18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Z mojego punktu siedzenia, czyli przegląd tygodnia

Jerzy Witaszczyk
Jerzy Witaszczy
Jerzy Witaszczy Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego
Udostępnij:

Piątek
Jak tylko Senat pomyślał o zapomogach dla byłych opozycjonistów, od razu 800 tysięcy Polaków zadeklarowało, że w stanie wojennym działało w konspirze. Jest to drugie cudowne rozmnożenie konspiry w powojennej Polsce. Z pierwszym mieliśmy do czynienia w latach 70., kiedy Gierek wprowadził dodatki dla dawnych partyzantów i innych bojowników. Gdyby w 1939 roku Wehrmacht wiedział, że aż tylu dzielnych Polaków ma przeciw sobie, okupacja by się skończyła, zanim się zaczęła.
*
Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu zaskarżyła wyrok uniewinniający Beatę Sawicką. Znaczy, Beata nie będzie beatyfikowana jako zamęczona przez PiS?

Sobota
W 33. rocznicę Porozumień Sierpniowych Lech Wałęsa oświadczył, że Sierpień '80 był największym zwycięstwem w dziejach Polski. Był! Gdyby nie to zwycięstwo, do dziś nie udałoby się rozwalić Stoczni Gdańskiej im. Lenina i innych komuszych zakładów pracy.

Niedziela
Zajrzeli pod pendolino - doniosła z dumą TVN Warszawa i mimo niedzieli też zajrzała. Wcześniej "GW" przedstawiła świetlane perspektywy dla szybkiej kolei w Polsce. - Pendolino jest dostosowany do jazdy po liniach dużej prędkości. W Polsce takich nie ma, będzie więc kursował po konwencjonalnych. Żywotność nowego taboru to30 lat, a przy dobrej eksploatacji nawet 50. Do tego czasu możemy mieć już wybudowane linie dużych prędkości - powiedział ekspert z Instytutu Kolejnictwa. 50 lat? Przeleci, jak z bicza strzelił i wtedy pojedziemy na maksa!

Poniedziałek
Od ran zmarł polski żołnierz, 43. polska ofiara amerykańskich interesów w Afganistanie.
Wtorek. Nieprawdą jest, jakoby papież Franciszek polecił kardynałowi Kurtowi Kochowi wyjaśnić sprawę zakazu uboju rytualnego w Polsce - tak rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi zaprzeczył informacji podanej wcześniej przez Światowy Kongres Żydów. Komu tu wierzyć?

Środa
Prezydent Obama wylądował w Sztokholmie. Szwedzi przywitali go hasłem: Łapy precz od Syrii!
*
Krakowska policja zatrzymała trzech kiboli, jak kradli w markecie maczety. To okrutne uderzenie w tamtejszą tradycję kibicowania. Czym teraz chłopcy będą obcinać ręce kibicom konkurencji?

Czwartek
Ponad sto pojazdów zderzyło się na moście w hrabstwie Kent w Anglii. Tak to jest, jak się jeździ lewą stroną!
Jerzy Witaszczyk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
silver
W piątek było Beaty, z tej okazji najlepsze mimo że spóźnione życzenia dla pani Beatki S.!
M
Marc
Ja też uważam, że tylko samobójcy jeżdżą lewą stroną
A
AStanek
Dokładnie to jest tak, że Sierpień '80 był największym zwycięstwem Wałęsy w dziejach Polski. Teraz sobie mieszka w willi na Polance w Gdańsku, a nie w spółdzielczym M5 z chmarą dzieci dotkniętych pomrocznością jasną.
R
Romek Zw
Ponieważ Ksantypa zastrajkowała ze swoim przeglądem, kupiłem w kiosku gazetę, przepisałem jak umiałem i oto cały przegląd. Niestety, brakuje mi polotu Ksantypy, ona zawsze dodała coś od siebie. Szkoda, że jej nie ma.
Piątek d.c.
Prokuratura zaskarżyła wyrok uniewinniający Beatę Sawicką. Znaczy, Beata nie będzie beatyfikowana jako zamęczona przez PiS?

Sobota
W 33. rocznicę Porozumień Sierpniowych Lech Wałęsa oświadczył, że Sierpień '80 był największym zwycięstwem w dziejach Polski. Był! Gdyby nie to zwycięstwo, do dziś nie udałoby się rozwalić Stoczni Gdańskiej im. Lenina i innych zakładów pracy.

Niedziela
Zajrzeli pod pendolino - doniosła z dumą TVN Warszawa i mimo niedzieli też zajrzała. Wcześniej "GW" przedstawiła świetlane perspektywy dla szybkiej kolei w Polsce. - Pendolino jest dostosowany do jazdy po liniach dużej prędkości. W Polsce takich nie ma, będzie więc kursował po konwencjonalnych. Żywotność nowego taboru to 30 lat, a przy dobrej eksploatacji nawet 50. Do tego czasu możemy mieć już wybudowane linie dużych prędkości - powiedział ekspert z Instytutu Kolejnictwa. 50 lat? Przeleci, jak z bicza strzelił i wtedy pojedziemy na maksa!

Poniedziałek
Od ran zmarł polski żołnierz, 43. polska ofiara amerykańskich interesów w Afganistanie.

Wtorek
Nieprawdą jest, jakoby papież Franciszek polecił kardynałowi Kurtowi Kochowi wyjaśnić sprawę zakazu uboju rytualnego w Polsce - tak rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi zaprzeczył informacji podanej wcześniej przez Światowy Kongres Żydów. Komu tu wierzyć?

Środa
Prezydent Obama wylądował w Sztokholmie. Szwedzi przywitali go hasłem: Łapy precz od Syrii!
*
Krakowska policja zatrzymała trzech kiboli, jak kradli w markecie maczety. To okrutne uderzenie w tamtejszą tradycję kibicowania. Czym teraz chłopcy będą obcinać ręce kibicom konkurencji?

Czwartek
Ponad sto pojazdów zderzyło się na moście w hrabstwie Kent w Anglii. Tak to jest, jak się jeździ lewą stroną!
e
ela
Dlaczego chowacie przegląd? W piatek zaglądałam kilka razy na pierwszą stronę, gdzie powinny być świeże opinie, ale były stare. Dopiero dzisia wpadłam na pomysł, żeby zajrzeć głębiej.
Dodaj ogłoszenie