Z prawem za pan brat, czyli o prawie dla młodych - uczniowie XXIII LO spotkali się z dziekanem kierunków prawo oraz administracja AHE

Tomasz Jabłoński
Tomasz Jabłoński
Udostępnij:
Uczniowie klas 1SA i 1HS XXIII LO uczestniczyli w swojej szkole w niecodziennych zajęciach. Spotkali się z adw. dr. Mariuszem Olężałekiem, adwokatem Izby Adwokackiej w Łodzi, dziekanem kierunków prawo oraz administracja w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej.

Zajęcia odbyły się w ramach lekcji z prawa, które na co dzień prowadzi Patrycja Tylak, nauczycielka w XXIII LO i wychowawczyni jednej z klas.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. o tym, czy można legalnie ściągać muzykę z Internetu, co to jest plagiat, co grozi za używanie wulgaryzmów na ulicy, a czym może skutkować podrobienie legitymacji szkolnej. Mecenas Mariusz Olężałek opowiedział też o szeregu innych zagadnień z zakresu prawa cywilnego i karnego dotyczących m.in. nastolatków.

Mariusz Olężałek adwokat Izby Adwokackiej w Łodzi, doktor nauk prawnych. Jest dziekanem kierunków prawo oraz administracja w AHE. Prowadzi zajęcia w ramach szkoleń dla aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Łodzi, Częstochowie i w Poznaniu.

W Puszczy Białowieskiej utonęło 21 żubrów

Wideo

Materiał oryginalny: Z prawem za pan brat, czyli o prawie dla młodych - uczniowie XXIII LO spotkali się z dziekanem kierunków prawo oraz administracja AHE - Express Ilustrowany

Dodaj ogłoszenie