ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Prognoza pogody długoterminowa

  Rozwiń
  Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 27-28...

  Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 27-28 maja? [IMPREZY, KONCERTY, WYDARZENIA]

  Matylda Witkowska

  , as, dp, sow

  Dziennik Łódzki

  Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 27-28 maja? [IMPREZY, KONCERTY, WYDARZENIA]

  ©Grzegorz Gałasiński

  Zastanawialiście się co robić w weekend w Łodzi? Przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych wydarzeń, jakie odbędą się 27 i 28 maja.
  Wydarzenia w Łodzi w weekend. Co będzie się działo 27-28 maja? [IMPREZY, KONCERTY, WYDARZENIA]

  ©Grzegorz Gałasiński

  Atlas Arena gościć będzie ponownie Hansa Zimmera  Miłośnicy muzyki filmowej z całą pewnością kojarzą twórczość Hansa Zimmera. Ten artysta, zaliczany do najbardziej utytułowanych w swojej kategorii, zdobył chyba wszystkie laury, o których może marzyć kompozytor tworzący na potrzeby srebrnego ekranu. Poza tym mało który muzyk ma w swoim artystycznym CV ponad 100 soundtracków do różnorodnych filmowych produkcji, które przyniosły ponad 24 miliardy dolarów zysku.
  Koncert „Hans Zimmer Live On Tour” odbędzie się w niedzielę 28 maja w Atlas Arenie (al. Bandurskiego 7). Początek występu o godz. 19. Bilety kosztują 179, 219, 259, 299, 439 i 549 zł. Można je nabyć w Centrum Biletów Atlas Areny lub za pośrednictwem witryny internetowej www.eventim.pl.

  Zjazd Wydziału Chemicznego PŁ  W sobotę, 27 maja 2017 r., odbędzie się Jubileuszowy Zjazd Absolwentów i Studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej Rocznika 1972 - 1977. Będzie to pierwsze po 40 latach spotkanie koleżeńskie tego rocznika łódzkich chemików. Spotkanie odbędzie się w gmachu Wydziału Chemicznego Politechniki przy ul. Żeromskiego 116. Uroczystość uświetni obecność prof. dr hab. inż. Tadeusza Paryjczaka, dziekana wydziału w latach 1975-1999. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.00 mszą św. w katedrze łódzkiej, sam zjazd zacznie się godzinę później.

  Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run  15. edycja biegu ulicą Piotrkowską Rossmann Run odbędzie się 27 maja. Swój udział w biegu zgłosiło 5 tys. osób z Polski i zagranicy. Przed biegiem głównym - w samo południe - rozpocznie się piknik na Starym Rynku. Na scenie pojawi się m.in. Jacek Mejer Mezo, który po przebiegnięciu dystansu 10 km wcieli się także w rolę konferansjera. Wiele atrakcji czekać będzie nie tylko na biegaczy, ale na kibiców. W Parku Staromiejskim powstanie m.in. strefa Crossfit. O rozgrzewkę zadbają instruktorzy z Vera Sport. Na scenie odbywać się będą konkursy. Start o godz. 19.00. Start i meta znajdują się przy ul. Nowomiejska przy Parku Staromiejskim.

  Parkrun  Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Biegi otwarte są dla każdego bez względu na stopień zaawansowania czy też wiek. To doskonała okazja zarówno do rozpoczęcia przygody z bieganiem, jak i dodatkowego treningu.

  Parkrun to międzynarodowa inicjatywa, która zyskuje coraz liczniejszą rzeszę zwolenników w różnych miejscach świata - obecnie biegi odbywają się w ponad 400 lokalizacjach. Start o godz. 9.00 w parku im. J. Poniatowskiego (zbiórka o 8:45 przy wjeździe do parku od ul. Inżynierskiej)


  Łódzki Dzień Burgera, nowi restauratorzy i warsztaty kulinarne  Kilkunastu wystawców specjalizujących się w burgerach i dodatkach pojawi się w niedzielę w godz. 10 - 20 w strefie Piotrkowska 217. Pojawią się m.in. Tommy Burger, Surfburger, Fabryka Frytek, Gastromachina, Antybrowar i browar Piwotek. Okazją jest obchodzony 28 maja Światowy Dzień Burgera.

  Od tego weekendu w Before Food Market Piotrkowskiej 217 pojawią się nowe stoiska. Burgery i kanapki z rwaną wieprzowiną zaserwuje Spoko Szama. Meksykańskie tacos z różnymi dodatkami podawać będzie Tacozz. Before Food Market czynny jest w piątki od godz. 15-23, w soboty w godz. 12-23, w niedzielę w godz. 10-18.

  Before Food Market zaprasza też na kolejne zajęcia Szkoły Gotowania. W sobotę można ćwiczyć kuchnię francuską z Tomkiem Janczewskim o godz. 14 i 17. Druga część zajęć odbędzie się 10 czerwca Koszt zajęć to 50 zł, całości 80 zł. Zapisy: i.owczarek@ piotrkowska217.pl


  Targi Towary w hali dworca Łódź Fabryczna  W nietypowym wnętrzu odbędzie się jubileuszowa edycja targów Towary. W sobotę w godz. 10-19 w hali nowego dworca będzie można zobaczyć i kupić wyroby polskich producentów i projektantów. Teren targów podzielony będzie na strefy. Towary Wierzchnie oferować będą ubrania, Towary Apetyczne - przekąski od lokalnych dostawców, a Towary Wyselekcjonowane - wybrane produkty przez organizatorów najciekawsze rzeczy.

  Targom towarzyszyć będzie strefa Towary Małe - miejsce w którym można będzie kupić zabawki i artykuły dziecięce, a także zostawić malucha pod opieką animatorów.

  Wśród wystawców będą m.in. Eko - stopa - marka z rajstopam i i pończochami z aloesem, specjalizująca się w abstrakcyjnych nadrukach na ubraniach Pamika, czy inspirowane modą i kulturą azjatycką Łaszki.

  Wstęp na targi Towary jest bezpłatny.

  Targom towarzyszyć będzie II edycja Showroom Tour. W sobotę od godz. 12 do 20 showroomy z ulicy Piotrkowskiej przygotowały dla klientów specjalne atrakcje. Wśród sklepów biorących udział w akcji są: Mezzano Showroom, Agata Wojtkiewicz Atelier, Cat Cat Studio czy Magazyn Wysoki.

  Dog Orient  Dog Orient to cykl rajdów w całej Polsce dla miłośników aktywnej turystyki w towarzystwie psów. W imprezach mogą uczestniczyć pojedyncze osoby, pary jak i całe rodziny. Zadaniem uczestników jest pokonanie trasy i odnalezienie punktów kontrolnych w terenie za pomocą otrzymanej mapy.

  Bazą rajdu w Lesie Łagiewnickim będzie Centrum Zarządzania Łódzkim Szlakiem Konnym przy ul. Wycieczkowej 86. To właśnie tutaj mieścić się będzie biuro zawodów, parking, start i meta oraz noclegi. Będą również posiłki z opcją dla mięsożerców i wegan.

  Długość trasy zależeć będzie od samych uczestników. Najkrótszy wariant to 10 km, najdłuższy - około 25 km. Czym więcej zaliczonych punktów kontrolnych tym więcej zabawy i większe szanse na cenne nagrody. Dla uczestników przygotowano również zadania specjalne, dzięki którym nie tylko ci najszybsi wrócą do domów z nagrodami. Początek o godz. 11 w Lesie Łagiewnickim (ul. Wycieczkowa 86).


  Pro Infuzja w Owocach i Warzywach: ogólnopolskie zawody baristów w sztuce parzenia i oceniania kawy


  Około 50 baristów będzie się dziś zmagać w zawodach Pro Infuzja w klubokawiarni Owoce i Warzywa (ul. Traugutta 9).

  Bariści z całej Polski zmierzą się w dwóch kategoriach: latte art czyli sztuce zdobienia kawy oraz cup tasting, czyli oceny smaku i aromatu kawy. Zmagania baristów można oglądać w Owocach i Warzywach w piątek od godz. 16 do 21. Wstęp dla widzów jest wolny. Natomiast w sobotę od godz. 10 przez cały dzień będzie można zamówić filiżankę kawy z ziaren palonych specjalnie na zawody. Cena 8 zł za filiżankę.


  Japońscy bębniarze znów zagrają  Po raz drugi na rynku Manufaktury wystąpią japońscy bębniarze z grupy Samurai Drum Ikki. Można ich usłyszeć w niedzielę. Japońscy artyści bębniarze z grupy Samurai Drum IKKI wystąpią na rynku Manufaktury w niedzielę o godz. 12.30. Zaprezentują utwory wykonywane na bębnach taiko. Po występie, wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w grze na bębnach pod okiem japońskich mistrzów. Po warsztatach będzie można zrobić sobie z artystami wspólne zdjęcie.

  Bębny taiko, których używają muzycy, mają kilkusetletnią tradycję. Na początku były wykorzystywane do zaklinania pogody. Każda wieś miała swoją grupę takich bębniarzy.

  Do tej tradycji nawiązała działająca od 2002 roku grupa Samurai Drum Ikki. Ich muzyka jest rytmiczna i żywiołowa, a koncerty zadziwiają niespożytą energią wykonawców. Liderem zespołu jest Japończyk Ikki Hino. Zyskał uznanie krytyków dzięki umiejętnemu połączeniu kultury i tradycji Japonii z elementami współczesnej elektroniki i brzmień eksperymentalnych.

  Japończycy są w Łodzi po raz drugi. Koncertowali też na m.in. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Edynburgu, a także w USA, Niemczech, Austrii, na Filipinach i Tajwanie.

  Udział w koncercie i późniejszych warsztatach jest bezpłatny.

  Jarmarki produktów regionalnych  Wiosenny Jarmark Produktów Regionalnych organizuje w ten weekend centrum handlowe Tulipan (al. Piłsudskiego 94). Na stoiskach można kupić chleby na zakwasie, miody, sery. Jarmark czynny jest do niedzieli dziś i jutro od godz. 9 do 21, w niedzielę od godz. 10 do 19.

  Regionalne produkty oferuje w ten weekend także Port Łódź (ul. Pabianicka 245). Wśród produktów są chleby na zakwasie, naturalnie wędzone wędliny, ryby i miody. Stragany ustawione są koło sklepu Saturn. Można je odwiedziać w godzinach pracy Portu Łódź: dziś i jutro w godz. 10-21, w niedzielę od godz. 10 do 20.

  Podobnie jak w każdy drugi i czwarty weekend miesiąca także i w ten można kupić produkty regionalne w centrum handlowym M1 (ul. Brzezińska 27/29). Dostępne są chleby, ciasta, wędliny, sery i jaja. Jarmark czynny jest dziś i jutro od godz. 9 do 21, w niedzielę od godz. 9 do 20.

  Tradycyjny, sobotni Eko Targ odbędzie się też jutro w Off Piotrkowska Center. Od godz. 9.30 do 15 w podwórku przy ul. Piotrkowskiej 138/140 będzie można kupić produkty spożywcze i gotowe potrawy takich producentów jak Miodzio Miodziowski, Ciasta od R, Wypieki Grażynki, Wine Not, czy Raut importer oliwek Medina.


  Janusz Radek i poezja w Wytwórni  W Wytwórni (ul. Łąkowa 29) w sobotę 27 maja od godz. 18 wystąpi Janusz Radek, a w niedzielę 28 maja od godz. 19 odbędzie się koncert poYapowy. Po raz pierwszy wiersze Haliny Poświatowskiej pojawiły się na płycie Janusza Radka „Dziękuję za miłość” w 2007 roku. Płyta szybko zyskała status złotej, a piosenka „Kiedy umrę kochanie” pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów wokalisty. 9 maja, w dniu rocznicy 82. urodzin Poświatowskiej, miała miejsce premiera płyty „Kim ty jesteś dla mnie”, na której Janusz Radek kolejny raz wyśpiewuje najpiękniejsze wiersze poetki. Teraz artysta zebrał utwory we wspólny projekt Poświatowska/Radek, który zaprezentuje podczas występu w Łodzi.

  Parkowy turniej gry w bule  Klub Graczy Bulowych zaprasza na Puchar Zielonej Łodzi w Bule. Turniej odbędzie się w niedzielę w parku Staromiejskim, początek o godz. 10. Mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni. Grać będą dwuosobowe drużyny, do rozegrania jest siedem meczów po 50 minut. Zapisy przed startem lub przez stronę petanque.pl. Udział jest bezpłatny, dla zwycięzców będą upominki.


  Baseny zewnętrzne czynne codziennie  Od soboty baseny zewnętrzne Aquaparku Fala oraz znajdujące się na terenie zewnętrznym punkty gastronomiczne będą czynne już codziennie aż do końca wakacji. Do dyspozycji użytkowników są baseny rekreacyjne, brodzik i basen sportowy. Goście mogą z nich korzystać od godz. 9 do 22. Zjeżdżalnia kamikadze czynna jest od godz. 9 do 20. Baseny dostępne są w cenie zwykłego biletu do Aquaparku Fala.


  Lajtowa wycieczka rowerowa  Na XVIII Lajtową Wycieczkę Rowerową zaprasza w sobotę łódzki MOSiR. Tematem imprezy będą „Łodzianie na krańcach Łodzi cz. 1”. Uczestnicy przejadą m.in. przez park Poniatowskiego, park Piłsudskiego, Brus, Zimną Wodę, Las Okręglik, Helenówek i park Mickiewicza. Zbiórka z własnymi rowerami o godz. 9.45 pod Halą Sportową przy ul. ks. Skorupki 21. Zbiórka od strony Hali Expo. Udział w wycieczce jest bezpłatny. W planie są cztery wycieczki po granicach Łodzi.


  Śladem niemieckiej architektury w Łodzi  W niedzielę można wybrać się na wycieczkę rowerową szlakiem niemieckiej architektury w Łodzi. Uczestnicy odwiedzą osiedla: Kalinowa, Ziołowa i na Stokach. Wycieczkę poprowadzą: Łukasz Janczar z Zielonej Łodzi oraz Piotr Wojciechowski ze Związku Strzeleckiego Rzeczpospolitej. Zbiórka z rowerami o godz. 12 w parku im. Gen. Zaruskiego na Stokach pod tablica pamiątkową, o godz. 12.


  Charytatywne przypinki i breloki  Sklepy TK Maxx prowadzą sprzedaż przypinek i breloków projektu Michała Szulca. Przypinki kosztują 5 zł, breloki 10 zł. Dochód ze sprzedaży trafi do programu Akademia Stowarzyszenia Wiosna, które pomaga dzieciom w zdobyciu wykształcenia i rozwijaniu zainteresowań. Do 1 czerwca prowadzona jest też zbiórka do puszek, a w weekend odbędą się atrakcje dla dzieci. Sklepy TK Maxx są w Pasażu Łódzkim i Manufakturze.


  Ostatni wiosenny kiermasz działkowca  Na ostatni już tej wiosny kiermasz działkowca zaprasza w sobotę i niedzielę łódzki MOSiR. Stragany z sadzonkami i artykułami ogrodniczymi pojawią się przed Halą Sportową przy ul. Skorupki 21 (plac od strony ul. Stefanowskiego) w sobotę i w niedzielę w godz. 8-14. Kolejne kiermasze odbędą się dopiero jesienią.


  John Porter na Songwriter Festival  John Porter, walijski muzyk, kompozytor i tekściarz, zagra podczas festiwalu Songwriter w sobotę, 27 maja, od g. 20, przy Zegarze (u zbiegu ulic Piotrkowskiej i 6 Sierpnia). Artysta tak naprawdę zaczął grać w Polsce. Po przyjeździe do naszego kraju w 1976 roku poznał Korę i Marka Jackowskiego. Z zespołem Porter Band w 1980 roku nagrał płytę, która do dziś uchodzi za nowatorską - „Helicopters”. Największy sukces komercyjny odniósł w duecie z Anitą Lipnicką.


  Projekt o sensie istnienia muzeum  Ekspozycja „Find Art” jest wynikiem projektu „Translocal. Museum as a Toolbox” realizowanego przez Muzeum Sztuki w ramach programu Kreatywna Europa. Zadaniem zaangażowanych w niego instytucji jest postawienie pytań o muzeum przyszłości, jego funkcję, formę, a nawet sens istnienia muzeum w ogóle. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 27 maja, o g. 16.16 w ms1 (ul. Więckowskiego 36).

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Drift and Really

  Przemek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Jest jeszcze całodniowe wydarzenie w Niedzielę. Drift Competition na Bocianach na Retkini. Wstęp wolny od 9:00

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mozna wypić browara w parku

  Słonko jest piękne (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Patola 500plus

  Kinia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  No jak się wyborcą PiSu i ciągnie się 500plus z podatków innych, to można, bo w niczym innym taki ktoś nie gustuje.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak sie jest Kinia to mozna jeszcze robic loda

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo