XXIII LO w Łodzi uratowane

  XXIII LO w Łodzi uratowane

  Ewelina Madejska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  XXIII LO w Łodzi uratowane

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Łódzcy radni PiS i wyrzuceni z PO (obecnie klub Łódź 2020) bronią dwóch szkół, które chcą zamknąć władze Łodzi. Chodzi o XXIII LO i Gimnazjum nr 40.
  XXIII LO w Łodzi uratowane

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  W marcu łódzka Rada Miejska głosami radnych PO uchwaliła likwidację tych szkół z końcem wakacji 2015 r. Wojewoda uchyliła jednak tą uchwałę ze względu na niedopełnienia formalności przez magistrat - dyrektorzy szkół, uczniowie i rodzice nie zostali wcześniej poinformowani o tym zamiarze.

  Wtedy Rada Miejska odwołała się od decyzji wojewody i sprawa trafiła do Sądu Administracyjnego w Łodzi, a ten uchylił decyzję Rady Miejskiej.

  - Uchylenie likwidacji XXIII LO uprawomocni się w tę sobotę, na początku października uprawomocni się decyzja w sprawie Gimnazjum nr 40. Jednak wciąż istnieje zamiar likwidacji placówek. Klub radnych PiS chce podczas najbliższego posiedzenia Rady Miejskiej zarekomendować uchwałę o uchyleniu dwóch poprzednich - mówi Piotr Adamczyk, radny PiS.

  W obronie obu placówek stanęły także radne klubu Łódź 2020: Wiesława Zewald, Iwona Boberska i Grażyna Gumińska, które zorganizowały konferencję przed budynkiem XXIII LO.

  Radne poinformowały, że w sprawie liceum kontaktowały się z wiceprezydentem Krzysztofem Piątkowskim. - Mamy zapewnienie wiceprezydenta Łodzi, że XXIII LO zostanie na mapie edukacyjnej miasta - mówiła Wiesława Zewald.

  Radne podkreśliły, że decyzja o likwidacji placówki, która odnosi sukcesy, jest niezrozumiała. - W ostatnich dniach szkoła jako jedyna w Polsce otrzymała certyfikat Europejski Znak Innowacyjności w dziedzinie nauczenia i uczenia się języków obcych. - zauważyła Iwona Boberska.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co za głupota

  funs (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Te szkoły same padną, i nie tylko te. Jest nas po prostu za mało. Jak widać niektórzy usiłują zaprzeczyć matematyce w imię podlizania się ZNP.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pomyśl zanim napiszesz

  mama (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  a może powinny paść te, które są słabsze, nie opiekują się uczniami, nie dają szansy tym których nie stać na korepetycje itd?? co ma do tego ZNP?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PO prostu

  gh (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  budynek jest potrzebny Urzędowi Marszalkowskiemu!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a na co?

  nie rozumiejący (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  może mnie ktoś oświecić na co komu ten budynek? przecież to tysiąclatka - budowali ją ludzie społecznie i powinna to być szkoła publiczna i tylko szkoła publiczna więc co ma do tego urząd...rozwiń całość

  może mnie ktoś oświecić na co komu ten budynek? przecież to tysiąclatka - budowali ją ludzie społecznie i powinna to być szkoła publiczna i tylko szkoła publiczna więc co ma do tego urząd marszałkowski??zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brawo !

  ala (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  I znowu Piątkowski musiał się poddać ! Co się wychyli, to porażka.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo