Z mojego punktu siedzenia, czyli przegląd tygodnia

  Z mojego punktu siedzenia, czyli przegląd tygodnia

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński

  Piątek
  Wydało się! To Szwajcaria walnie przyczyniła się do rozwoju światowego terroryzmu. W 1957 roku mjr Hans von Dach wydał podręcznik dla partyzantów, który miał przygotować Szwajcarów do inwazji wojsk radzieckich. W Szwajcarii poradnik się nie przydał, ale przetłumaczony na 50 języków szybko stał się biblią terrorystów i partyzantów na całym świecie - pisze "Neue Zürcher Zeitung".

  Sobota
  Birgitta Ohlsson, szwedzka minister ds. europejskich, została obrzucona jajami, kiedy uczestniczyła w marszu gejów i lesbijek w Wilnie. Wniosek z tego taki, że w tym roku na Litwie kury dobrze się niosą.

  Niedziela

  Według naukowców z Harvard School of Public Health (USA), regularne picie kilku filiżanek kawy dziennie zmniejsza skłonność do samobójstw o połowę, co jest prawdą, bo jeszcze żyję. Kawy zbożowa i bezkofeinowa nie mają tych cudownych właściwości.

  Poniedziałek
  Prawo do wykonywania zawodu może stracić nawet 30 tysięcy marynarzy, bo minister Sławomir Nowak przez półtora roku nie przygotował stosownego rozporządzenia - czepia się "Wprost", jakby minister nie miał ważniejszych spraw niż zajmowanie się pierdołami.
  *
  Unia Europejska wyliczyła, że Polska jest europejskim liderem w spożyciu marihuany, amfetaminy i ecstazy - donosi "Newsweek". To kolejny dowód na to, że jesteśmy narodem ambitnym i lubimy przodować w jakiejś dziedzinie. Na przykład po wojnie zajmowaliśmy czołowe miejsce w zachorowalności na choroby weneryczne.

  Wtorek
  Victor Orban chce wprowadzić wyższy podatek (30-35 proc.) VAT na towary luksusowe, na co Komisja Europejska już raz się nie zgodziła, stając w obronie bogatych Węgrów, spragnionych luksusu jak kania dżdżu. Wiadomo, że od płacenia podatku są biedni.

  Środa
  Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko złowił w Prypeci suma o wadze 57 kg, bijąc tym samym rekord prezydenta Rosji Władimira Putina, który złapał ledwie 21-kilogramowego szczupaka.

  Czwartek
  SLD chce likwidacji Senatu. Jego utrzymanie kosztuje 125 milionów rocznie. W tej kadencji SLD nie ma swoich senatorów, a z doświadczenia wiadomo, że właśnie takie partie żądają likwidacji Senatu. Jak tylko swoich wsadzą do Senatu, natychmiast im przechodzi. Tak jak PO i PSL.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Efekt latte - zacznijcie oszczędzać

  king (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Ja kawy nie piję, bo przeczytałem właśnie, że amerykańscy ekonomiści zachęcają do oszczędzania i zwą to efektem latte. Efekt latte to odkładanie każdego dnia drobnych sum pieniędzy. Na przykład...rozwiń całość

  Ja kawy nie piję, bo przeczytałem właśnie, że amerykańscy ekonomiści zachęcają do oszczędzania i zwą to efektem latte. Efekt latte to odkładanie każdego dnia drobnych sum pieniędzy. Na przykład rezygnacja z porannej kawy może dać oszczędności rzędu miliona dolarów.
  Nieznaczne sumy oszczędzane regularnie kumulują się pod koniec tygodnia, miesiąca i roku w duże pieniądze. Przypomina to efekt kuli śnieżnej, która tocząc się stale powiększa swoją masę.
  – Nawet 10 zł konsekwentnie odkładane każdego dnia, po 20 latach urośnie do 73 tys. zł. Korzystamy wówczas z siły procentu składanego – zauważa Marek Ubysz, kierujący Wydziałem Produktów Oszczędnościowych w Banku Millennium.
  Mnie się aż tyle nie uskłada bo kawę piłem w domu, a to najwyżej wydatek 1 zł, ale ziarnko do ziarnka i zbierze się się miarka. Wyliczyłem, że 20 latach uskładam 7300 zł, I jak już uskładam, to może za te pieniądze będę mógł sobie kupić jedną kawę, bo przecież przez te 20 lat wartość pieniądza zje inflacja. Boję sie trochę, że zgodnie z okryciem innych amerykańskich uczonych, będę bez kawy bardziej skłonny do samobójstwa.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rozumek Google’a (w piątek)

  misiorny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 4

  Wyszukiwarka tego pożytecznego, ale i podstępnego portalu daje łatwe odpowiedzi wszystkim i na każde pytanie, kierując się dość mało skomplikowanym, choć od lat codziennie doskonalonym algorytmem...rozwiń całość

  Wyszukiwarka tego pożytecznego, ale i podstępnego portalu daje łatwe odpowiedzi wszystkim i na każde pytanie, kierując się dość mało skomplikowanym, choć od lat codziennie doskonalonym algorytmem sztucznej inteligencji (AI).
  No więc informuję przytomnych, że w wypadku wpisania do Google hasła „Hans von Dach” oraz zaznaczenia opcji „obrazy dla Hans von Dach” na ekranie wyszukiwarki pojawia się, obok innych znanych na świecie twarzy związanych z partyzantką, terroryzmem, oraz innymi formami przemocy, również dziennikowa fizjognomia naszego Ulubionego Felietonisty.
  Tak to redaktor Witaszczyk został na zawsze wpisany do annałów światowego terroryzmu.
  Oczywiście, dzięki wynalazkowi sztucznej inteligencji, którego to wynalazku ojczyzną - co warto przypomnieć - są USA, przez niektórych nazywane również siewcą światowego terroryzmu.
  Czuwaj !!!
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nareszcie jesteś!

  Marcin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Już myslałem, że wyemigrowałeś do Papua Nowej Gwinei, gdzie internet nie ma zasięgu. Cieszę się, że mogę cię czytać.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To nie wszystko!

  oxy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

  Przeczytawszy twoje uwagi też wpisałem do Google hasła „Hans von Dach” . Co ujrzałem wśród obrazków skojarzonych z tym hasłem? Różności, a wśród nich jamnika ubranego w gustowny kubraczek!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To prawda z tą wyszukiwarką

  CC (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 6

  Wpisałem Brigitte Bardot. Pojawiło się mnóstwo zdjęć tej aktorki, obecnie obrończyni zwierząt i przeciwniczki uboju rytualnego. Ale także zdjęcia innych pań, które żadnym sposobem nie są Bardotką....rozwiń całość

  Wpisałem Brigitte Bardot. Pojawiło się mnóstwo zdjęć tej aktorki, obecnie obrończyni zwierząt i przeciwniczki uboju rytualnego. Ale także zdjęcia innych pań, które żadnym sposobem nie są Bardotką. Ukazali się nawet panowie, jako pierwszy Gunter Sachs (był trzecim mężem BB), a potem następni. Niemniej wyszukiwarka google to epokowy wynalazek.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Podatek od luksusu

  Fisher (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  Przeczytałem niedawno, że "praca etatowa w Polsce opodatkowana jest wyższym podatkiem niż dobra luksusowe i alkohol - ponad 80 procent". Czy ktoś mógłby uszczegółowić tę myśl?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Też to czytałem, ale zauważ, że tego nie publikował portal z głównego koryta.

  misiorny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  Uszczegółowić bym mógł, ale moja wiedza z tzw. „rachuby plac” jest zbyt skromna. Sadzę, że jednak na to pytanie odpowie bez trudu każdy księgowy.

  Jeśli podliczyć wszystkie wydatki z wynagrodzenia...rozwiń całość

  Uszczegółowić bym mógł, ale moja wiedza z tzw. „rachuby plac” jest zbyt skromna. Sadzę, że jednak na to pytanie odpowie bez trudu każdy księgowy.

  Jeśli podliczyć wszystkie wydatki z wynagrodzenia - składkę emerytalną, składkę zdrowotną, składka na zasiłek chorobowy, podatek dochodowy, akcyzę i podatek VAT, których ostatecznym płatnikiem jest zawsze Obywatel, a który to VAT np. na chleb jest znikomy, ale suma podatków (VAT+akcyza+dochodowy) na takie rarytasy jak benzyna (55%), czy gorzałka i papierosy (85%) jest niewyobrażalna, to wychodzi razem – według różnych obliczeń - od 80 do 90 procent przychodu Kowalskiego.
  Niestety – nic nie zrobisz !
  zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Mimo wszystko - uśmiechnij się!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 5

  Epitafium

  „Tu leży Bielawski, szanujcie tę ciszę,
  Bo jak się obudzi, komedię napisze.”

  Autor: Kajetan Węgierski

  Zdjęcie autora komentarza
  Zezem.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 5

  Piątek
  Typowa szwajcarska precyzyjna robota: podręcznik dla terrorystów. Skoro przetłumaczono go na 50 języków, to może i na polski?

  Sobota
  Na Litwie kury dobrze się niosą, w Polsce też. Ale u...rozwiń całość

  Piątek
  Typowa szwajcarska precyzyjna robota: podręcznik dla terrorystów. Skoro przetłumaczono go na 50 języków, to może i na polski?

  Sobota
  Na Litwie kury dobrze się niosą, w Polsce też. Ale u nas kury się cenią i dlatego jajka są drogie, szkoda byłoby ciskać nimi w byle kogo.

  Niedziela
  Według amerykańskich naukowców jestem bliska popełnienia samobójstwa, bo nie stać mnie na wypicie kilku filiżanek kawy dziennie. W przeciwieństwie do Autora przeglądu, którego stać na kilka kaw dziennie. Mimo wszystko, nie jest to zdrowe!

  Poniedziałek
  Pan Minister Sławomir Nowak jest tak zajęty swą kolekcją zegarków, że nie ma czasu zajmować się przyziemnymi sprawami. 30 tysięcy polskich marynarzy utraci prawo wykonywania zawodu. To jest drobna „szczegóła” mało widoczna z ministerialnego stolca. Czas jest przecież pojęciem względnym. Pośpiech jest tylko wskazany przy łapaniu pcheł.

  *
  Spożycie marihuany, amfetaminy i ekstazy przez Polaków jest najwyższe w Europie. Bijemy wszystkich na głowę! Jako ludzie ambitni niebawem przerzucimy się na kokainę i heroinę. Wszak żyjemy w wolnym kraju i nic co ludzkie nie jest nam obce.

  Wtorek
  „Victor Orban chce wprowadzić wyższy podatek (30-35 proc.) VAT na towary luksusowe”
  Jako, że u nas wszystkie towary są luksusowymi, niebawem nasz Rząd podąży szlakiem wytyczonym przez Orbana.

  Środa
  Co tu się licytować wagą złowionych ryb przez Putina i Łukaszenkę.
  Na własne oczy widziałam foto, na którym Prezydent Bronisław Komorowski jawi się wspólnie z sarną, którą pierwej ustrzelił.
  Ten błysk dumy w prezydenckich oczach – bezcenny!

  Czwartek
  „SLD chce likwidacji Senatu. Jego utrzymanie kosztuje 125 milionów rocznie.”
  Już na starcie do pierwszych zwycięskich wyborów Premier Donald Tusk obiecywał plebsowi likwidację Senatu. Obiecanki cacanki.
  Żadna partia, która ma swoich przedstawicieli w Senacie nie doprowadzi do jego likwidacji. Nie ma takiej opcji! SLD chce likwidacji, bo nie ma żadnego Senatora!

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W Polsce podatków od luksusów nie będzie

  berstein (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

  Ten rząd nie wprowadzi takiego podatku od luksusów jak chce Orban na Węgrzech. Orban planuje objąć nim limuzyny, luksusowe zegarki, biżuterię, jachty itp. Biorąc pod uwagę zamiłowanie niektórych...rozwiń całość

  Ten rząd nie wprowadzi takiego podatku od luksusów jak chce Orban na Węgrzech. Orban planuje objąć nim limuzyny, luksusowe zegarki, biżuterię, jachty itp. Biorąc pod uwagę zamiłowanie niektórych ministrów z rządu pana Tuska do luksusowych zegarków, taki podatek uderzyłby po kieszeni swoich, jeśli kupują te zegarki za swoje. zwiń


  Zdjęcie autora komentarza
  Jesteś optymistą!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

  "Pesymista twierdzi, że wszystkie kobiety to nierządnice. Optymista twierdzi, że nie, ale ma nadzieję."

  Autor: Julian Tuwim


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jestem pesymista

  jani (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Jestem pesymista, ale nie w sprawie kobiet, tylko podatków. Podatek od luksusów by mnie nie dotknął, ale prawdopodobne jest podniesienie VAT, bo w końcu czymś dziurę trzeba zasypać. Na Węgrzech...rozwiń całość

  Jestem pesymista, ale nie w sprawie kobiet, tylko podatków. Podatek od luksusów by mnie nie dotknął, ale prawdopodobne jest podniesienie VAT, bo w końcu czymś dziurę trzeba zasypać. Na Węgrzech mają VAT chyba 27%, bo jak poprzednio rządzili socjaliści, to im się jakoś pieniądze rozeszły po kontach.zwiń


  Zdjęcie autora komentarza
  Konsekwencja w działaniu.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Napisałeś, że jesteś pesymistą w sprawie podatków, ale stwierdziłeś, że podatek od luksusów Cię nie dotknie. W Polsce wszystko jest luksusem, nawet życie. Kapkę jeszcze poczekaj, a Jacek Vincent...rozwiń całość

  Napisałeś, że jesteś pesymistą w sprawie podatków, ale stwierdziłeś, że podatek od luksusów Cię nie dotknie. W Polsce wszystko jest luksusem, nawet życie. Kapkę jeszcze poczekaj, a Jacek Vincent Rostowski wprowadzi 30% VAT na wszystko. Przecież tę paranoiczną dziurę musimy wszyscy zacerować! A Rząd się wyżywi.
  Takie to deja vu!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo