Wytwórnia nielegalnego tytoniu pod Łodzią [ZDJĘCIA]

  Wytwórnia nielegalnego tytoniu pod Łodzią [ZDJĘCIA]

  mar

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wytwórnia nielegalnego tytoniu pod Łodzią [ZDJĘCIA]
  1/5
  przejdź do galerii
  800 kg nielegalnego tytoniu wartego blisko pół miliona złotych oraz sprzęt do jego cięcia i osuszania znaleźli policjanci u 41-letniego mieszkańca powiatu łódzkiego wschodniego. Mężczyzna wpadł, gdy na stacji benzynowej w Andrespolu pokazywał innym osobom zawartość bagażnika swojego bmw.
  Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego wpadli na trop 41-letniego mieszkańca gminy Andrespol, który miał rozprowadzać tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

  24 lipca ok. godz. 18 funkcjonariusze zauważyli jak podejrzany na stacji benzynowej w Andrespolu pokazywał coś innym osobom w bagażniku swojego samochodu. Policjanci natychmiast przeszukali samochód 41-latka i znaleźli w nim 10-kilogramowy worek z tytoniem. Mężczyzna został zatrzymany, a śledczy udali się do jego miejsca zamieszkania. Tam zabezpieczyli 39 worków z tytoniem o łącznej wadze ok. 800 kg, maszynę do prasowania i cięcia tytoniu, „betoniarkę” do jego osuszania oraz inne oprzyrządowanie do obróbki tytoniu.

  Wartość strat skarbu państwa z tytułu nieuiszczonego podatku akcyzowego wyceniono na blisko pół miliona złotych. 41-latek odpowie za bezprawne rozporządzanie wyrobami akcyzowymi za co grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności do 3 lat.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To jest

  kontra (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 11

  walka z wiatrakami i wyrzucanie kasy na tą walkę z ktorej efekty ekonomiczne sa znikome a policja zamiast zajmować się innymi sprawami angazuje sie w syzyfowe ściganie bo na jednego przyłapanego...rozwiń całość

  walka z wiatrakami i wyrzucanie kasy na tą walkę z ktorej efekty ekonomiczne sa znikome a policja zamiast zajmować się innymi sprawami angazuje sie w syzyfowe ściganie bo na jednego przyłapanego wchodzi kilku następnych. Czy nie lepiej obniżyc akcyzę i w ten oto sposób zlikwidować problem.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ANTYKOMOR

  BOSS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 7

  SZacun dla CIebie ziomek ale nie potrzebnie sie tym pucowałes

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo