Wydatki: 31.12.2018. Nadchodzi fala nie notowanych od dawna...

  Wydatki: 31.12.2018. Nadchodzi fala nie notowanych od dawna podwyżek cen: żywność, gaz, paliwa. Co jeszcze? O ile?

  AIP

  Strefa Biznesu

  Aktualizacja:

  Strefa Biznesu

  Wydatki: 31.12.2018. Nadchodzi fala nie notowanych od dawna podwyżek cen: żywność, gaz, paliwa. Co jeszcze? O ile?
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Mehring / Polska Presse

  Niech nas nie uspokaja obniżka akcyzy na energię elektryczną dla gospodarstw domowych by ratować gospodarstwa domowe przed drastycznymi podwyżkami prądu. I tak musimy wprowadzić dużą dyscyplinę w domowych wydatkach. Czeka nas szok cenowy niemal w każdej przegródce domowego portfela: wydatki na żywność, paliwo, opłaty mieszkaniowe, a także pewnie na wszelkie usługi. To efekt kumulacji niesprzyjających trendów i zjawisk ekonomicznych. Co podrożeje, kiedy i o ile?
  Oprócz zapowiedzianych już wysokich (prawie 6 proc.) podwyżek cen gazu i opłaty emisyjnej, która poniesie ceny benzyny czy oleju napędowego o co najmniej 8 groszy czeka nas szok cenowy w sklepach spożywczych; już nie tylko masło czy jaja, ale zdrożeje dosłownie wszystko. To efekt suszy, spekulantów na giełdach zbożowych wykorzystujących sytuację do windowania cen surowców rolnych, słabego złotego, odpływu ukraińskich pracowników do Niemiec i kumulacji wielu innych niekorzystnych czynników.
  Najnowszy to szkoująca zapowiedź wzrost cen prądu dla gospodarstw domowych o co najmniej kilkanaście procent!

  Obejrzyj wideo:


  60 Sekund Biznesu: Podrożeje wszystko

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (86)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rozdane pieniądze dla nierobów da efekt

  Jaras-Łódź (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Idź na wybory ! Bo mochery-oszołomy po mszy pójdą stadnie. Parlament Europejski -bogata emerytura.Polska to władza dla kumpli w spółkach państwowych.
  35% to MOCHEROWY beton. Na szczęście...rozwiń całość

  Idź na wybory ! Bo mochery-oszołomy po mszy pójdą stadnie. Parlament Europejski -bogata emerytura.Polska to władza dla kumpli w spółkach państwowych.
  35% to MOCHEROWY beton. Na szczęście gramialnie opuszczający ten ziemski padół. Za kilka lat kościoły będą puste.
  Wyrosło pokolenie głupków nie znających wojny, podatnych na manipulacje populistów.

  Hanna Stadnik ps. "Hanka" brała udział w Powstaniu Warszawskim. Weteranka była pytana na antenie TVN24, wspomniała ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskich, Rajmunda. też powstańca Warszawskiego. Hanna Stadnik przypomniała sytuację, gdy Lech Kaczyński wygrał wybory w Warszawie, środowisko powstańcze gratulowało Rajmundowi.
  - Powiedział: "moim dzieciom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego, kto będzie od nich lepszy, bo są złośliwi" - powiedziała Hanna Stadnik. - Ojciec, jeśli to mówi, to wie, co mówi.

  Kazmierz Kutz
  Do tego dojść musiało. Po przemianie ustrojowej musiała dojść do głosu długo tłumiona polska głupota. Dochodziła do głosu powoli, w miarę dzielenia się ludzi na demokratów i nacjonalistów. Przybrała na sile po katastrofie pod Smoleńskiem, zwłaszcza że wolnorynkowy liberalizm nie nadał właściwego priorytetu dziedzinom duchowym, także naukom o walce polskiej demokracji. Zaś edukację oddał w ręce kleru.To był kardynalny błąd Tadeusza Mazowieckiego, który teraz wydaje swoje owoce. Szkoła, po indoktrynacji komunistycznej, weszła w indoktrynację katolicką. Laickość systemu edukacyjnego stała się fikcją. Polski zaśmierdły nacjonalizm zaboru rosyjskiego zmieszał się z prymitywnym katolicyzmem i powstała ideologiczna mieszanina potrawy teraz realizowanej pod nazwą „dobrej zmiany".

  PO w 2015 roku wydało na cele społeczne ponad 39 mld, PIS około 23 mld na program 500 plus, wprowadzono roczny płatny urlop rodzicielski, odliczanie ulg na dzieci także od składek zusowskich, współfinansowanie opiekunek dzieci i pobytu w przedszkolach, wreszcie program „złotówka za złotówkę”, który zachęcał do podejmowania pracy, bo nie odbierał zasiłku po przekroczeniu progu dochodowego

  Prokurator generalny Zbigniew Ziobro przerzucił na W******** Kwaśniaka winę za pobicie, mówiąc, że „być może był zaatakowany właśnie dlatego, że Komisja Nadzoru Finansowego przez długi czas rozzuchwalała przestępców, pozwalając im w sposób bezkarny wyprowadzać miliardy złotych”, jest kuriozum intelektualnym, moralnym i prawnym.

  Adam Michnik
  Upiory totalitaryzmu powróciły, z całą pogardą dla pluralizmu, państwa prawa, równości, dialogu i gotowości do kompromisu.

  Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar
  Przeciwnicy wymierzania kary śmierci odnoszą kolejne sukcesy. Wbrew woli społeczeństw kara śmierci znika z kodeksów karnych kolejnych państw.
  "Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią.” (Wj 21:14)
  Bóg dał przykazanie: „Nie zabijaj” i ustanowił karę za zabicie drugiego człowieka. Powyższy cytat jest jasny - nie ma miejsc ani sytuacji ani stanowisk dających sprawcy ochronę. Zauważmy też, że jedynie w przypadku morderstwa Bóg zezwolił oderwać przestępcę od ołtarza, co czyni przytoczony cytat wyjątkowym (zobacz 1Krl 1:50, 1Krl 2:28).

  Ewa Raczko na konferencji prasowej dotyczącej wysokości wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim stwierdziła, że pensje pracowników NBP nie pochodzą z budżetu państwa i nie są też środkami publicznymi, dlatego też bank nie poda wysokości zarobków zatrudnionych tam osób.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Podwyzki+

  PolakMAŁY (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

  dali 500+, a teraz odbiorą 1500-

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Naprawdę w Polsce jest jeszcze jakaś żywność?

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 2

  Jak żywność, to TYLKO ŻYWNOŚĆ NATURALNA! Od kiedy nie ma po niej ANI ŚLADU?
  To obecne PRZEŁYKADŁO do zapychania pustego żołądka NIE MA NIC WSPÓLNEGO z ŻYWNOŚCIĄ NATURALNĄ, JAKA POWINNA ŻYWIĆ!...rozwiń całość

  Jak żywność, to TYLKO ŻYWNOŚĆ NATURALNA! Od kiedy nie ma po niej ANI ŚLADU?
  To obecne PRZEŁYKADŁO do zapychania pustego żołądka NIE MA NIC WSPÓLNEGO z ŻYWNOŚCIĄ NATURALNĄ, JAKA POWINNA ŻYWIĆ!
  Żywność żywi tylko wtedy, gdy zawiera pełny skład NATURALNYCH SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH oraz WŁAŚCIWĄ ILOŚĆ KALORII!
  Zdrowy organizm człowieka potrzebuje codziennie i kalorii, i pełnego składu składników odżywczych! Tak było przed rokiem 2010, kiedy to UNICESTWIONO ŻYWNOŚĆ NATURALNĄ BEZ PYTANIA o ZGODĘ KAŻDEGO OBYWATELA SKAZANEGO NA SKUTKI BEZPRAWNEGO UNICESTWIENIA ŻYWNOŚCI, KTÓRA ŻYWIŁA!
  Pomysłodawcy "doskonalenia" ŻYWNOŚCI BYLI ZOBOWIĄZANI ARTYKUŁEM 39 Konstytucji do SPYTANIA KAŻDEGO OBYWATELA, czy zgadza się na taki EKSPERYMENT MEDYCZNY!
  ŻĄDAMY UPUBLICZNIENIA NAZWISK OSÓB, ODPOWIEDZIALNYCH ZA UNICESTWIENIE NATURALNEJ ŻYWNOŚCI NA RZECZ TEGO PRZEŁYKADŁA, NIE DO PRZEŁKNIĘCIA BEZ ODRAZY! PRZEŁYKADŁA, KTÓRE NARAŻA NA CODZIENNE NIEDOŻYWIENIE JEGO KONSUMENTA Z POWODU NIEDOBORU i ODPOWIEDNICH SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH, JAK MINERAŁY, ORAZ ZANIŻONEJ WARTOŚCI KALORII, NIEZBĘDNYCH DO UTRZYMANIA PEŁNEJ SPRAWNOŚCI ORGANIZMU CZŁOWIEKA!
  POLACY NIE USTĄPIĄ!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No to mamy rządy PiS

  Mija (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  No to mamy rządy PiS ,miało być przecież tak cudownie a nam niedługo na chleb braknie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Leokadia

  p (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  P.S. Od spalania węgla należało zacząć odchodzić już dziesięciolecia temu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szwabski szmatławcu skoro piszesz o prądzie to wróć do korzeni !

  Barbara B. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

  Ruda menda kaszubska zamiast zawetować pakiet klimatyczny to ją zdrajca podpisał ,tak jak ciocia ruda wiedźma za Odry kazała w 2008 roku !I wlaśnie mija okres przejściowy dla Polski,tak nas zdrajca...rozwiń całość

  Ruda menda kaszubska zamiast zawetować pakiet klimatyczny to ją zdrajca podpisał ,tak jak ciocia ruda wiedźma za Odry kazała w 2008 roku !I wlaśnie mija okres przejściowy dla Polski,tak nas zdrajca załatwił!!!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pislam

  Jaroslaw kanciastoporty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Pislamskie koryto ewoluuje. Poslka sprawiedliwa wg tej zdradzieckiej partii zielonych ludzikow zapedzi na skraj nedzy. Banda impotentow intelektualnych o ruskich powiazaniach. Rezim lapowkarzy i...rozwiń całość

  Pislamskie koryto ewoluuje. Poslka sprawiedliwa wg tej zdradzieckiej partii zielonych ludzikow zapedzi na skraj nedzy. Banda impotentow intelektualnych o ruskich powiazaniach. Rezim lapowkarzy i stolkowcow tak sie zapatrzyl kto ile wydrze od panstwa. Cala Polska z was sie smieje komunisci i zlodziejezwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Leokadia

  p (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

  Pakiet klimatyczny podpisał śp. prof. lech prezydent Kaczyński po negocjacjach rozpoczętych przez jego braciszka, podówczas premiera.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jestem

  moschee (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  no to macie znowy wiecej wyjedzie wyrobników z PRL

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Karol, spierdalaj wnuku ORMOwca

  Karolinka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak? A ruchasz się?

  Co? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  No?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Karol, spierdalaj wnuku ORMOwca

  Karolinka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Karol, spierdalaj wnuku ORMOwca

  Karolinka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Menedżer Roku 2018

  Menedżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny