Wygrana RKS Radomsko w IV lidze z Orkanem Buczek. Wysokie zwycięstwo zespołu z Radomska

Przemysław Jafra
Pierwszą wygraną w rundzie wiosennej mogą pochwalić się piłkarze RKS Radomsko. W Radomsku pokonali Orkana Buczek 3:0 Arch. NM

Po dwutygodniowej przerwie na ligowe boiska powrócili piłkarze IV ligi. RKS Radomsko pewnie pokonał na ulicy Brzeźnickiej w Radomsku Orkana Buczek 3:0.

Przypomnijmy, że na inaugurację rundy wiosennej RKS nieoczekiwanie przegrał u siebie ze słabiutką Pogonią Zduńska Wola 0:1. Tydzień temu zespół trenera Pawła Ściebury miał grać z Ceramiką Opoczno. Mecz z uwagi na panujące warunki pogodowe został przełożony na inny termin.

Do starcia z Orkanem RKS przystąpił z mocnym postanowieniem rehabilitacji za wpadkę sprzed dwóch tygodni. Pierwsza część pojedynku z Orkanem bramek nie przyniosła, choć okazji nie brakowało. Najlepszą miał Mateusz Gołda, który jednak trafił jedynie w słupek bramki gości.

W drugiej odsłonie RKS Radomsko nie zamierzał pasować. W 62. minucie RKS wywalczył rzut karny. Z jedenastu metrów nie pomylił się Bartosz Machaj i zrobiło się 1:0. RKS poszedł za ciosem i po niespełna dziesięciu minutach było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się sprowadzony w przerwie zimowej Dawid Flaszka. W końcówce zwycięstwo RKS przypieczętował Gołda.

W najbliższej kolejce RKS zagra na wyjeździe z AKS SMS Łódź.

RKS Radomsko - Orkan Buczek 3:0 (0:0)
Bramki: Bartosz Machaj (k), Dawid Flaszka, Mateusz Gołda

Pierwszą kolejkę w rundzie wiosennej zagrały nasze zespoły występujące w klasie okręgowej. Wyniki:

• Polonia Gorzędów - Kasztelan Żarnów 2:2
  • Start Lgota Wielka - Pilica Przedbórz 2:2.

W niedzielę, 19 marca, rozegrany zostanie mecz Omega II Kleszczów - Victoria Żytno.