Z prezydent na ramie

  Z prezydent na ramie

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Chciałbym zabrać prezydent Łodzi na ramę roweru i puścić się w miasto. To żaden żart. Głowa rowerzysty pracuje inaczej niż na przykład głowa kierowcy. Niektórzy sądzą, że można w ten sposób osiągnąć stan medytacji. Pomedytowalibyśmy więc razem, a nawet jeśli nie - z roweru miasto wygląda w końcu inaczej.
  Łukasz Kaczyński

  Łukasz Kaczyński ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Jazdę moglibyśmy zacząć pod Łódzkim Centrum Komiksu, które otwarte zostało kilka dni temu nieopodal domu handlowego "Magda". ŁCK może stać się jednym z impulsów, które dadzą nowe siły do życia tej części Piotrkowskiej. Jest szansa, że dzięki ŁCK z okazałej kamienicy nieopodal zniknie banner zachęcający do wynajmowania w niej powierzchni. "Uwieczniony" został już przez firmę Google, gdy ta przygotowała fotograficzny spacer po ulicy Piotrkowskiej. Kiedy to było? Dość dawno.

  Z panią prezydent zapuścilibyśmy się na terytoria niezwykłe, na przykład na ulicę Wólczańską, między Więckowskiego i Zieloną. Jeśli Piotrkowska to twarz Łodzi lub kręgosłup, ten odcinek Więckowskiego może być pachą lub inną częścią pleców.
  Dawno tam nie byłem na rowerze, a właśnie perspektywa czasowa pozwala dostrzec zmiany. Puścilibyśmy się więc z panią prezydent do Zielonej, albo dalej, a wiatr targałby nam włosy i targałby bannerami nad naszymi głowami ("Sprzedam...", "Wynajmę...", "Powierzchnie..."). Być może jazda na ramie więcej powiedziałaby niż zamówiony niedawno raport o stanie miasta. Może skłoniłaby do deklaracji. Do zastanowienia. Do rewizji innych decyzji. Może.

  Gdyby taka jazda odbyła się tydzień temu, z Wólczańskiej moglibyśmy odbić w Kopernika i dojechać do Teatru "Pinokio". W sam raz, by zdążyć na Teatralną Karuzelę, festiwal, na który zapraszane są najciekawsze spektakle dla widzów młodych i trochę starszych. Spektakle, które nie traktują widza jak plastelinę, którą trzeba urobić, ale jak partnera, z którym potrafią rozmawiać.

  Gdyby do tej jazdy doszło, nad głowami słyszelibyśmy rozlegające się od kilku tygodni echo potężnych uderzeń. To jednak nie tarabany, ani nie bębny afrykańskie, choć w pierwszym rzędzie bijących znalazł się urodzony w nigeryjskiej Umuahii poseł John Godson. Zwłaszcza, że zmienił bębenek, w jaki bije. To tylko PO, firma z ograniczoną odpowiedzialnością, biłaby się w piersi, podobnie jak jej konfratrzy, chcąc być bliżej ludzi. Całych, nie tylko kieszeni, gdzie trzymają oni portfele.

  Do takiej jazdy pewnie nie dojdzie. Ja mógłbym zostać posądzony o uprowadzenie, a ubiegająca się o reelekcję pani prezydent nie może pewnie pozwolić sobie na chwilową nieobecność na pierwszej linii.

  Łukasz Kaczyński

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo