Wyłudzili VAT na 60 mln zł. CBA zatrzymało w Łodzi kolejne 3...

  Wyłudzili VAT na 60 mln zł. CBA zatrzymało w Łodzi kolejne 3 osoby

  dem

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wyłudzili VAT na 60 mln zł. CBA zatrzymało w Łodzi kolejne 3 osoby
  CBA zatrzymało w Łodzi kolejne 3 osoby zamieszane w obrót fikcyjnymi fakturami VAT. Skarb Państwa mógł stracić nawet 60 milionów złotych. Zatrzymano już 30 osób.
  Wyłudzili VAT na 60 mln zł. CBA zatrzymało w Łodzi kolejne 3 osoby
  Wieloosobowa grupa zajmowała się wystawianiem nierzetelnych faktur i ich sprzedażą, w celu zaniżania zobowiązań podatkowych VAT i CIT, a także przywłaszczania pieniędzy i wyłudzania środków unijnych. W trakcie śledztwa prowadzonego przez Delegaturę CBA w Łodzi zatrzymanokolejne trzy osoby zamieszane w obrót fikcyjnymi fakturami VAT.

  Zatrzymania miały miejsce w Warszawie, pod Warszawą i pod Kielcami. Zatrzymani przez CBA trafią do prokuratury i tam usłyszą zarzuty. Tym samym lista zatrzymanych przez CBA w tym śledztwie wydłużyła się do 30 osób.

  Straty Skarbu Państwa z tytułu działalności tylko tych trzech zatrzymanych dziś przez CBA biznesmenów mogą sięgać nawet 60 milionów złotych.

  7 zatrzymanych w sprawie lewych faktur na miliony złotych  W 2016 roku funkcjonariusze z łódzkiej Delegatury CBA wpadli na trop warszawskiego biznesmena Łukasza P., który oficjalnie prowadził firmę doradztwa gospodarczego i był prezesem założonej przez siebie fundacji. Miał pomagać innym firmom, jak płacić mniejsze podatki. Okazało się, że robił to w nielegalny sposób. Proceder był trudny do wykrycia dla służb skarbowych. Faktury krążyły między firmami, były rejestrowane, odpowiednio „opakowane” księgowo.

  Łukasz P. został zatrzymany przez CBA w listopadzie 2016 r. w wyniku operacji specjalnej, na gorącym uczynku, gdy wziął 445 tys. zł za fikcyjne faktury opiewające na 1,7 mln zł. Tego samego dnia CBA zatrzymało jeszcze 12 osób: właścicieli firm i spółek, w tym dwóch obywateli Ukrainy. W trakcie śledztwa ustalono jeden z zatrzymanych przez CBA, obecnie tymczasowo aresztowany, zorganizował sieć spółek zarejestrowanych w Polsce oraz na Cyprze i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Spółki wystawiały faktury dokumentujące pozorne transakcje gospodarcze. Ustalenia śledczych wskazują, że dochodziło także do tzw. prania pieniędzy.  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W języku polskim brakuje słów na określenie cwaniaka

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Beznesmen. szuler .klejołapka pieniężna .pijawy .specjalista od drenażu piniendzy. czyli w skrócie UJ i wałek co robi nas wszystkich w bambuko

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Trzech pisiorów mniej

  Hehe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  I tyle

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo