Wysoka porażka piłkarzy ŁKS z Legią

W T-Mobile Ekstraklasie łodzianie przegrali z Legią 1-3
W T-Mobile Ekstraklasie łodzianie przegrali z Legią 1-3 Krzysztof Szymczak
Aż 0:5 przegrali piłkarze ŁKS sparingowy mecz z Legią w Warszawie, który odbył się w piątek. W łódzkiej drużynie zagrało... 17 piłkarzy testowanych.

Wśród nich byli gracze, którzy mają na koncie występy w reprezentacji Polski: Seweryn Gancarczyk, Maciej Iwański i Michał Goliński. Testowani byli także m.in. były reprezentant Austrii Ronald Gercaliu oraz napastnik Legii Warszawa Maciej Górski. Zgodnie z naszymi zapowiedziami w meczu zagrał także Maciej Bykowski, który kilka dni temu... rozwiązał kontrakt z ŁKS. Po zmianie sytuacji finansowej klubu Bykowski zmienił zdanie i chętnie wróciłby do Łodzi.

Spotkanie zostało podzielone na trzy 45-minutowe tercje. Trenerzy ŁKS - Piotr Świerczewski i Andrzej Pyrdoł - wystawili prawie trzy inne jedenastki. Tylko na pozycji bramkarza zagrało dwóch piłkarzy, Bogusław Wyparło i Pavle Velimirović. Jedną z bramek dla Legii zdobył były ełkaesiak Jakub Kosecki. Grano 3x45 minut.

Legia Warszawa - ŁKS 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Gole: Artur Jędrzejczyk (31), Maciej Rybus (67), Jakub Kosecki (105), Aleksander Jagiełło (125), Michał Kucharczyk (131)

ŁKS: (I tercja) Wyparło - Gieraga, Łabędzki, Klepczarek, Gancarczyk - Bonin, Laizans, Romańczuk, Iwański, Sasin - Mięciel. (II tercja) Wyparło (55, Velimirović) - Seweryn, Jurkowski, Adamski, Gercaliu - Szczot, Pruchnik, Ciach, Goliński, Słaby - Saganowski. (III tercja) Velimirović - Michalak, Węgrzyn, Osiński, Kawa - Niankou, Kozub, Stąporski, Cisse - Górski, Bykowski.