Z mojego punktu siedzenia

  Z mojego punktu siedzenia

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Z mojego punktu siedzenia, czyli przegląd tygodnia według Jerzego Witaszczyka.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  Piątek
  Kto nie lubi Kuby Wojewódzkiego z TVN, niech się zastanowi, czy w najbliższych wyborach nie oddać głosu na PiS. Celebryta zagroził, że jeśli wygra partia Kaczyńskiego, spakuje manatki i wyjedzie z kraju.

  Sobota
  Nowej Zelandii nie grozi wyludnienie jak Polsce, o co patriotycznie starają się tam wszyscy od dziecka. Właśnie najmłodszym ojcem został 11-latek z Auckland, któremu potomka urodziła 36-letnia znajoma. Dziewczynki też się nie ociągają. Najmłodszą matką w tym pięknym kraju była 11-latka, która dziecko urodziła w 2006 roku.

  *

  Wyższe emerytury, większe zasiłki na dziecko, mniej podatków obiecują niemieckie partie - pisze "Die Welt". Ekonomiści są przerażeni, że państwo zbankrutuje. Niepotrzebnie, wybory w Niemczech będą we wrześniu, potem wszystko wróci do normy. Skąd my to znamy?

  Niedziela
  Ahmed Mohammed Abdullah odsiedzi 11 lat, jego syn 8. Egipski sąd skazał ich za to, że podarli i spalili Biblię. Gdyby to samo zrobili w Polsce, polski sąd by ich puścił wolno. Nergal wiedział, co robi - Biblię podarł na miejscu, nie w Egipcie.

  Poniedziałek
  Warszawska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zabójstwa dziennikarzy TVP Waldemara Milewicza i Mounira Bouamrane w Iraku w 2004 r. Irak nie ma dokumentów sprawy, a USA w ogóle nie odpowiedziały na wniosek o pomoc prawną - podała PAP. Nie szkodzi i tak kochamy Amerykę, chociaż ma nas w wiadomym miejscu.

  Wtorek
  Za kilka lat będziemy w stanie wykonać przeszczep głowy - uważa Sergio Canavero, włoski neurochirurg z Turynu, słynny z wybudzenia 20-latka ze stanu wegetatywnego. Pisze o tym "Corriere della Sera". Na marginesie: Co zostanie z człowieka, któremu po kolejnej operacji do nowej głowy chirurdzy przyszyją nowy korpus? Tylko dowód osobisty.

  Środa
  Polska władza okulała: premier na lewą nogę, prezydent na prawą. Z tym, że premier za nasze pieniądze, bo to my płacimy za boisko, na którym co tydzień gra w piłkę z kolegami. Z kolei prezydent okulał służbowo.

  Czwartek
  162 tys. dzieci w klasach I-VI w Polsce jest niedożywionych - wynika z badań Millward Brown. Rada? Zapisać się do partii rządzącej: nie dosyć, że się najedzą w dobrej restauracji, to jeszcze dostaną winko do popicia i cygaro do wypalenia.
  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Hyde Park

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Celem uaktywnienia internautów, korzystając z gościny u Red. Jerzego Witaszczyka proponuję nadsyłanie sympatycznych epitafiów.
  Na początek dla uczczenia Roku Tuwima:

  „Tutaj leży chemik...rozwiń całość

  Celem uaktywnienia internautów, korzystając z gościny u Red. Jerzego Witaszczyka proponuję nadsyłanie sympatycznych epitafiów.
  Na początek dla uczczenia Roku Tuwima:

  „Tutaj leży chemik Dezydery,
  Który wypił aż po same dno
  Pełne wiadro H₂SO₄
  Myśląc, że to zwykła H₂O.”

  Mam nadzieję, że moja inicjatywa spotka się z miłym przyjęciem.zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Pomyłka od rana.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 12

  To rzeczywiście była pomyłka Redakcji. Rankiem cały przegląd był zamieszczony na portalu. Teraz jest tylko piątek i sobota. Moje nadzieje okazały się płonnymi. Wyrażam swoje wyrazy ubolewania....rozwiń całość

  To rzeczywiście była pomyłka Redakcji. Rankiem cały przegląd był zamieszczony na portalu. Teraz jest tylko piątek i sobota. Moje nadzieje okazały się płonnymi. Wyrażam swoje wyrazy ubolewania.
  Pytanie : a co z "grochem z kapustą"? Też nie będziecie zamieszczać na portalu?zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Takie sobie mysli nieco przyczesane.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 10

  Piątek
  Celebryta Kuba Wojewódzki z TVN nie powinien nas straszyć, lecz niezwłocznie zacząć karierę za granicami Polski. Nawet nie będzie mi się ckniło za Jego felietonami w „Polityce”...rozwiń całość

  Piątek
  Celebryta Kuba Wojewódzki z TVN nie powinien nas straszyć, lecz niezwłocznie zacząć karierę za granicami Polski. Nawet nie będzie mi się ckniło za Jego felietonami w „Polityce” Tym bardziej za audycjami z Jego udziałem w TVN.
  Sobota
  Bracia Polacy nie idźcie tą drogą! To nie jest dobra droga do zwiększenia populacji w Polsce. Mam nadzieję, ze KRK w naszej Ojczyźnie nie poprze tych zachowań Nowozelandczyków.
  Widocznie politycy niemieccy wzięli przykład z bratniej Polski i zaczęli obiecywać gruszki na wierzbie. Ciekawe, czy Niemcy to kupią? My to wszystko łykamy!
  Niedziela
  Wielką szkodą jest to, że niejaki Nergal nie podarł publicznie Koranu. Ciekawe byłyby konsekwencje dla Niego za ten czyn.
  Poniedziałek
  My Polacy kochamy Stany Zjednoczone miłością wręcz namiętną, a Oni nas wycinkowo.
  Wtorek
  Kojarzy mi się Dzieło Jarosława Haszka o Przygodach wojaka Szwejka. Stosowny fragment dotyczy zjawiska regeneracji: po każdej bitwie do urwanej ręki lub nogi dorastałby cały żołnierz Jego Cesarskiej Mości.
  Środa
  W polskim serialu kulał również koń Karino. Na komendę!
  Czwartek
  Oprócz wymienionych atrakcji z państwowej kasy należy dodać możliwość zakupu garniturów odpowiedniej klasy oraz opłacenie wizyt w stosownych lokalach, celem rozerwania się i odreagowania stresów. Swego czasu Senator Tadeusz Skorupa narzekał, że za to nędzne uposażenie senatorskie, to nawet odpowiedniego garnituru kupić nie można!

  zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  To chyba pomyłka Redakcji.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 11

  Przegląd wydarzeń tygodnia redagowany przez Jerzego Witaszczyka ukazał się na portalu w całości!!!
  Sądzę jednak, że to niedopatrzenie ze strony Redakcji. Dziękuję za to i proszę o więcej takich...rozwiń całość

  Przegląd wydarzeń tygodnia redagowany przez Jerzego Witaszczyka ukazał się na portalu w całości!!!
  Sądzę jednak, że to niedopatrzenie ze strony Redakcji. Dziękuję za to i proszę o więcej takich pomyłek.zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Związek między forsą a dozorcą - rozwiązanie.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 9

  Forsa to Pieniądze
  Pieniądze to Grunt
  Grunt to Ziemia
  Ziemia to Matka
  Matka to Anioł
  Anioł to Stróż
  Stróż to Dozorca.
  Co było do udowodnienia.

  Z racji braku prawidłowych odpowiedzi moje...rozwiń całość

  Forsa to Pieniądze
  Pieniądze to Grunt
  Grunt to Ziemia
  Ziemia to Matka
  Matka to Anioł
  Anioł to Stróż
  Stróż to Dozorca.
  Co było do udowodnienia.

  Z racji braku prawidłowych odpowiedzi moje specjalne życzenia otrzymuje tylko Internauta Dick za rozwiązanie zadania z monetami oraz nasz gospodarz Redaktor Jerzy Witaszczyk.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo