MKTG SR - pasek na kartach artykułów

XXI Liceum w Łodzi najpopularniejsze

Maciej Kałach
Gimnazjaliści wybrali szkoły ponadgimnazjalne
Gimnazjaliści wybrali szkoły ponadgimnazjalne Grzegorz Gałasiński / archiwum
XXI Liceum Ogólnokształcące jest najpopularniejszą szkołą ponadgimnazjalną w Łodzi. Przekonują o tym wyniki elektronicznych zapisów uczniów, którzy do poniedziałku mieli czas, aby zadecydować, gdzie chcą zdobywać wiedzę po wakacjach. XXI LO im. Prusa zebrało w elektronicznej rekrutacji 402 zgłoszenia spośród ok. 6 tys. tegorocznych gimnazjalistów.

- To także osoby z regionu. Tak naprawdę kandydatów jest jeszcze więcej, bo mam w sekretariacie podania od 57 osób z gmin województwa łódzkiego, które nie są objęte elektronicznym naborem i nie mogły zgłosić się przez internet - mówiła w poniedziałek Małgorzata Zaradzka-Cisek, dyrektor XXI LO.

Za "Prusem" znalazło się III LO im. Kościuszki. Do "Trójki" internetowo zapisało się 356 chętnych. Spośród ogólniaków to tu znajdziemy klasę, o której marzy najwięcej łodzian. Do słynnego "biol-chemu" zdaje bowiem aż 127 chętnych na 29 miejsc.

Zaskoczeniem tegorocznej rekrutacji jest popularność techników. W czołowej dwunastce rankingu najpopularniejszych łódzkich szkół znalazło się w tym roku aż pięć placówek tego typu. Oprócz Technikum nr 4 w "Gastronomiku", który popularnością nigdy nie ustępował dobrym ogólniakom, na szczycie rankingu znalazły się także technika kształcące weterzynarzy, informatyków, hotelarzy i logistyków.

Władzom miasta, a głównie dyrektorom, trzeba przyznać, że kampanie zmierzające do reaktywacji szkół zawodowych zaczynają przynosić efekt. Na przykład w Technikum nr 19, które kiedyś kształciło specjalistów dla przemysłu lekkiego, chce się w niej uczyć 81 potencjalnych... weterynarzy, podczas gdy włókienników - zaledwie trzech.

Kandydaci ostrożnie patrzą na nowy zawód na łódzkim rynku - w Technikum nr 5 na specjalistę od transportu kolejowego chce się uczyć 16 osób, na budowniczego kolejowych dróg i mostów - 5. W tym naborze "Piątka" wciąż opiera się na handlowcach.

CZYTAJ TEŻ: Najpopularniejsze łódzkie licea i technika to...

Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki