1/15
Choć do złotych lat w polskiej piłce dużo brakuje obecnym...

Najbardziej emocjonujące mecze reprezentacji w XXI wieku

Choć do złotych lat w polskiej piłce dużo brakuje obecnym reprezentantom, to przez ostatnie 20 lat mieliśmy mnóstwo przypadków, w których byliśmy dumni z naszych kadrowiczów. Zanotowaliśmy kilkanaście meczów reprezentacji Polski z XXI wieku, podczas których najbardziej emocjonowaliśmy się przed telewizorami i na stadionie.

2/15
Najsilniejszym rywalem w naszej grupie była Anglia, ale...

Austria - Polska 1:3 (9 października 2004)

Najsilniejszym rywalem w naszej grupie była Anglia, ale wyżej notowani od Polaków byli także Austriacy. To właśnie oni mieli nam przeszkodzić w awansie do drugiego mundialu w XXI wieku. Przez dłuższy czas utrzymywał się remis, choć wyszliśmy na prowadzenie już w 9. minucie. Ostatni kwadrans to fantastyczny koncert w wykonaniu naszej kadry. Jacek Krzynówek pokonał bramkarza z rzutu wolnego, a w ostatniej minucie przeciwników dobił Tomasz Frankowski.

3/15
Najważniejszy mecz naszej kadry w eliminacjach do Mistrzostw...

Polska - Austria 3:2 (3 września 2005)

Najważniejszy mecz naszej kadry w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2006. Już po 23 minutach prowadziliśmy 2:0 po golach Euzebiusza Smolarka i Kamila Kosowskiego. Austriacy dwukrotnie dochodzili na jedną bramkę, a ostatnie 10 minut, to była istna obrona Częstochowy. Na szczęście wygraliśmy.

4/15
Oblężenie pod bramką Artura Boruca trwało całe spotkanie....

Niemcy - Polska 1:0 (14 czerwca 2006)

Oblężenie pod bramką Artura Boruca trwało całe spotkanie. Nasz bramkarz skapitulował już niemal na sam koniec - w 91. minucie meczu. Wielka szkoda, bo remis z Niemcami mógł nam jeszcze pozwolić myśleć o awansie. Trzeci mecz fazy grupowej z Kostaryką znów jednak był tylko tym "o honor".