Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2020 wcześniej. Będzie więcej górskich etapów. Meta w Łodzi [MAPA WYŚCIGU]

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Kolarze w tym roku będą finiszować na ulicy Piotrkowskiej nieopodal Pasażu Schillera
Kolarze w tym roku będą finiszować na ulicy Piotrkowskiej nieopodal Pasażu Schillera Krzysztof Szymczak
Kolarstwo. W tym roku 31. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków wystartuje wyjątkowo w czerwcu.

– Wyścig będzie jednym z elementów obchodów 40-lecia Solidarności – mówił Mariusz Goss, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej i Dziedzictwa Łodzi. – Przyśpieszenie terminu spowodowane jest tegoroczną olimpiadą w Tokio. Nasz wyścig został przesunięty na czerwiec, żeby Tour de France mógł się zmieścić przed igrzyskami.

Wyścig rozpocznie się 23 czerwca na rynku w Sanoku, a zakończy 27 czerwca na ulicy Piotrkowskiej przy Pasażu Schillera. Podczas rywalizacji, kolarze przejadą pięć etapów po terenie pięciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego.

Pierwszego dnia rozegrane zostaną dwa etapy: do południa po górach i po południu trasa idealna dla sprinterów. Na trasie z Sanoka do Strzyżowa (I etap) kolarzy czekają lotny finisz w Brzozowie i dwie wymagające premie górskie w Zmiennicy i pod tradycyjnie w naszej imprezie pod Zamek Kamieniec. Na drugim etapie z Sędziszowa do Niska będzie lotna premia w Kolbuszowej.

Kolejne dwa etapy przeniosą nas z Podkarpacia przez Beskid Sądecki, Mały i Żywiecki aż na Wyżynę Śląską. Z Krosna do Nowego Sącza (III etap) kolarze ścigać się będą na premiach w Tarnowcu i Dębowcu i wspinać pod Ropską Górę i Mochaczkę, a następnego dnia (IV etap) ze Skawiny do Jaworzna powalczą na finiszach w Suchej Beskidzkiej i Żywcu i premii górskiej pod Kocierzą.

Na zakończenie (V etap) kolarze będą się wspinać pod zamek w Chęcinach. Będą też dwie premie specjalne w samych Chęcinach oraz Małogoszczy. Każdy etap na 31. Wyścigu Solidarności będzie się zaczynał kończył okrążeniami w miastach etapowych, co powinno być olbrzymią atrakcją dla publiczności.

– W tegorocznym wyścigu będziemy mieli więcej gór niż zwykle – dyrektor wyścigu Tadeusz Skorek. – Już podczas pierwszego etapu mamy już trzy górskie premie. Na następnych etapach także ich nie zabraknie, na ostatnim etapie z Kielc do Łodzi górska premia zorganizowana jest pod zamkiem w Chęcinach. Mamy zgłoszenia ponad 20 ekip, na starcie stanie minimum 120 kolarzy.

Każdy etap na 31. Wyścigu Solidarności będzie się zaczynał i kończył okrążeniami w miastach etapowych, co będzie atrakcją dla publiczności. W Łodzi kolarze pojadą po bruku na ulicy Giewont.

Po zakończeniu każdego etapu zostaną przeprowadzone ceremonie wręczenia nagród najlepszym zawodnikom, a w Łodzi także uroczyste zamknięcie 32. edycji wyścigu.
Szczegóły na: www.wyscig.com.pl 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki