XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - Łódzkie 2021

Materiał informacyjny ŁFS
Choć do igrzysk w Tokio pozostały jeszcze 27 dni, to już teraz nad wyróżnionymi łódzkimi obiektami sportowymi płonie znicz olimpijski. Symbolizuje rywalizację w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych - Łódzkie 2021. Podczas uroczystego otwarcia imprezy w Bełchatowie i ślubowaniu zawodników znicz zapalił srebrny medalista dorosłych Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992, zapaśnik Piotr Stępień. Mecz otwarcia zagrali młodzi siatkarze reprezentujący województwa Łódzkie i Lubelskie.

W imieniu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży przywitała Marta Szulińska, wicedyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego. W czasie uroczystości Anna Kukla, prezes Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej, wręczyła prezesowi Łódzkiej Federacji Sportu symboliczny czek na 150 tys. zł. Te środki zostaną wydatkowane na zakup sprzętu sportowego wykorzystanego w czasie zawodów i wspomagającego po zawodach proces szkoleniowy zawodników.

Zarząd Województwa Łódzkiego reprezentował na ceremonii otwarcia wicemarszałek Zbigniew Ziemba. - Sport, jak mało która aktywność życiowa, kształtuje w sposób wyjątkowy charakter i jest trampoliną do sukcesów sportowych i życiowych - mówił marszałek Zbigniew Ziemba.

A zatem, panie panowie, Olimpiadę Młodzieży w sportach halowych Łódzkie 2021 uważamy za otwartą.

Organizacja Olimpiady została powierzona Województwu Łódzkiemu w wyniku wygranego konkursu rozpisanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w 2019 roku. Zawody potrwają do 31 sierpnia. Rywalizuje w nich ponad 4 tys. uczestników. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to też Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W tej grupie wiekowej zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy i zawodniczki Polski w 18 sportach halowych. W dziesięciu miastach naszego regionu: Bełchatowie, Uniejowie, Łasku, Łodzi, Pabianicach, Rawie Mazowieckiej, Wieluniu, Piotrkowie Trybunalskim, Spale i Tuszynie odbywają się zawody m.in. w badmintonie, siatkówce, tenisie stołowym, szachach, gimnastyce, boksie, piłce ręcznej, szermierce, teakwon-do, zapasach.

Organizację zawodów w ramach tej imprezy sportowej Województwo Łódzkie powierzyło Łódzkiej Federacji Sportu, Wojewódzkiemu Interdyscyplinarnemu Stowarzyszeniu Sportowemu, która w roku bieżącym obchodzi 25-lecie działalności. Prezesem ŁFS jest Zbigniew Pacholczyk, a wiceprezesami Zbigniew Świercz i Mirosław Pikierski.

- Stowarzyszenie zrzesza wszystkie Wojewódzkie Związki Sportowe z terenu województwa i kluby sportowe sportów olimpijskich, które nie posiadają Wojewódzkiego Związku - informuje Zbigniew Świercz, wiceprezes Łódzkiej Federacji Sportu ds. organizacyjnych. - 25 lat naszego Stowarzyszenia to udokumentowana działalność na rzecz sportu dzieci i młodzieży województwa łódzkiego. Kolejną ważną imprezą w historii Łódzkiej Federacji Sportu jest trwająca właśnie XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - Łódzkie 2021.

Przez najbliższe tygodnie sportowe serce Polski będzie biło w Łódzkiem.

Więcej na:

https://www.federacjalodz.org.pl/start/98-xxvii-oom-w-sportach-halowych-lodzkie-2021-oficjalnie-otwarta

https://www.federacjalodz.org.pl/

Wideo

Materiał oryginalny: XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - Łódzkie 2021 - Dziennik Łódzki

Dodaj ogłoszenie