Wyższe sfery

  Wyższe sfery

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Sprzed Sejmu zniknęło miasteczko namiotowe, w którym mieszkali związkowcy w dniach manifestacji. Uprzątnęli je z pomocą wynajętej firmy. Nie piszę o tym po to, żeby podkreślić zamiłowanie związkowców do porządku. Od chwili utworzenia miasteczka ciekaw byłem, kto - jak dawniej bywało - w ramach solidarności odwiedził mieszkańców miasteczka, kto przyniósł herbatę, kto kanapki, która z pań pączki lub inne ciasto upieczone własnoręcznie w pobliskim sklepie. Odpowiedź brzmi: nikt!
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński

  Tu wspomnę Białe Miasteczko, w którym w 2007 roku koczowały pielęgniarki przed kancelarią premiera. Nie być u nich to było faux pas, jak do dziś mawiają potomkowie przedwojennych elit. Kto żyw pędził więc do pielęgniarek. O ile pamiętam, Jolanta Kwaśniewska przyszła z różami. Hanna Gronkiewicz-Waltz przytargała wyżerkę z popitką. Ryszard Kalisz przybył co prawda z pustymi rękami, ale za to z sercem pełnym lewicowego poparcia. Dobrym słowem otuchy dodawali artyści Marek Kondrat, Krystyna Janda, Maria Seweryn, a nawet jakaś Flinta.

  Kiedy pięć lat później te same pielęgniarki ustawiły Białe Miasteczko w tym samym miejscu i z podobnymi postulatami, nikt nie przyszedł do nich ze słowami poparcia, nikt nie podał szklanki wody.
  Tylko pies z kulawą nogą przykuśtykał, ale nawet nie zaszczekał, tylko podniósł łapę i zmoczył latarnię. Nawet on wiedział, że skoro premierem nie jest Kaczyński, to protestujący nie mogą mieć racji. No i dokładnie tak samo było z namiotowym miasteczkiem związkowców w zeszłym tygodniu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Smutne są ...

  Fish (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  ...te stadne reakcje, albo ich brak, polskich niby elit

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo