Trener Michał Cichy prowadził ŁKS Commercecon. Raul Lozano na meczu Grot Budowlanych. Zdjęcia

Trener Michał Cichy poprowadził drużynę ŁKS Commercecon do pewnego zwycięstwa
Trener Michał Cichy poprowadził drużynę ŁKS Commercecon do pewnego zwycięstwa Fot. Krzysztof Szymczak
Siatkówka. Obie nasze drużyny walczące w czołówce TauronLigi odniosły zwycięstwa. ŁKSCommercecon pokonał BKSBielsko-Biała, a Grot Budowlani na wyjeździe UNIOpole.

W łódzkiej Sport Arenie przy głośnym dopingu kibiców ŁKS pewne zwycięstwo nad BKSBielsko-Biała odniosły siatkarki ŁKSCommercecon. Wiewióry prowadził trener statystyk łódzkiej drużyny Michał Cichy, zastępujący chorego Michała Maska.
W żadnym secie rywalki nie były w stanie nawiązać walki z łodziankami. O ile w pierwszym secie wynik był w miarę honorowy do połowy partii (15:11), to w drugiej był pogrom (17:7). Podobnie łodzianki nie miały problemów w trzecim secie. Wygrały w rekordowym stosunku do 10
MVP spotkania: Veronika Jones-Perry.
Tymczasem siatkarki Grot Budowlanych Łódź stoczyły zacięty bój z beniaminkiem TauronLigi - UNIw Opolu. Trenerem UNI Opole jest Nicola Vettori, któryw reprezentacji Polski prowadzonej przez Raula Lozano był statystykiem. I właśnie słynny Raul Lozano był gościem na meczu Grot Budowlanych w Opolu, w dniu piętnastej rocznicy wielkiego sukcesu, kiedy to polscy siatkarze pod wodzą Raula Lozano wywalczyli w Japonii wicemistrzostwo świata.

Pierwszy set na przewagi dla łodzianek, drugi na przewagi dla gospodyń z Opola - tak zaczęło się to spotkanie. Istotny był trzeci set. Ważne punkty na 23:20 w trzecim secie zdobyła Małgorzata Lisiak. Dobrze grała w barwach opolskiej drużyny Regiane Bidias, była siatkarka ŁKSCommercecon i ona zmniejszyła przewagę podopiecznych trenera Jakuba Głuszaka do jednego punktu. Atak Any Cleger zapewnił piłkę setową. Znów Kubanka postawiła kropkę nad „i”, skutecznie blokując atak rywalki.
Czwarta partia znów była wyrównana. Po ataku Any Cleger łodzianki prowadziły 23:22. Za chwilę jest remis. Atak Moniki Fedusio i jest 24:23. Później znów remisy po 24 i 25. Ataki Any Cleger i Małgorzaty Lisiak dały w końcu wymęczone zwycięstwo. Brawo łodzianki. MVP meczu Zuzanna Górecka.

ŁKSCommercecon – BKSBielsko Biała 3:0 (25:18, 25:14, 25:10)
ŁKSCommercecon: Kamila Witkowska 13, Roberta Ratzke 2, Veronica Jones-Perry 14, Klaudia Alagierska 8, Weronika Sobiczewska 8, Martyna Grajber 7, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Pietra Jukoski 1 i Julita Piasecka 3. Trener: Michał Cichy, zastępował chorego Michała Maska.
UNIOpole – Grot Budowlani Łódź 1:3 (24:26, 27:25, 22:25, 25:27)
Grot Budowlani: Monika Fedusio 11, Małgorzata Lisiak 7, Julia Szczurowska 9, Zuzanna Górecka 20, Weronika Centka 8, Martyna Łazowska 5, Justyna Łysiak (l) oraz Anna Lewandowska, Ana Cleger 16, Justyna Kędziora. Trener: Jakub Głuszak.
Inne mecze: Developres Rzeszów - Chemik Police 3:2, Pałac Bydgoszcz - MKS Kalisz, #Volley Wrocław - Radomka, Joker Świecie - Legionovia 0:3.