Wygrana siatkarzy PGE Skry Bełchatów po pięciu setach

Kibice na trybunach hali Energia w Bełchatowie
Udostępnij:
Po pewnie wygranych dwóch pierwszych setach nikt nie przypuszczał, że do rozstrzygnięcia meczu PGE Skry Bełchatów z AZS Olsztyn potrzebny będzie tie-break.

W pierwszym secie pewnym punktem bełchatowian był Aleksandar Atanasijević, w drugim na wyróżnienie zasłużył doskonale grający Milad Ebadipour. PGE Skra prowadziła 2:0 i patrzyliśmy na zegarki, kiedy mecz się zakończy.

Trzeci set to rwana gra z obu stron. Końcówka była emocjonująca, bo mimo że olsztynianie mieli kilka piłek setowych, to dzięki dobrej postawie Dicka Kooya PGE Skra broniła się. Ostatecznie to jednak przyjezdni wygrali 25:23 i było 2:1. W czwartej partii PGE Skra wciąż nie kończyła ataków i nadziewała się na blok rywali. W konsekwencji siatkarze AZS doprowadzili do tie-breaka…

Na szczęście w piątej partii dobrze znów zagrywał Dick Kooy, a Karol Kłos popisał się przepięknym blokiem (5:3). PGE Skra do końca seta prezentowała się lepiej i nie oddała już prowadzenia, a ostatecznie zwyciężyła 3:2!

W następnej kolejce w sobotę o 20.30 bełchatowianie zagrają u siebie ze Stalą Nysa. Bełchatowianie są na szóstym miejscu w tabeli PlusLigi.

PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:16, 25:22, 23:25, 17:25, 15:10)
PGE Skra: Mateusz Bieniek 10, Aleksandar Atanasijević 22, Dick Kooy 14, Karol Kłos 9, Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour 15, Kacper Piechocki (l) oraz Damian Schulz, Mikołaj Sawicki, Mihajlo Mitić. Trener: Slobodan Kovac.