Wystawa malarstwa i rysunku Józef Panfila

  Wystawa malarstwa i rysunku Józef Panfila

  Aida Stępniak

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Od czwartku 7 września w Galerii Willa (ul. Wólczańska 31) będzie można oglądać wystawę rysunku i malarstwa Józefa Panfila z lat 1979-2017.
  Bez tytułu, 1988, akryl, płótno, 100 na 81 cm

  Bez tytułu, 1988, akryl, płótno, 100 na 81 cm ©MediaLab

  Józef Panfil urodził się w 1958 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Jako 26-latek otrzymał dyplom łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (dziś noszącej nazwę Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego). Na miejsce zamieszkania oraz pracy twórczej wybrał położone nad Zalewem Sulejowskim Smardzewice. Za specjalizację artysty uznaje się „uwiecznianie czystego krajobrazu”. Malarz tworzył także portrety, elementy architektury czy wnętrza sakralne, uznawany jest też za kontynuatora tradycji polskiej szkoły pejzażu. Rzetelny i realistyczny warsztat jest w jego wypadku przyczynkiem do stworzenia własnego stylu malarskiego, a ważnym elementem procesu twórczego są rysunki.
  Józef Panfil był stypendystą ministra kultury i sztuki w 1987 roku, jego prace zostały docenione na takich konkursach jak Festiwal Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, Ogólnopolska Wystawa Malarstwa Bielska Jesień w Bielsko-Białej, Biennale Małych Form Malarskich w Toruniu czy Międzynarodowe Triennale Portretu Współczesnego w Radomiu. Uczestniczył w licznych plenerach, pracował jako pedagog.

  Wystawa Miejskiej Galerii Sztuki jest przekrojową ekspozycją malarstwa i rysunku artysty, na której będzie można zobaczyć około 120 prac. Będą to obrazy malowane akrylowymi i olejnymi farbami na płótnach, tekturach i płytach, a także rysunki węglem, ołówkiem i kredą na papierze. Odwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się z twórczymi poszukiwaniami Józefa Panfila z ostatnich 40 lat. Przy okazji wystawy powstał album zawierające reprodukcje dzieł artysty oraz teksty prof. Lechosława Lameńskiego i Wiesława Ochmana.

  Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 18. Ekspozycję czynna do 28 września.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MISTRZ FANTASTYCZNY MALARZ

  Miłośnik Tomek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Cudowne obrazy, warto zobaczyć, a sam Mistrz bardzo Dobry Mądry i Życzliwy Człowiek

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo