XXIII Finał WOŚP w Łodzi. Zobacz, co będzie się działo w mieście [PROGRAM, WIDEO]

Wiesław Pierzchała
Paweł Łacheta/archiwum Dziennika Łódzkiego
Wiele atrakcji przygotowali w Łodzi organizatorzy niedzielnego (11 stycznia) XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie chorych dzieci i seniorów. Większość imprez odbędzie się na rynku w Manufakturze (w godz. 10-20) oraz w pasażu Schillera (festyn w godz. 12-16).

Wielka parada z udziałem 70 koni, pięciu zaprzęgów i 50 piechurów z grup rekonstrukcyjnych w godz. 14-15 przejdzie ul. Piotrkowską: od pasażu Schillera do placu Wolności i z powrotem. Ponadto w pasażu będzie można zobaczyć osadę starosłowiańską, wikingów, sokolników, wóz bojowy strażaków, wojskowy wóz medyczny, pokazy kąpieli "morsów" w sztucznym basenie, paradę motocykli zorganizowaną przez klub Knight Riders oraz pokazową akcję ratowniczą po pożarze i wypadku drogowym.

//www.youtube.com/v/v-7EzYqCGUk&autoplay=1

Gwoździem programu w Manufakturze ma być pokaz fajerwerków pod hasłem "Światełko do nieba" (godz. 20) i zaraz potem występ Patrycji Markowskiej. Wcześniej odbędą się występy estradowe i inne imprezy.

Politechnika Łódzka zaprasza na wystawę zabytkowych motocykli i mercedesów oraz na przeciąganie liny i rzuty piłką do celu z udziałem rugbystów klubu Budowlani Łódź. Policja przygotowała w godz. 11-16 pokaz radiowozów i pojazdów specjalnych, jak więźniarka i olśniewacz (z potężnym reflektorem na dachu) oraz konkursy dla dzieci i dorosłych. Ponadto odbędzie się licytacja 2-godzinnej służby w Ruchomym Stanowisku Dowodzenia, czyli w pojeździe naszpikowanym elektroniką, jaki możemy oglądać w filmach sensacyjnych.

W Manufakturze odbędą się też bezpłatne badania ciśnienia tętniczego i stężenia glukozy we krwi, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie oraz stężenia tlenku w wydychanym powietrzu dla osób palących papierosy.

Zapewne nie zabraknie chętnych do zwiedzania efektownego kompleksu EC-1 przy ul. Targowej 1/3. W godz. 10-17 będzie można obejrzeć m.in. Halę Maszyn, Jezioro Pamięci, Teatr Dźwięku i panoramę budowy Dworca Fabrycznego.

W Orkiestrze "zagra" także aquapark Fala. W programie: aquazorbing (godz. 11-14), stacja nurkowa (godz. 13-15), malowanie buziek (godz. 12-14),makijaż od Avon (godz. 10-16) i upominki od Taxi Plus (godz. 10-17).

Ponadto z inicjatywy władz Łodzi na Allegro od kilku dni odbywa się licytacja dwóch piłek: z podpisem Marcina Gortata i z autografami złotej drużyny siatkarzy.

NA NASTĘPNEJ STRONIE: XXIII FINAŁ WOŚP W ŁODZI - PROGRAM GŁÓWNYCH WYDARZEŃ

Ulica Piotrkowska:

 • 12:00-16:00 FESTYN W PASAŻU SCHILLERA: ASG B3 Free, Rosomak-Wojskowe Centrum Medyczne, Straż Pożarna OSP Łagiewniki (pokaz wozu bojowego), Straż Miejska( Animal Patrol), Łódzki WOPR, Stajnia Konie na Nieboskłonie (obwożenie dzieci konikami polskimi), Łódzki Klub Jeździecki - kucyki, stanowisko Stowarzyszenia Ułanów (staropolski poczęstunek, podkowy na szczęście), Auto Szkoła F1 - nauka jazdy dla dzieci, przejażdżki bryczkami po ul. Piotrkowskiej, Osada Starosłowiańska- Grupy Rekonstrukcyjne Ród Dębowego Liścia, Verthandi Vilja, Leśny Witeź, Hringr, Sokolnik Piotr Piotrowski, Karol Jóźwiak znany łódzki bioenergoterapeuta- tworzył polską bioenergoterapię, 5 fiatów 126p po tuningu.
 • 15:00- POKAZOWA AKCJA RATOWNICZA. Będzie wypadek drogowy, pożar, ranni. Nasze służby ze wszystkim sobie poradzą. Straż Pożarna OSP Łagiewniki, PCK Łódź, Quad Rescue Squad, Łódzki WOPR, Straż Miejska w Łodzi.
 • 13:00-14:00 Ustawianie szyku parady na ul. Piotrkowskiej. Sekcja Konna Straży Miejskiej w Łodzi, Ranczo w Dolinie, Oleńka, Łódzki Klub Jeździecki, Konie na Nieboskłonie, Malwinka, Stajnia Wiki, Stajnia Denysowo, Stary Folwark, Stajnia Stokrotka, Stasiakówka, Stajnia Musiał, Stowarzyszenie Ułanów im. Wydzielonego Oddziału Wojska Polskiego mjr. Hubala, KJ. Zbyszko, Stajnia Grotniki, Stajnia pod Jodłami, Equi-Passion J.Gawryluk, Orkiestra Dęta OSP Szczerców, Ośrodek Szkoleniowo Jeździecki De La Sens, Ośrodek Jazdy Konnej Dolina Koni, Stajnia Izabela Domagała, Stajnia Gajewniki, SHiUK sulki, Fundacja Budowy Torów Kłusaczych, PCK Łódź.
 • 14:00- 15:00 PRZEJAZD PARADY ULICĄ PIOTRKOWSKĄ od Pasażu Schillera do Placu Wolności i z powrotem( 70 koni, 5 zaprzęgów, 50 piechurów z grup rekonstrukcyjnych).

źródło: Urząd Miasta Łodzi

Scena pod patronatem prezydenta miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej przy ul. Zachodniej 47:

 • 13:00 Studio Tańca REAKTYWACJA
 • 13:30 MAŁY BIGBAND Wielkich Serc
 • 14:00 MELANŻ - zespół Pieśni i Tańca.
 • 14:30 Wiśniowa Góra zespół Folklorystyczny
 • 15:00 BAŁKANSKA DZIEWCZYNA Z MIASTA TUWIMA
 • 15:30 Tadeusz Urbański
 • 16:00 TOPLES Marcin Siegieńczuk
 • 17:00 MODELS
 • 18:00 AREK KOPACZEWSKI z zespołem
 • 20:00 Światełko Do nieba

źródło: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

NA NASTĘPNEJ STRONIE: XXIII FINAŁ WOŚP W GALERII ŁÓDZKIEJ

Galeria Łódzka:

 • 13.00-13.10 powitanie gości/wprowadzenie, informacje o wszystkich atrakcjach/konkursach/licytacjach
 • 13.15-13.45 spotkanie z Radosławem Majdanem (wywiad, autografy, zdjęcia, licytacja przedmiotu od Radka)
 • 14.00- 14.15 licytacje przedmiotów
 • 14.15-14.30 Wielka GRA- konkursy z nagrodami
 • 14.30-15.00 spotkanie z Radosławem Majdanem (wywiad, autografy, zdjęcia, licytacja przedmiotu od Radka)
 • 15.15-15.30 licytacje przedmiotów
 • 15.30-16.30 przygotowanie sceny i monodram Krawiec Niteczka
 • 16.30- 17.00 spotkanie z Radosławem Majdanem (zdjęcia z Królami Pomocy)
 • 17.00-17.15 wręczenie nagrody dla Króla Pomocy- konkurs Zagraj o tron
 • 17.15-17.45 uczta smakoszy, ostatnie licytacje
 • Program dodatkowy:
 • 13.00-18.00 gra o tron - fotobudka i walka o tytuł Króla Pomocy
 • 13.00-18.00 hostessy przemieszczają się po Galerii, zbierają fundusze, zapraszają pod scenę i do punktu foto „Króla Pomocy”

źródło: Galeria Łódzka

NA NASTĘPNEJ STRONIE: XXIII FINAŁ WOŚP W MANUFAKTURZE

Manufaktura:
Godz. 10-21 pokazy na rynku.

Koncerty:

 • 16.00 koncert Solution
 • 16.17 koncert Ahead
 • 16.39 koncert King Rocker
 • 17.01 koncert Drop Pants
 • 17.23 koncert KCB
 • 17.45 koncert Alone
 • 18.07 koncert Leafless Tree
 • 18.29 koncert Thrudy
 • 18.51 koncert Steamlove
 • 19.13 koncert Call The Sun
 • 19.35 koncert Normalsi

20.00 Światełko do nieba

 • 20.05 Koncert Patrycji Markowskiej

źródło: Manufaktura

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 26

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

D
DeDe

Coroczne sprawozdanie finansowe jest w Internecie. Trzeba tylko chcieć przeczytać, a nie powtarzać brednie zasłyszane pod kościołem.

D
DeDe

Po pierwsze bredzisz coś o "okrągłym stole".
WOŚP powstała w Jarocinie, na początku lat 90-tych jako spontaniczna akcja zbiórki pieniędzy. Byłem, widziałem. Młodzi ludzie, siedząc na trawie przed sceną, którzy niejednokrotnie dostali się tam autostopem lub na gapę, bo nie mieli pieniędzy, wrzucali do worków (stare) 50, 100 zł. aby komuś pomóc. To była po prostu "zrzuta", żadna fundacja, ale taki był początek. Nie przypominało to "okrągłego stołu".
Piszesz również, że "Owsiak część kasy ma dla siebie".
To chyba oczywiste. Ty i Tobie podobni z pewnością za darmochę poprowadzilibyście takie przedsięwzięcie... Poza tym każda fundacja ma prawo, a właściwie musi wykorzystać część środków na własną działalność. Przecież to jest instytucja zatrudniająca wiele osób, posiadająca siedzibę/y, samochody, telefony. To wszystko kosztuje, a ludzie pracują również dla pieniędzy. Być może wiele z zebranych środków nie jest wydana w sposób, który każdy by pochwalił, ale lwia część zebranych pieniędzy od lat wspiera polską służbę zdrowia.
Zazdrość i zawiść Polaków jest przerażająca. Katolicy "psia jego mać"...

w
wrzucam

Niech zabiera nawet i 20% dla siebie, jeśli 80 trafia do szpitali. Jak ktoś z Was zorganizuje to lepiej i bardziej uczciwie, pierwszy wrzucę kasę do puszki.

.

Misisz być bardzo ubogi moralnie, żeby pisać takie rzeczy. Poznaj fakty, potem dyskutuj. Owsiak część kasy ma dla siebie. WOŚP powstał po okrągłym stole, kiedy to komuchy zaczęły polską kasę rozdzielać miedzy soebie i zakładać formy. "Owsiakowi się dostała fundacja. "Kombinuje, nie poakzuje faktur, mimo iż sąd nakazał mu to zrobić.

t
tututu

tak najlepiej! a jak pomagasz? pewnie wcale! proś boga żebyś ty nie ptrzebował pomocy!!!!!!

E
Ehe

Wiecie dlaczego w powyższym tekście nie ma dokładnego cytatu z Owsiaka?
Bo za to można trafić do sądu.
A z bełkotu w stylu "obraźliwe słowa" zawsze można się wybronić twierdząc, że "w moim mniemaniu było to obraźliwe".

Cała ta wypowiedź to jedno wielkie kłamstwo. Są nagrania z tej imprezy, więc można to zweryfikować.

K
Kłamiesz

Wystarczy poznać fakty.

p
pętaku

WOŚP podaje ile wydał na organizację. Trzeba umieć czytać i chcieć to przeczytać.

Dla mnie wniosek jest prosty: jesteś pętakiem.

T
Teacher

Żal tych biednych kwestujących, o szlachetnych sercach dzieciaków, bo żywią cwaniaka i jego rodzinę. Swoja drogą to mistrzostwo, żeby bez wykształcenia, z SB-ckim pochodzeniem wymyślić sobie taki sposób na życie i to przez tyle lat. Nie przeczę, że kupuje sprzęt dla służby zdrowia, ale że on sam i jego rodzina niezle z tego, żyją to moralnie czyste to nie jest.

S
Sowy i jego przyjaciół

Jaki jest koszt organizacji tej Orkiestry ? Dlaczego nie podaje ile wydano na organizację, tylko ile zebrano? Dla mnie wniosek jest prosty.

O
Ola

Sokrates! Ty DURNIU! Zamilcz czerwona gadzino!

D
Darek

Owsiak nie dostanie ode mnie już ani grosza - ponieważ WOŚP zabiera dla siebie aż 50% pieniędzy zebranych przez wspaniałych wolontariuszy od wspaniałych ofiarodawców. Nie będę bogacił Owsiaka i jego żony kosztem potrzebujących pomocy dzieci. Moje pieniądze kieruję do kuchni żywiącej bezdomnych, gdzie koszty własne wynosza poniżej 5% wpływów.

H
Herkus Monte

Po lekturze wyroku sądu, któremu Owsiak podobno odmówił udostępnienia dokumentów finansowych nie wspieram tej jego inicjatywy. Kim jest ten podstarzały szołmen, że odmawia czegoś sądowi. Czy ma coś do ukrycia?

E
Ewelina

Jurek mówi: pokaż serce; Ja mówię: Jurek pokaż kwity! Dlaczego nawet przed sądem nie chciałeś ujawnić ksiegowości spółek Mrówka cała i Złoty melon. Uczciwi ludzie nie mają nic do ukrycia, tylko krętacze kombinują i jeszcze odwracają od siebie uwagę krzycząc jak to są gnębieni. Jurek, przez zwykłą pazernosć zniszczyłeś tak piekną ideę i straciłeś raz na zawsze zaufanie milionów Polaków.

:P

Polaki Cebulaki zawsze wolą zaglądać do cudzej kieszeni (ciekawe, że co post to wyższe kwoty się pojawiają) i narzekać, że inni mają więcej, zamiast wziąć się za robotę.
Obyś kiedyś potrzebował fachowej pomocy, ale żeby w tym czasie zamiast Tobie sprzęt z naklejonym serduszkiem pomagał komuś kto na to zasługuje!!!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3