Wyremontowane OIOM i blok operacyjny w szpitalu MSW...

  Wyremontowane OIOM i blok operacyjny w szpitalu MSW [ZDJĘCIA]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Ponad 14 mln zł kosztowała modernizacja Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej i bloku operacyjnego w szpitalu MSW w Łodzi.
  1/16
  przejdź do galerii

  Ponad 14 mln zł kosztowała modernizacja Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej i bloku operacyjnego w szpitalu MSW w Łodzi. ©Maciej Stanik

  Sześć sal operacyjnych, najnowocześniejszy sprzęt, łóżka węglowe, na których można robić zdjęcia rentgenowskie pacjenta i blok operacyjny pracujący 24 godziny na dobę. W szpitalu MSW w Łodzi powstał właśnie jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w Łodzi. W historii szpitala to duże wydarzenie, bo blok w MSW nie był remontowany od lat 70.
  - Cały czas coś się psuło. Często jedna z sal przez awarie sprzętu musiała być wyłączona z pracy. Sprzęt także był mocno zużyty. Teraz dysponujemy najnowocześniejszymi salami operacyjnymi. Zostały one przygotowane tak, by mogli z nich korzystać lekarze ze wszystkich oddziałów w systemie ciągłym. Blok pracuje oczywiście przez całą dobę, bo mamy wiele oddziałów dyżurujących - mówi Robert Starzec, dyrektor szpitala MSW.

  Blok operacyjny w zabytkowym budynku szpitala doczekał się remontu po 40 latach. Modernizacja i wyposażenie sześciu sal operacyjnych kosztowały 7 mln zł. Drugie tyle wydano na remont oddziału intensywnej terapii, który zakończył się w maju.

  Połowę tej kwoty szpital wygospodarował ze środków własnych. Drugą połowę na remont przekazało ministerstwo spraw wewnętrznych, które jest organem założycielskim szpitala.

  OIOM w szpitalu MSW zajmuje powierzchnię 2 tys. metrów kwadratowych i wyposażony jest w najnowocześniejszą aparaturę medyczną. Na oddziale znajduje się 7 łóżek w sali wybudzeń i 7 łóżek intensywnego nadzoru. To jeden z największych oddziałów intensywnej terapii w Łódzkiem.

  - Mamy już wyremontowane dwa piętra szpitala, ale zostały nam jeszcze dwa - mówi Starzec.

  Szpital MSW po raz kolejny został szpitalem, który wygenerował w Polsce największy zysk. Poprzedni rok łódzki szpital MSW zakończył zyskiem - 12 mln zł. Te pieniądze w większości władze szpitala przeznaczały na inwestycje. W tym roku część zysku zostanie przekazana na podwyżki dla pracowników.

  - Przez ostatnie lata pracowaliśmy bardzo ciężko. Udało nam się już mocno zmodernizować szpital. Przez ostatnie pięć lat na inwestycje budowlane wydaliśmy 33,5 mln zł. Na nowy sprzęt kolejne 19 mln zł. Ponad połowa tych kwot pochodziła ze środków własnych szpitala. Na nie pracowali wszyscy pracownicy i nigdy nie uzależniali swojej pracy od czynnika płacowego. Teraz część zysku będzie się należała im. Od lipca wszyscy pracownicy dostaną podwyżki - zapowiada dyrektor szpitala.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a kiedy zakończy się rozbudowa kliniki kardiochirurgii w instytucie czmp?

  oszu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 17

  już pół roku opóźnienia, czy była dyrekcja odpowie za nieudolność i miernotę?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  asdqwe

  dfgwer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 14

  TOP 10 NAJLADNIEJSZYCH PIERSI SWIATA http://kfd.pl/s/4rt3

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo