń, jakie odbędą się w mieście 26 i 27 sierpnia.
  Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 26-27 sierpnia [IMPREZY, WYDARZENIA]

  ©Matylda Witkowska

  Za kilkanaście dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Rodzice kompletują szkolną wyprawkę i wybierają zajęcia dodatkowe. W tym może im w weekend pomóc wizyta w Porcie Łódź, gdzie odbędą się targi zajęć dodatkowych. Ich organizatorem są Międzynarodowe Targi Łódzkie.

  Warsztaty, kursy, nauka języków  Z ofertą zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży w Porcie Łódź można zapoznać się od piątku do niedzieli. Będzie tu działało ponad 30 stanowisk z ofertą warsztatów, kursów, zajęć sportowych i szkół językowych. Nie zabraknie kółek zainteresowań związanych ze sztuką, muzyką i innymi dziedzinami.

  Swoje stanowiska w trakcie targów będą miały m.in. Bałucki Ośrodek Kultury, Ośrodek Kultury Górna, Gwardia Judo, EC1. Będzie można także odwiedzić stoisko szkół językowych: Profi Lingua, Speak Up, Avalon, ProEuropa, Convers.

  Do dyspozycji gości imprezy będą także pracownicy wydziału kultury łódzkiego magistratu, Łódzkiego Domu Kultury. Widzewskiego Domu Kultury, Centrum Kultury Młodych i Pałacu Młodzieży.

  W Porcie Łódź nie zabraknie także przedstawicieli Teatru Muzycznego, Teatru Pinokio, Muzeum Kinematografii, Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Kamienica 56”.

  Pojawią się tutaj także reprezentanci różnych fundacji: Równe Szanse, Edukacja i Sport, Art of Breaking. Nie zabraknie zespołu muzycznego Kliper, który specjalizuje się w szantach, Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych czy pracowni rękodzieła.

  Ofertę wystawców uzupełniają: park edukacyjno-rozrywkowy Mikrokosmos, Łódzki Klub Jeździecki, Miejski Klub Tenisowy, Pracownia OKO, gimnastyka artystyczna La Passione, klub sportowy Fenix i artykuły plastyczne Controvento. Wejście na targi jest bezpłatne. Impreza odbywa się w godzinach otwarcia Portu Łódź, czyli w piątek i sobotę od godz. 10 do godz. 21, natomiast w niedzielę do godziny 20.

  Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 26-27 sierpnia [IMPREZY, WYDARZENIA]
  Materiały promocyjne


  Interaktywna zabawa dla całej rodziny  Od piątku w atrium Portu Łódź pojawi się interaktywna wystawa, która została poświęcona różnym formom komunikacji.

  Składać się będzie z 10 stanowisk, przy których będzie można doświadczyć różnych zjawisk ze świata dźwięku i fal radiowych, a także obejrzeć edukacyjne eksponaty w dużych rozmiarach. Wśród nich znajdzie się między innymi prawdziwy satelita telekomunikacyjny.

  Organizatorzy zapewniają, że dzieci uzyskają odpowiedź na pytania typu: czy można szeptem przekrzyczeć hałas, dlaczego telefony tracą zasięg, jaką drogę musi pokonać post w internecie zanim wszyscy go zobaczą. W uzyskaniu odpowiedzi pomogą animatorzy, którzy będą posługiwać się specjalnymi urządzeniami.

  To nie koniec atrakcji. Podczas warsztatów dzieci będą mogły zaobserwować jak szybki jest dźwięk. Będą go śledzić za pomocą specjalnego rurofonu, a na wielkim ekranie uczestnicy zajęć będą mogli zobaczyć swój głos. Dzieci poznają także zasadę działania zwierciadeł akustycznych, które przenoszą dźwięk na odległość.

  Kolejną ciekawostką wystawy jest możliwość osobistego nawiązania połączenia satelitarnego, dzieci będą mogły również nadać wiadomość alfabetem Morse`a.

  Komunikować można się również za pośrednictwem flag i właśnie ten sposób porozumiewania poznają uczestnicy zajęć. Dzieci dowiedzą się, jak słuchają zwierzęta, a przy pomocy animatorów zbudują telefon.

  Maluchy w wieku od trzech do siedmiu lat będą bawić się w pocztę Bullerbyn. Najmłodsi dowiedzą się, jak komunikowali się bohaterowie słynnej książki Astrid Lindgren. Będą się o tym mogli przekonać w specjalnych domkach, które staną w atrium Portu Łódź.

  Wystawę można zwiedzać do 3 września. Atrakcje są bezpłatne.

  Cyrkowe atrakcje i tatuaże  W tym centrum handlowym nie zabraknie także wydarzeń na pożegnanie wakacji. W Porcie Łódź Junior w sobotę i niedzielę zaplanowano cyrkowe atrakcje.

  W sali zabaw najmłodsi będą mogli pochodzić na mini szczudłach oraz nauczyć się żonglować specjalnymi maczugami i obręczami.

  Każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił w zaplanowanych przez opiekunów cyrkowych konkurencjach.

  Z tych atrakcji mogą skorzystać maluchy w wieku od trzech do dziesięciu lat w godzinach 10 - 20.

  Kolejne atrakcje dla dzieci i dorosłych, czekają na patio Portu Łódź. Będą tu czekać animatorzy, a można ich znaleźć w specjalnym namiocie. To właśnie w tym namiocie będzie można wykonać tatuaż. Taka możliwość istnieje zarówno w sobotę jak i niedzielę w godzinach 12 - 20. Atrakcja bezpłatna.

  Do końca sierpnia na patio Portu Łódź działa także bezpłatna wrotkarnia. Można z niej korzystać w godzinach 12 - 20, taką możliwość mają zarówno dzieci jak i dorośli.

  Wypożyczenie wrotek nic nie kosztuje, a zapewniają je pracownicy wrotkarni KołoWrotki, która działa w podwórku przy ul. Piotrkowskiej 217. Jej pracownicy nie tylko wypożyczą sprzęt, ale także pomogą osobom, które dopiero zaczynają przygodę z wrotkami.

  Po jeździe dzieci mogą bawić się w piaskownicy lub dmuchanym zamku, a dorośli odpocząć na leżakach, hamakach, a także w koszach plażowych, czyli w strefie relaksu.

  Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 26-27 sierpnia [IMPREZY, WYDARZENIA]
  Zielona Łódź


  Niedzielny spacer po lesie  W niedzielne południe rozpocznie się spacer po lesie Ruda-Popioły. Wycieczka potrwa dwie godziny, a jej uczestnicy zobaczą m.in. zabytkowe wille zespołu Ruda Willowa. Spacer poprowadzi Anna Musiałowicz z Totutotam. Zbiórka na przystanku autobusowym linii 50 przy ul. Rudzka/Cienista. Udział bezpłatny.

  Festiwal lodów rzemieślniczych  Od piątku do niedzieli w podwórku przy ul. Piotrkowskiej 217 odbędzie się kolejna edycja festiwalu lodów rzemieślniczych. Podczas imprezy zostaną wybrane najlepsze lody rzemieślnicze w Łodzi, a zdecydują o tym goście festiwalu. Będą mogli spróbować przysmaków następujących lodziarni: Łodziarnia - Lody na Okrągło, LÓD MIÓD, Bangkok - lody tajskie, Taj Ice - lody tajskie, Lodowi Ratownicy, Małe CoNieco, Szarlotka Cafe, Bubble Truck, Pączek & Spółka, Lody na kole, Deliszys Lody Naturalne

  Przegląd zespołów disco-polo  Dziś (25 sierpnia) o godz. 18 w Arturówku odbędzie się szósta edycja przeglądu zespołów disco-polo. Wystąpią m.in. takie kapele jak: Mode Ls, Danielo, Fan Max, Verdis, Yankes Hicior, Flash Dance, Diwers Dance. Impreza jest organizowana z okazji pożegnania lata.

  Spacer śladami pisarek jidisz  O godz. 15 w sobotę rozpocznie się spacer śladami pisarek i poetek jidysz. Organizatorzy opowiedzą o tych kobietach i o związanych z nimi miejscach, a także wspomną o innych żydowskich kobietach mieszkających w przedwojennej Łodzi oraz w łódzkim getcie. Zbiórka na ul. Franciszkańskiej przed stacją krwiodawstwa. Udział bezpłatny.

  Łódzka riwiera na pożegnanie lata  W sobotę od godz. 15 na dachu Sukcesji będzie można wziąć udział w imprezie na pożegnanie wakacji. Można spróbować włoskich potraw przygotowanych w restauracji Vapiano, a dzieci mogą wziąć udział w warsztatach, animacjach oraz konkursach. Wystąpią uczniowie i studenci łódzkich szkół i uczelni. O godzinie 19 odbędzie się koncert Studia Piosenki Domu Literatury w Łodzi pod okiem Teresy Stokowskiej - Gajdy pod nazwą „Pod dachami Paryża”.

  Park śniadaniowy i projekt kulinarny  W parku Źródliska odbędzie się w sobotę kolejna edycja parku śniadaniowego. Tym razem w godz. 9-13 będzie można nie tylko zjeść śniadanie na powietrzu, ale także poznać program „kulinarnie ku zdrowiu”, przygotowany z myślą o osobach, które skończyły 60 lat. Dietetycy udzielą porad na temat zdrowego odżywiania się nie tylko seniorom, a przy okazji będzie można spróbować różnych przysmaków.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rodzinny tatuaż - chachacha, to jest to na co czekały całe pokolenia zniewolonych Polaków

  i dopiero dziś dzięki jedynym właściwym solidarnym obywatelom (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  to marzenie może być spełnione ! niech żyją nam , niech żyją szeryfowie !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  suuuuuper

  dorr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  90% imprez dla bachorow! I dziękuję już bardzo za spędzanie wolnego czasu w ciągłym wrzasku i halasie rozbestwionego stada... nie dziwię się że miasto wymiera..

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Spacer z przewodnikiem po muzeum Dworca Fabrycznego

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  Nowy smartfon Huawei w imponujący sposób wykorzystuje najnowsze technologie

  Nowy smartfon Huawei w imponujący sposób wykorzystuje najnowsze technologie

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny