Wyjaśnienie PZPS

  Wyjaśnienie PZPS

  mk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W związku z naszym tekstem z 23 lipca "Siatkówka plażowa: PZPS nie będzie finansować wyjazdów zawodników" Janusz Uznański, dyrektor do spraw komunikacji PZPS przysłał takie wyjaśnienie:
  W związku z informacjami pojawiającymi się w niektórych mediach dotyczącymi rzekomego wstrzymania przez Polski Związek Piłki Siatkowej finansowania wyjazdów kadr narodowych na zagraniczne zawody, PZPS informuje:

  1. Nie jest prawdą, że nastąpiło wstrzymanie finansowania wyjazdów zagranicznych reprezentacji Polski na najważniejsze turnieje międzynarodowe.

  2. W najbliższym czasie Związek pokryje koszty przygotowań i startu czterech polskich par w Mistrzostwach Europy, które trwać będą od 30 lipca do 4 sierpnia br. w austriackim Klagenfurcie.

  3. Polskie pary wystartują w maksymalnej liczbie (12) w mistrzostwach Starego Kontynentu U20 – Wilno, Litwa, U22 – Warna, Bułgaria, U18 – Mołodekno, Białoruś.

  4. Sztaby szkoleniowe reprezentacji seniorskich mają przedstawić raporty z dotychczasowych startów i przedstawić propozycje wyjazdów na drugą część sezonu. Na ich podstawie nastąpi racjonalizacja planów startowych. W sezonie 2013 docelowymi zawodami były pierwsze w historii polskiej siatkówki plażowej Mistrzostwa Świata Mazury 2013, w których wystartowało 7 polskich duetów. Plan przygotowań i startów w turniejach poprzedzających mistrzostwa był podporządkowany zawodom w Starych Jabłonkach. Zawodniczki i zawodnicy sposobiący się do mistrzostw globu w okresie od 7 stycznia do 16 kwietnia br. na zgrupowaniach w Wiedniu, na Teneryfie, Fuertewentura, Turcji, Soprtorno, spędzili 99 dni.

  Wystartowali w 19. imprezach międzynarodowych różnej rangi, które odbywały się w Rosji, Turcji, Chinach, Argentynie, Niemczech, Francji, Holandii, Włoszech, Szwajcarii, Serbii i Portugalii. PZPS na wniosek zawodniczek, zawodników oraz sztabów trenerskich nie stawiał żadnych przeszkód w działaniach kadr służących optymalnemu przygotowaniu do Mistrzostw Świata Mazury 2013’. Osiągnięte przez biało-czerwonych w Starych Jabłonkach wyniki nie były zgodne z oczekiwaniami i poniesionymi nakładami. Nasi reprezentanci i ich trenerzy mieli świadomość, że środkami budżetowymi na ten sezon gospodarują w sposób autonomiczny a ich wysokość nie jest nieograniczona.

  Polski Związek Piłki Siatkowej przywiązuje ogromną wagę do rozwoju plażowej piłki siatkowej. W tym sezonie PZPS organizował i pokrywał koszty mistrzostw świata seniorek i seniorów, w tym produkcji sygnału telewizyjnego, mistrzostw globu U23 w Mysłowicach, przygotowań do Uniwersjady w rosyjskim Kazaniu i innych konsultacji oraz startów w zawodach zagranicznych różnej rangi i różnych kategorii wiekowych.W Mysłowicach polski duet Piotr Kantor/Bartosz Łosiak zdobył mistrzostwo. W Kazaniu tytuł mistrzowski obronił duet Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewic a srebrny medal wywalczyły Kinga Kłosińska i Monika Brzostek. Z kolei Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska w Chorwacji zostały mistrzyniami świata U21. PZPS absolutnie nie ogranicza możliwości sportowego rozwoju siatkarek i siatkarzy plażowych. Konsekwentna realizacji strategii Związku w tym zakresie owocuje licznymi medalami.

  Poziom organizacyjny Mistrzostw Świata U23 w Mysłowicach i Mistrzostw Świata Mazury 2013 w Starych Jabłonkach oraz sposób realizacji telewizyjnej z tych ostatnich zawodów otrzymały ze strony Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) najwyższe oceny. Polski Związek Piłki Siatkowej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo