Wydarzenia w weekend w Łodzi. Zobacz, co będzie działo się w mieście 14 i 15 kwietnia

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Łukasz Kasprzak
Nie tylko w ten weekend na gości Manufaktury czeka wiele wydarzeń. Niektóre będą miały miejsce w piątek, sobotę i niedzielę, inne zagoszczą w centrum na dłużej.

W piątek i sobotę odbędzie się tutaj festiwal gier planszowych. Będzie można nie tylko zmierzyć się z grami, które na rynku są dostępne od lat, ale także poznać nowości takie jak Antymonopol, Agenci, Sen czy nową wersję Jengi. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i bogatej oferty gier rodzinnych. Organizatorzy wraz z wydawcami gier (Trefl, Egmont, Hasbro, Hippocampus, TM Toys, Granna, Nasza Księgarnia, Tactic) spotkają się z fanami w rotundzie Manufaktury. Na amatorów planszówek czekają liczne atrakcje oraz rabaty na wybrane pozycje. W piątek zagrać będzie można w godzinach 14-20, a w sobotę w godzinach 12-18.

W sobotę na rynku Manufaktury odbędzie się natomiast zlot samochodów marki Mercedes organizowany pod nazwą Poland Klub Coupe Mercedes Benz. Na rynku staną starsze odrestaurowane samochody marki Mercedes, a także najnowsze modele. Będzie można zobaczyć odrestaurowane klasyczne W107, W113, W114, W123, W124 , W126, a także najnowsze CLS, AMG GT, CLA Coupe AMG 45, E-klasa Coupe oraz Mercedes S560L. Impreza odbędzie się w godzinach 11-13.

W niedzielę natomiast Manufaktura organizuje kolejne warsztaty kulinarne dla dzieci pod hasłem "Kino na talerzu". W godzinach 12-18 najmłodsi będą mieli okazję gotować z Piotrusiem Królikiem oraz finalistą programu Masterchef - Damianem Sobkiem. Warsztaty z Damianem Sobkiem, podczas których między innymi zostanie wykonany marchewkowy krem, odbędą się o godz. 12.15 oraz 15.15.

Od piątku w kinach będzie można oglądać film o przygodach Piotrusia Królika. Z tej okazji Manufaktura zaprasza na spotkania, które przybliżą menu Piotrusia. Na dzieci prócz warsztatów będzie czekać wiele atrakcji: konkursy z filmowymi nagrodami, stragany pełne świeżych owoców prosto z ogrodu Piotrusia Królika, ulubiony przez Piotrusia Królika świeżo wyciskany sok marchwiowy oraz marchwiowo-jabłkowy, kolorowe maty taneczne, konkurs w rzucaniu pluszowymi marchewkami do farmerskich skrzynek. Do wygrania wiele nagród, w tym bilety na film. Największą atrakcją spotkania będzie wizyta w edukacyjnym ogrodzie Piotrusia Królika razem z przewodnikiem. Dzieci będą miały okazję poznać nazwy ziół, dowiedzieć się jak sadzić rośliny, jak wpływa na nasz organizm regularne spożywanie owoców i warzyw oraz tego, co można z nimi zrobić, by naturalna kuchnia była piękna i pyszna. Każdy uczestnik takiego warsztatu otrzyma pamiątkowy dyplom. Dodatkową atrakcją będzie malowanie buziek, zabawy plastyczne i bajkowe kino.

Do najbliższego wtorku natomiast na rynku Manufaktury będzie się odbywał jarmark azjatycki. Można tu kupić artystyczną biżuterię, ręcznie robione dekoracje, kadzidła z Azji, a także figurki, szale, narzuty, meble, szkatułki. Można także wybrać produkty związane z urodą oraz modą. Dodatkową atrakcją są hinduskie pokazy tańca . W sobotę i niedzielę w godzinach 10-19. będą miały miejsce występy grupy tanecznej, Saathi, natomiast codziennie pomiędzy 10 a 14.30 (a w piątek do godz. 18) Manufaktura zaprasza do Asia Market na występy w wykonaniu Kingi Malec, polskiej tancerki i dyrektor artystycznej IPCC (Indo-Polish Cultural Committee). Kinga Malec, znana jest z programu Taniec z Gwiazdami, w którym wzięła udział w 2017 roku.

W Pasażu Łódzkim w najbliższy piątek rozpoczyna się konkurs, w którym wygrać można aż 828 nagród o łącznej wartości blisko 40 tys. zł. Główne zadanie to łapanie motyli w siatkę. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zrobić zakupy w Pasażu Łódzkim na min. kwotę 50 zł, a następnie zarejestrować paragony w dniu zakupu. Z paragonami trzeba udać się do obsługi, która wyda kartę konkursową. Zadanie to zebranie jak największej ilości nalepek, a jedna można otrzymać za złapanie dwóch motyli w siatkę. Konkurs trwa do 29 kwietnia, szczegóły w Pasażu Łódzkim. Nagrody przypisane są do odpowiednich poziomów.
Aby otrzymać nagrodę należy wykleić wybrany przez siebie poziom trzema nalepkami na karcie konkursowej. Za uzupełnienie nalepkami poziomu nr 1 uczestnik może otrzymać: bidon na pasku lub kolorowy dysk frisbee. Uzupełnienie nalepkami poziomu nr 1 i 2 to szansa na otrzymanie torby piknikowej, deskorolki fiszki lub dmuchanej kanapy. Za uzupełnienie nalepkami poziomu nr 1, 2 i 3 uczestnik może otrzymać dart, arenę piłkarską, bądź modną torbę silikonową. Nagrodami za komplet naklejek w pierwszych czterech poziomach są: hulajnoga Oxelo, kamera sportowa oraz power bank do wyboru. Jeśli komuś uda się uzupełnić naklejkami wszystkie 5 poziomów, otrzyma deskorolkę elektryczną lub namiot 4-osobowy.

Co jeszcze będzie działo się w mieście? Czytaj na następnej stronie

W Tulipanie od poniedziałku na klientów czekają bratki w doniczkach. Właściciele centrum mają do rozdania trzy tysiące roślin, a można je otrzymać za zrobienie zakupów w centrum o wartości 50 zł. Można łączyć maksymalnie dwa paragony z jednego dnia,a do każdego paragonu z Auchan należy dołączyć paragon z innego sklepu na terenie centrum. Dziennie do odebrania jest pięćset roślin. Uczestnicy konkursu muszą być pełnoletni. Jedna osoba w akcji może wziąć udział maksymalnie trzy razy. Paragon należy okazać hostessie, która go zarejestruje i wręczy sadzonkę. Akcja potrwa do soboty, sadzonki można odbierać w godz. 9-21. Organizatorzy podkreślają, żeby się pospieszyć, gdyż pula nagród jest ograniczona. Regulamin promocji dostępny jest w punkcie obsługi akcji oraz w biurze dyrekcji Tulipana.

W Porcie Łódź w ten weekend odbędzie się jarmark produktów regionalnych. Będzie także można spotkać się z psim behawiorystą, a w piątek zrobić zakupy ze zniżką.

Jarmark odbędzie się obok sklepu Saturn i czynny będzie w godzinach pracy Portu Łódź, czyli od 10 do 21. Bezpośrednio od producentów można kupić ręcznie wyrabiane sery, miody z lokalnych pasiek, a także bakalie i przyprawy. Na jarmarku nie zabraknie wypiekanego na tradycyjnym zakwasie pieczywa, wędlin wędzonych naturalnymi metodami oraz ryb. W trakcie wydarzenia można nie tylko kupić lokalne produkty, ale także porozmawiać z wystawcami o tradycyjnym procesie przygotowywania żywności.

W sobotę w Porcie Łódź zostanie otwarta strefa treningowa dla psów. Z tej okazji zaplanowano spotkanie z psim behawiorystą. W godz. 11-18 psy będą mogły opanować sztuczki, potrenować samokontrolę, a także posłuszeństwo na luzie bez smyczy z wykorzystaniem toru rally. Nie zabraknie też zabaw węchowych i zadań intelektualnych dla pupili. Spotkanie będzie okazją do zabawy i treningów dostarczających psom dawkę ruchu i bodźców intelektualnych. Psiaki będą mogły również wziąć udział w konkursach, w których nagrodą będą oczywiście smakołyki.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie behawiorysta zajmujący się terapią zachowań zwierząt. Podczas spotkania pomoże zrozumieć i wyeliminować problemy tj. ucieczki psów z domu, szczekanie na ludzi, szarpanie smyczy czy agresję lub gryzienie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Co jeszcze będzie działo się w mieście? Czytaj na następnej stronie

Sukcesja
Sukcesja zaprasza w piątek i w sobotę (13 i 14 kwietnia) na Finał Frankofonii, czyli cyklu imprez przybliżających kulturę francuską.

W sobotę w godz. 10-18.30 podczas Finału Frankofonii można spróbować wypieków Antka Rochali z programu „Bake Off”, porozmawiać po francusku ze studentami Erasmusa w Starbucksie i zobaczyć prezentacje Klubu Żonglerskiego PoliŻon-gler O godz. 13.25 zaplanowano taneczny flashmob, a następnie lekcję baletu francuskiego. Od godz. 14.30 występ chóru XIII LO, koncert laureatów IV Małego Festiwalu Piosenki Francuskiej oraz festiwalu Plein Chant. Przedstawienie „Danse, danse, Paris danse” wykona Niepubliczna Szkoła Baletowa w Łodzi. Wstęp jest wolny.

Palmiarnia
Wystawa roślinna „Epifity tropików”
Od piątku, 13 kwietnia, w łódzkiej palmiarni można oglądać wystawę „Epifity tropików”. To kilkadziesiąt roślin, które rosną na gałęziach i pniach drzew. Wystawa trwa do przyszłej niedzieli, 22 kwietnia. Tego dnia o godz. 13 będzie można wysłuchać prelekcji „Warstwy roślin w lasach tropikalnych” Agnieszki Wojciechowskiej z Uniwersytetu Łódzkiego.

Stawy Jana
Wiosenny bieg przełajowy
W sobotę, 13 kwietnia, odbędzie się Chojeński Bieg na Stawach Jana. Uczestnicy rywalizować będą na dystansie 5 km. Początek biegu o godz. 10, zapisy przez stronę time4s.pl. Udział w biegu jest bezpłatny, uczestnicy mogą liczyć na #dokładny pomiar czasu. Bieg jest częścią wiosennego „Cyklu Biegów Przełajowych o Puchar #Dyrektora MOSiR”.

Rajskie Jadło
Bałucki quiz i wycieczka po zakamarkach Bałut
Restauracja Rajskie Jadło (ul. #Zachodnia 27) oraz grupa Bałucki Geszeft zapraszają w sobotę o godz. 10 na Bałucki Quiz. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat tej dzielnicy Łodzi. Kategorie to m.in. gwara, historia, ciekawostki, kultura bałucka. Do wygrania jest łódzki obiad i pamiątki z Bałut. Po quizie Radek Redman Stępień z grupy Urban Explorers Łódź oprowadzi po nieznanych zakamarkach Bałut, a Stanisław Średziński z Koła #Miłośników Żabieńca opowie o swoim osiedlu. Wstęp wolny.

EC1
Urodziny Leonarda da Vinci na wystawie
W sobotę na wystawie „Leonardo da Vinci - Energia Umysłu” w EC1 obchodzone będą urodziny #Leonarda. Z tej okazji bilet wstępu będzie można kupić w promocyjnej cenie 19 zł. Od godz. 11 do 16 zorganizowane zostaną dodatkowe atrakcje dla maluchów, m.in. układanie puzzli, kinetic drawing i eksperymenty. O godz. 12 na wystawę wjedzie tort urodzinowy, będzie też można spotkać samego Leonardo da Vinci i złożyć mu życzenia. Wystawa czynna jest w sobotę w godz. 9-19, przedstawia m.in. modele stworzone przez da Vinci.

Stawy Jana
Klasyczne samochody przejadą przez miasto
70 aut wyprodukowanych przed rokiem 1991 weźmie udział w niedzielnym rajdzie „Klasykiem po szynach”. Będą m.in. żuki, fiaty i polonezy. Ze względów bezpieczeństwa wstęp na teren startu i mety będzie zamknięty dla widzów. Samochody można oglądać na trasie przejazdu: o godz. 11 przy Zajezdni Muzealnej Brus, około godz. 12-12.30 na krańcówce przy stacji Łódź Dąbrowa, ok. godz. 12.30-13 na pl. Niepodległości, ok. godz. 13-13.30 na ul. Wierzbowej przy Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK- Łódź.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

B
BOss
a oprócz manufaktry cos sie dzieje?
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie