18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

XIV Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi rozpoczęty! [ZDJĘCIA]

Paweł Patora
Podczas inauguracji, podobnie jak w latach poprzednich, prestiżowe wyróżnienia Łódzkie Eureka otrzymali znakomici artyści, naukowcy i zespoły badawcze
Podczas inauguracji, podobnie jak w latach poprzednich, prestiżowe wyróżnienia Łódzkie Eureka otrzymali znakomici artyści, naukowcy i zespoły badawcze Grzegorz Gałasiński
W dużej sali Rady Miejskiej odbyło się w poniedziałek uroczyste otwarcie festiwalu, który jest ofertą Łodzi akademickiej dla mieszkańców miasta i regionu.

Festiwal potrwa do 14 kwietnia. W tym czasie odbędzie się ponad 450 imprez dla osób w różnym wieku i o najrozmaitszych zainteresowaniach.

Podczas inauguracji, podobnie jak w latach poprzednich, prestiżowe wyróżnienia Łódzkie Eureka otrzymali znakomici artyści, naukowcy i zespoły badawcze. Byli to: dr Magdalena Soboń z Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, mgr Tomasz Daroch i mgr Maria Daroch - oboje z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, a także zespoły naukowo-badawcze, którymi kierowały panie profesor: Maria Bryszewska z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, Elżbieta Staryga z Instytutu Fizyki Politechniki Łódzkiej oraz Izabella Krucińska z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.

Łódzkie Eureka przyznawane są za osiągnięcia naukowe bądź artystyczne, nagrodzone albo wyróżnione w poprzednim roku w kraju lub za granicą. Jakie osiągnięcia w tym roku zostały uhonorowane statuetkami oraz jaki był skład nagrodzonych zespołów, podaliśmy wczoraj.

Na zakończenie uroczystości otwarcia festiwalu odbyła się promocja pięknie wydanej przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe książki profesora Krzysztofa Stefańskiego pt. "Łódzkie wille fabrykanckie".

W poniedziałek odbyło się też ponad 30 innych imprez festiwalowych. M.in. na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych oceniano skutki przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, polski system wyborczy i próbowano odpowiedzieć na pytanie, czy Polska będzie wielokulturowa. W Zgierzu otwarto wystawę pt. "Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej", a w Bibliotece UŁ - wystawę pt. "Łódź Szekspirowi w 450. rocznicę urodzin". Wieczorem odbył się koncert w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego oraz Chóru i Orkiesty Akademii Muzycznej w Łodzi.

Cały program festiwalu, któremu patronuje redakcja "Dziennika Łódzkiego", opublikowaliśmy w miniony piątek w bezpłatnym dodatku do naszej gazety. Wykaz i opisy festiwalowych imprez oraz szczegółowe informacje, dotyczące festiwalu, można też znaleźć w internecie pod adresem: www.festiwal.lodz.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki