Z mojego punktu siedzenia, czyli przegląd tygodnia

  Z mojego punktu siedzenia, czyli przegląd tygodnia

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński

  Piątek
  W Rzymie zakończyły się zdjęcia do filmu o Janie Pawle II. Film jest włoski, polskiego papieża gra - o, zgrozo! - Rosjanin Aleksiej Guskow. Na pewno prawosławny. Do tego rozwodnik!
  ***
  Brytyjski premier Cameron obiecał mieszkańcom hrabstwa Lancashire, że za każdy odwiert w poszukiwaniu gazu łupkowego dostaną milion funtów, co okazało się obietnicą na wyrost. Jak widać, inne narody też mają swego Wałęsę. Nasz obiecał każdemu po 100 milionów.

  Sobota
  Przez Lublin przeszła Parada Kuglarska złożona z widzów i uczestników tegorocznego karnawału Sztuk-Mistrzów. Parada była imponująca, ale to nic przy paradzie kuglarskiej, jaka regularnie odbywa się w Sejmie. Tam są prawdziwi Sztuk-Mistrzowie!

  Niedziela
  Rosjanie wykryli bakterie E. coli w mięsie z Polski. Czyżby nasz przemysł mięsny mścił się w ten sposób za to, że naszego papieża zagrał ich aktor?

  Poniedziałek
  We Wrocławiu pokazali włoski pendolino, superszybki pociąg za 2,5 mld zł. Szybkie pociągi produkują w Polsce firmy PESA i Newag, ale ich wadą jest to, że są polskie i tańsze. Na razie superszybkim pendolino nie da się superszybko jeździć, bo tory są superrozklekotane jak cała kolej. W światowym rankingu PKP zajmuje 77. miejsce, pięć lokat za słynącym z nowoczesnej infrastruktury Bangladeszem. Jedno jest pocieszające: "ASZ Dziennik" doniósł, że kibice Śląska Wrocław są zadowoleni z pendolino. - Okna małe, ale dają się wybijać - zauważyli.

  Wtorek
  W Zabrzu pijana matka stoczyła się ze schodów z 1,5-rocznym synem. W Tarnowskich Górach w nocy znaleziono na ulicy 5-miesięczne dziecko. Matka trzeźwiała w mieszkaniu. Obu kobietom grozi więzienie. Jednej za to, że nie zostawiła dziecka, choć była pijana. Drugiej za to, że zostawiła dziecko, bo była pijana. Jak żyć, panie premierze? Wszak - jak widać - na trzeźwo się nie da.

  Środa
  "The Guardian" zauważa, że wielu polityków w Europie Wschodniej straszy wyborców opozycją. To prawda. Na przykład u nas straszą, że jak PiS wróci do władzy, to służby specjalne będą pukać do drzwi obywateli o 6 rano, a nie jak teraz o 7 lub później. Znowu ludzie się nie wyśpią.

  Czwartek
  Z okazji święta WP prezydent Bronisław Komorowski przysporzył nam czterech nowych generałów. W sumie mamy ich chyba 130. Serce rośnie!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pozdrowienia

  Sylwia Pochylska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Panie Jerzy, serdeczne pozdrowienia od (Polonii) z USA - moze Pan mnie jeszcze pamieta????

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po czym poznać płatnego trolla

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Po tym, że broni oczywistych podejrzanych interesów władzy stosując fałszywe argumenty. Nie dlatego Pendolino nie będzie miał "pendolina", że zakręty są łagodne, tylko dlatego, że nie będzie mógł...rozwiń całość

  Po tym, że broni oczywistych podejrzanych interesów władzy stosując fałszywe argumenty. Nie dlatego Pendolino nie będzie miał "pendolina", że zakręty są łagodne, tylko dlatego, że nie będzie mógł jeździć szybciej niż 160 km/h, czyli tyle, ile mogą jeździć polskie, tańsze pociągi. Do tego zakup bez urządzenia umożliwiającego branie zakrętów z dużą prędkożcią oznacza, że nie mają zamiaru modernizować torów w celu umożliwienia szybszej jazdy. Jest to oczywiste dla każdego średnio inteligentnego czlowieka, ale nie dla wynajętego trolla. I taki jeszcze swoje bzdury nazywa "rzeczowymi argumentami"! Zakupiono bardzo kosztowny kwiatek do kożucha i mamy tu oczywisty przykład złego rozporządzenia publicznymi pieniędzmi. Rację ma pani, ktora napisała, że "za wyjaśnienie afery z Pendolino niezwłocznie winna wziąć się NIK, CBA, CBŚ i inne służby odpowiedzialne za poszukanie drugiego dna tego fantastycznego zakupu."zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ładny gips

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

  Właśnie się dowiedziałem, że to Pendolino zostało zakupione bez "pendolino", czyli mechanizmu umożliwiającego branie z dużą prędkością zakrętów. No to chyba mamy kolejną aferę. Jak uważacie?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie mamy afery

  Mar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  Zakupienie Pendolino bez "pendolino", czyli bez mechanizmu umożliwiającego wychylanie się wagonów na zakręcie, to w tym przypadku jedyna rozsądna decyzja. Z mechanizmu pendolino w Polsce nie...rozwiń całość

  Zakupienie Pendolino bez "pendolino", czyli bez mechanizmu umożliwiającego wychylanie się wagonów na zakręcie, to w tym przypadku jedyna rozsądna decyzja. Z mechanizmu pendolino w Polsce nie byłoby wiele korzyści, bo dzięki nizinnemu ukształtowaniu terenu linie kolejowe w przeważającej mierze wiodą na wprost, bardzo rzadko skręcają, a jeśli skręcają, to bardzo łagodnie. Z tego co pamiętam mechanizm wychylania wagonów podniósłby cenę zakupu o 20 procent.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przepraszam

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 9

  A szanowny pan to z wydziału propagandy PO?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panie kropka

  Mar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Nie dyskutuję z prostakami, którzy nie przyjmują rzeczowych argumentów.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No proszę

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 9

  Jedno niewinne pytanie i od razu chamstwo wyłazi.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po co ta złośliwość?

  an.na (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

  Uspokój się, jeśli z kogoś wychodzi chamstwo, to raczej z ciebie. Przecież to ty zacząłeś z tym wydziałem propagandy, to właśnie jest chamstwo. Po co ta złośliwość?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pendolino

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

  Faktem jest, że Pendolino to całkiem inny poziom technologiczny niż PESA i NEWAG, ale też nieocenione są korzyści z korzystania, a tym samym rozwijania krajowej myśli technologicznej. Naszym...rozwiń całość

  Faktem jest, że Pendolino to całkiem inny poziom technologiczny niż PESA i NEWAG, ale też nieocenione są korzyści z korzystania, a tym samym rozwijania krajowej myśli technologicznej. Naszym rządzącym jednak zależy głównie na popisywaniu się. Niby wyrośli z proletariatu, ale postępują według zasady "zastaw się, a postaw się". Pozują na szlachtę, tworzą "stare rodziny" - piszą o tym różni publicyści. Kupno Pendolino przy obecnej infrastrukrurze kolejowej można porównać do kupna garnituru od Armaniego do trepów. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Drogo, bardzo drogo

  Astanek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

  Według opinii licznych internautów i mojej, Pendolino nie jest nam potrzebne. Wystarczyłyby pociągi, których podróżna prędkość wynosi 160km/h - takie produkuje nowosądecki NEWAG i chyba także...rozwiń całość

  Według opinii licznych internautów i mojej, Pendolino nie jest nam potrzebne. Wystarczyłyby pociągi, których podróżna prędkość wynosi 160km/h - takie produkuje nowosądecki NEWAG i chyba także bydgoska PESA. Prędkość powyżej 160km/h zwiększa koszty eksploatacji w postępie geometrycznym. Eksploatacja Pendolino będzie droga, bardzo droga i tak samo drogie będą bilety. Tak więc Pendolino ma duże szanse zwyciężyć w konkursie na najgłupiej wydane pieniądze publiczne. No, ale jakoś musimy się dołożyć do utrzymania miejsc pracy we Włoszech.zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Mimo wszystko - uśmiechnij się!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

  Epitafium:

  „Mistyk wystygł.
  Wynik – cynik”

  Autor: Jan Izydor Sztaudynger

  Zdjęcie autora komentarza
  Zezem.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

  Piątek
  Ci Włosi mają coś nie po kolei. Jak można powierzyć rolę Jana Pawła II rosyjskiemu aktorowi, który jest prawosławnym rozwodnikiem??? Osobiście obraża to moje uczucia! Mam nadzieję, iż to...rozwiń całość

  Piątek
  Ci Włosi mają coś nie po kolei. Jak można powierzyć rolę Jana Pawła II rosyjskiemu aktorowi, który jest prawosławnym rozwodnikiem??? Osobiście obraża to moje uczucia! Mam nadzieję, iż to „dzieło” nie trafi na polskie ekrany. Włosi zapomnieli, że w Polsce jest znakomity aktor Piotr Adamczyk predestynowany do tej roli i mający już stosowne doświadczenie jako papież???
  *
  Premier Cameron obiecał mieszkańcom milion funtów za każdy odwiert w poszukiwaniu gazu łupkowego. Lech Wałęsa obiecał więcej – 100 mln złotych (starych – czyli 10 000 zł. nowych) za to, że jest się Polakiem. Oczywista słowa nie dotrzymał. Ale zupełnie realne są odwierty w poszukiwaniu ciepła na głębokości 4 km na osiedlu im. Władysława Jagiełły w Łodzi. Za wszystko zapłacą mieszkańcy osiedla.

  Sobota
  Prestidigitatorstwa tudzież żonglerki w naszym parlamencie w żaden sposób nie przebije jakaś lokalna parada kuglarska w Lublinie. W parlamencie ciężko pracuje w sumie 560 iluzjonistów, którzy mają jeden cel: aby wszystkim Polakom żyło się coraz dostatniej!

  Niedziela
  Nie po raz pierwszy ani ostatni nasi biznesmeni dali ciała z eksportem bakterii E. coli w mięsie eksportowanym do Rosji. Niebawem zamrze eksport naszego mięsa i będziemy musieli sami je spożywać.

  Poniedziałek
  Moim zdaniem za wyjaśnienie afery z Pendolino niezwłocznie winna wziąć się NIK, CBA, CBŚ i inne służby odpowiedzialne za poszukanie drugiego dna tego fantastycznego zakupu. Ulokowanie nas pod względem infrastruktury kolejowej 5 lokat za Bangladeszem to wręcz zniewaga. Ten wynik kojarzy mi się z osiągami naszej reprezentacji w piłce kopanej (72 lokata)

  Wtorek
  Niektóre polskie matki nie trzeźwieją. A opiekować się potomstwem trzeba. Państwo, czyli my staniemy na wysokości zadania i wychowamy te dzieci na ludzi porządnych.

  Środa
  A u nas Platforma Obywatelska wcale nie boi się żadnej opozycji. Każde następne wybory parlamentarne i samorządowe ma w kieszeni! Oni będą rządzić przez następne kilkanaście (kilkadziesiąt?) lat.
  Z kim mieliby przegrać?

  Czwartek
  130 generałów? Przerost formy nad treścią! Ale widocznie stać nas na to. Tu kryzysu nie ma. Wódz, wódz… a za wodzem nic.

  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo