Z mojego punktu siedzenia

  Z mojego punktu siedzenia

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Z mojego punktu siedzenia, czyli przegląd wydarzeń tygodnia według Jerzego Witaszczyka
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  Piątek
  Radosław Sikorski apelował w Sejmie o przyjęcie uchwały w sprawie zbrodni wołyńskiej bez określenia jej jako ludobójstwo, gdyż taka uchwała może upokorzyć Ukraińców. A nie lepiej, gdyby posłowie po prostu odśpiewali "Polacy, nic się nie stało"? Jak kibice po przegranym meczu reprezentacji piłkarskiej.

  Sobota
  Ludzie mają problemy. Chinka z Kantonu żąda 100 tysięcy juanów (50 tys. zł) od sąsiada. Jego kundel uwiódł jej rasową suczkę. W wyniku mezaliansu rynkowa wartość suczki spadła - doniosła IAR.

  *

  Zalało Mińsk, stolicę Białorusi. Stanęły trolejbusy, woda wdarła się do piwnic. A u nas cisza, nikt nie uświadomił Polakom, że to wina Łukaszenki, tyrana i pogromcy demokracji.

  Niedziela
  Na Basenie Narodowym w finale Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego grały Warsaw Eagles i Giants Wrocław. Z nazw drużyn wynika, że czynimy starania, by Polska stała się 51. stanem USA, a język autochtonów zamieszkałych między Odrą a Bugiem lokalnym dialektem.

  Poniedziałek
  Na 90 lat więzienia skazał sąd w Dhace islamistę Ghulama Azama za zbrodnie popełnione w 1971 r., gdy Bangladesz oderwał się od Pakistanu. Skazany ma 90 lat, więc łatwo wyliczyć, że na wolność wyjdzie w wie-ku 180 lat. W kwiecie wieku, jeśli przyjąć normy biblijne.

  Wtorek
  Ks. Wojciech Lemański, słynny z medialnego konfliktu z abp. Henrykiem Hoserem, pożegnał się z parafianami. To już koniec tego serialu?

  *

  Jak naród, który ledwie 70 lat temu ułatwił masakrę największej społeczności żydowskiej w Europie, ma czelność ograniczać swobody religijne małej społeczności żydowskiej, powołując się na wyższą wrażliwość moralną? - pyta izraelski "The Jerusalem Post" w związku z zakazem uboju zwierząt bez ogłuszania. I co na to Polacy, pomocnicy Hitlera?

  Środa
  W "The Times of India" złe wieści. Przez rok cena cebuli w Indiach wzrosła 5-krotnie. Na rynku w Delhi za kilo trzeba płacić 35 rupii, czyli 2 złote! W Polsce 2,49 zł w promocji.

  Czwartek
  Pół miliona zł na stronę internetową wydał Sąd Najwyższy z naruszeniem prawa zamówień publicznych - twierdzi "DGP". A tyle razy przy podobnych okazjach pisałem, że znam kilku dobrych grafików po łódzkiej ASP, którzy takie rzeczy robią lepiej i taniej. No chyba że nie chodzi o to, żeby było tanio.
  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (10)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dobre wieści!

  Rex (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Wspomniany Jerusalem Post ma dla nas pocieszające wieści: naczelny rabin żydów w Polsce Michael Schudrich nie spełni swej groźby i nie opuści w proteście Polski zostanie między nami antysemitami....rozwiń całość

  Wspomniany Jerusalem Post ma dla nas pocieszające wieści: naczelny rabin żydów w Polsce Michael Schudrich nie spełni swej groźby i nie opuści w proteście Polski zostanie między nami antysemitami. Gmina żydowska nadal praktykuje shechita, to znaczy zarzyna krowy tak żeby były koszer. Co my byśmy zrobili bez pana rabina Schudricha?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dziennik wyszedł

  Fisher (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Przepraszam, ale zanim dotarłem do kiosku już Dziennika Łodzkiego nie było, bo w piątek szybcie się sprzedaje.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Podziekowanie dla J.Witaszczyka za wszystkie przeglądy tygodnia !

  Romka791 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 8

  Od kilku lat czytanie DzŁ zaczynam od "Z mojego punktu siedzenia,czyli przegląd tygodnia". J.Witaszczyk jest genialny ! Jego komentarze mają wpływ na moje widzenie spraw tego świata; podziwiam...rozwiń całość

  Od kilku lat czytanie DzŁ zaczynam od "Z mojego punktu siedzenia,czyli przegląd tygodnia". J.Witaszczyk jest genialny ! Jego komentarze mają wpływ na moje widzenie spraw tego świata; podziwiam dystans, inteligentną ironię, mądrość J.Witaszczyka.
  Dodam, że DzŁ uważam obecnie za znakomitą gazetę. Klasa dziennikarzy wciąż wzrasta w przeciwieństwie do innych łódzkich spadków. Wspomnę o rozmowach i rozmówcach P.Brzóski, to też wysoka klasa. Brawo DzŁ.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Celne

  jani (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 6

  Co prawda to prawda.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  100%

  Fisher (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 8

  Dzisiejszy przegląd redakcja skrupulatnie ukryła przed czytelnikami. Kiedy jednak ktoś się do niego dokopał, to doświadczył szoku, bo z całego przeglądu jest tylko tytuł i podtytuł. Redakcja...rozwiń całość

  Dzisiejszy przegląd redakcja skrupulatnie ukryła przed czytelnikami. Kiedy jednak ktoś się do niego dokopał, to doświadczył szoku, bo z całego przeglądu jest tylko tytuł i podtytuł. Redakcja wyliczyła, że to 4%, reszta cały przegląd 96% została schowana. Zaraz idę do kiosku po gazetę, to przepisze tu 100% przeglądu.zwiń


  Zdjęcie autora komentarza
  Dobrze byłoby!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  Dobrze byłoby, gdyby kol. Fisher dotrzymał danego słowa!

  Zdjęcie autora komentarza
  Meldunek z frontu śmieciowego. (I nie tylko)!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 4

  Z mojego mrówkowca przy ul. Julianowskiej "odpady komunalne" w każdy wtorek i piątek odbiera Eko Serwis. Oczywiście, w harmonogramie widnieje tylko środa. Ale cóż tam?

  W ostatni wtorek na...rozwiń całość

  Z mojego mrówkowca przy ul. Julianowskiej "odpady komunalne" w każdy wtorek i piątek odbiera Eko Serwis. Oczywiście, w harmonogramie widnieje tylko środa. Ale cóż tam?

  W ostatni wtorek na spotkaniu z zaproszonymi (wybranymi!) członkami prezes umiłowanej naszej Spółdzielni stwierdził, że jak chcemy to On dostarczy worki i kto chętny to może śmieci segregować. Po 16,50 zł. od osoby!!!!

  Prawdziwą rewelacją jest zamiar budowy na terenie osiedla ciepłowni geotermalnej! Jako, że brak jest odpowiednich źródeł gorącej wody, to zostaną wywiercone otwory głębokości 4 km. Na tej głębokości panuje temperatura 130 stopni C. Jedną rurą będzie pompowany zimny glikol a drugą wypompowywany odpowiednio gorący. Inwestycja ma kosztować ok. 25 000 000 zł. z czego 80% pokryje Unia Europejska!!! Pan prezes ma "odłożone" już 5 000 000 zł.!!!
  Projektant tej inwestycji budzi nasze ogromne zastrzeżenia. Sam projekt ma kosztować 1 500.000 zł.
  Budowa ciepłowni - 3 000 000 zł.
  Nigdzie w Europie taki, czy podobny projekt nie był realizowany. Będziemy prekursorami! Jest to wspaniałe, gdy emeryci zamieszkujący nasze osiedle sfinansują ten genialny projekt ze swych nędznych emerytur! Prezes już wie, że Spółdzielnia przekształci się w spółkę, na konkretne pytanie: kto z kim będzie spółkował nie potrafił odpowiedzieć!
  Bardzo ciekawią mnie opinie internautów mających wiedzę w tej sprawie.zwiń


  Zdjęcie autora komentarza
  Dodatek

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 6

  Oczywista, ja i kilkanaście innych osób nie otrzymało zaproszenia na to spotkanie. Prezes nie odważył się na usunięcie nas z sali z uwagi na obecność dziennikarzy. Oczywiście w komplecie odliczyli...rozwiń całość

  Oczywista, ja i kilkanaście innych osób nie otrzymało zaproszenia na to spotkanie. Prezes nie odważył się na usunięcie nas z sali z uwagi na obecność dziennikarzy. Oczywiście w komplecie odliczyli się: Zarząd, Rada Nadzorcza i pracownicy Spółdzielni. Chodziło o przegłosowanie tej sprawy, tak by dać asumpt Radzie Nadzorczej, by ta swą uchwałą dała pole do popisu panu prezesowi.zwiń


  Zdjęcie autora komentarza
  Geotermia na osiedlu im. Władysława Jagiełły!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 9

  W dalszym ciągu liczę na opinie Internautów posiadających konkretną wiedzę dotyczącą realności realizowania tego fantastycznego projektu geotermalnego jak również szans otrzymania 80% wsparcia z...rozwiń całość

  W dalszym ciągu liczę na opinie Internautów posiadających konkretną wiedzę dotyczącą realności realizowania tego fantastycznego projektu geotermalnego jak również szans otrzymania 80% wsparcia z Unii Europejskiej. Na spotkaniu w dniu 16 lipca otrzymaliśmy trzy stroniczki (A4) tekstu, z którego nic nie wynika. Nie wiem jak to nazwać!? Autor tego "projektu" nie istnieje w Google za jednym wyjątkiem:

  http://lodz.naszemiasto.pl/archiwum/616246,olimpiada-w-dmosinie,id,t.html

  Po raz kolejny powiem: NIECHAJ BOGOWIE MAJA NAS W SWOJEJ OPIECE.zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Pomimo ukrycia całego(!) przeglądu - uśmiechnij się!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 10

  Epitafium:
  „Tutaj nieszczęsny małżonek mój leży,
  Co stracił życie przez upadek z wieży.
  Ten, komu znana wysokość tej wieży,
  Łatwo głębokość mego smutku zmierzy.”

  Źródło:...rozwiń całość

  Epitafium:
  „Tutaj nieszczęsny małżonek mój leży,
  Co stracił życie przez upadek z wieży.
  Ten, komu znana wysokość tej wieży,
  Łatwo głębokość mego smutku zmierzy.”

  Źródło: Anna Bikont, Joanna Szczęsna „Epitafia czyli uroki roztaczane przez niektóre zwłoki”, Prószyński i spółka, Warszawa 1998.

  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo