Za kilka dni całkowicie zamknięta dla ruchu zostanie ul....

  Za kilka dni całkowicie zamknięta dla ruchu zostanie ul. Arkadyjska w Łowiczu [ZDJĘCIA]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Ulica Arkadyjska w Łowiczu

  Ulica Arkadyjska w Łowiczu ©Rafał Klepczarek

  Zgodnie z zapowiedzią PKP PLK w poniedziałek (21 stycznia) zamknięto czasowo jedną z nitek tunelu drogowego w rejonie ul. Arkadyjskiej. Rozpoczęło się jego wyburzanie od strony ul. Bolimowskiej. Natomiast od środy (30 stycznia) do końca maja niedrożna będzie ul. Arkadyjska.
  Ulica Arkadyjska w Łowiczu

  Ulica Arkadyjska w Łowiczu ©Rafał Klepczarek

  PKP PLK prowadzą szeroko zakrojoną modernizację linii kolejowej między Sochaczewem a Poznaniem. Ich częścią jest modernizacja stacji kolejowej Łowicz Głównym, budowa wiaduktu nad przejazdem kolejowym w ul. 3 Maja oraz remont torowiska.

  Wiadukt wraz z drogami dojazdowymi, które ma wybudować miasto, powstanie do końca 2020 roku, choć niewykluczone, że inwestycja ta przeciągnie się na 2021. Zanim to jednak stanie się faktem, to łowiczan czekają utrudnienia komunikacyjne.

  Firma prowadząca prace na zlecenie PKP PLK w poniedziałek, 21 stycznia rano zamknęła wschodnią nitkę tunelu drogowego, prowadzącą z Łowicza w kierunku Zielkowic. Droga po prawej stronie rzeki Zwierzyniec jest nieprzejezdna, a na ul. Arkadyjskiej ruch odbywał się wahadłowo.

  - Z ustaleń z inwestorem wynika, że 30 stycznia rozpoczną się dalsze prace rozbiórkowe tunelu drogowego i przejazdu kolejowego po lewej stronie rzeki nad ul. Arkadyjską, która zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu na 4 miesiące - zapowiada Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału inwestycji łowickiego ratusza. - Prace będą prowadzone od strony ul. Bolimowskiej.

  Ruch puszczony zostanie tam dopiero pod koniec maja, ale trzy miesiące później można spodziewać się, że tunel zamknięty zostanie wraz z przejazdem kolejowym na ul. Klickiego przy dawnej paszarni. Wcześniej czasowo zablokowany z powodu remontu torowiska zostanie także pobliski przejazd w tym rejonie Łowicza na tzw. nasypie.

  W okolicach listopada do historii przejdą kolejowe rogatki na ul. 3 maja. PKP PLK pierwotnie planowała zamknąć ten przejazd 19 września, ale nie godzi się na to miasto.

  - Nastąpi to dopiero wtedy, gdy wybudowane zostaną ronda w ul. Warszawskiej oraz ul. Bolimowskiej i zakończy się remont tunelu drogowego w ul. Arkadyjskiej - mówi Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału inwestycji łowickiego ratusza - Takie warunki stawiamy kolei, gdyż miasto nie udźwignęłoby komunikacyjnie jednoczesnej likwidacji przejazdu na ul. 3 Maja i zamknięcia przejazdu przez ul. Arkadyjską.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo