Z Łodzi wyślesz wirtualną pocztówkę

  Z Łodzi wyślesz wirtualną pocztówkę

  Ewelina Madejska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Na pocztówkach znajdują się łódzkie atrakcje turystyczne, m.in. Muzeum Kanału "Dętka"

  Na pocztówkach znajdują się łódzkie atrakcje turystyczne, m.in. Muzeum Kanału "Dętka" ©Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Z Łodzi można wysłać darmową pocztówkę w cały świat. Adresat musi mieć tylko połączenie z internetem. Aby wysłać wirtualną pocztówkę z wizerunkiem jednego z ośmiu rozpoznawalnych punktów Łodzi, wystarczy wejść na stronę internetową Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi. Podając e-mail adresata, oraz wpisując treść pozdrowień, możemy widokówkę wysłać w świat.
  Na pocztówkach znajdują się łódzkie atrakcje turystyczne, m.in. Muzeum Kanału "Dętka"

  Na pocztówkach znajdują się łódzkie atrakcje turystyczne, m.in. Muzeum Kanału "Dętka" ©Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  - Pocztówki elektroniczne możemy wysyłać odkąd powstał nasz serwis internetowy, czyli od 2011 roku. Można to zrobić bezpłatnie - zachęca Renata Lawin z Centrum Informacji Turystycznej z Łodzi.

  Jeśli ktoś nie ma komputera pod ręką, może skorzystać z tego w siedzibie Centrum Informacji Turystycznej przy Piotrkowskiej 87.

  Na wirtualnych kartkach widnieją zdjęcia ośmiu ważnych miejsc wraz z mapami, na których zaznaczono ich położenie: Centralne Muzeum Włókiennictwa, Cerkiew Archikatedralna św.
  Aleksandra Newskiego, pomniki z części katolickiej i ewangelickiej Cmentarza Starego, Muzeum Kanału "Dętka", Archikatedra św. Stanisława Kostki, Fotoplastikon w Muzeum Kinematografii i Palmiarnia.

  Można też wysłać kartkę tradycyjną.

  - Nasze wirtualne kartki są drukowane w wersji papierowej. Co prawda nie wszystkie modele są jeszcze dostępne, ponieważ kartki cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ale ci, którzy będą chcieli je otrzymać, dostaną jeden darmowy egzemplarz w naszej siedzibie - dodaje Renata Lawin. - Klasyczne kartki pocztowe ze współczesnymi i dawnymi widokami Łodzi można kupić w naszym sklepiku z pamiątkami. Kosztują od złotówki do 3,50.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tradycyjna pocztówka

  K. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 9

  Według mnie nic nie zastąpi tradycyjnej pocztówki, tak samo jak e-mail to nie to samo co list. Coś, co napiszemy własnymi rękoma ma więcej mocy i uczucia niż coś, co wystukamy na klawiaturze.

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny